reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

Tytanowa, a wiesz, że gdzieś w szafie mam taki śpiworek, bo mi szwagierka po swoim dziecku pożyczyła, ale ja jakoś go nie używałam. Może powinnam go odnaleźć i zobaczyć co z tego wyjdzie?
Aga 85, zdrówka dla synka
Wikiriki, ojej, już ospa? Ale to może w pewnym sensie "dobrze", bo pewnie łagodnie przejdzie..
 
reklama
Wkiriki - mój pokazuje rączką, nie pamiętam co napisałam.
U na wysypka schodzi. Mały cały dzień zaaferowany od 7 nie śpi a potem o 18 pada ;) Coś mu się wyłączyło spanie :)
 
A to dobrze że rączką bo już myślałam że moja jakos wolniej się rozwija, bo powiem szczerze że się przeraziłam jak tak czytałam że wszytskie potrafią a moja nie :) Całą dłonia pokazuje chociaż dzisiaj i paluszkiem coś tam pokazywała ale nie wiem czy to juz na dobre czy przez przypadek
Ospa jest fajna ale dla 2-3latka a tak jak moja to przerabane. Bo dwa zęby jej się wyżynaja plus ospa i dwie noce kompletnie nie przespane. Dodoatkowo moja ma skłonści do suchej skóry i uczulona na nabiał więc ta ospe przechodzi jeszcze gorzej i drapie się nie miłosiernie
Ja miałam śpiworek i mała chętnie spała a teraz już wyrosła mi z niego :)

Dziewczyny były wasze maluchy mierzone i ważone na roczek? Ile miały?
Tak z ciekawości pytam, chłopczyki podobno są większe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mój waży 10kg, ale ostatnio mało je bo ciągle jakieś zęby idą. Mierzony nie był, chodzi w ubrankach 80 na styk i 86 większe.
Co do zdolności to mam wrażenie, że mój ma najmniejsze, nie chodzi sam, nie mówi, ale wierze że szybko nadrobi.
 
Mój waży 10kg, ale ostatnio mało je bo ciągle jakieś zęby idą. Mierzony nie był, chodzi w ubrankach 80 na styk i 86 większe.
Co do zdolności to mam wrażenie, że mój ma najmniejsze, nie chodzi sam, nie mówi, ale wierze że szybko nadrobi.
Moja tez nie chodzi samodzilenie tylko z pchaczem a puszcza się?
Mówi sporo, dawniej robiła halo halo czyli brała słuchawkę i przykładała do ucha a teraz gada do tej słuchawki po swojemu :) Słodki widok :)
Wszystko nasze dzieci nadrobią :D
10kg czyli w sam raz :)
 
Muszę się pochwalić: dzis rano Bartuś zrobił pierwszes siku na nocnik:-D No i zaczął powoli sam się przemieszczeć na 2 nogach:-D I wstaje sam na środku pokoju bez podciągania się za meble:-D I w końcu nauczył się bić brawo:-)

Co do wagi to Młody jest malutki i chudziutki. Nie waży nawet 9 kg:szok:, a ubrania nosi 74 czasem 80.

Mój na poczatku też nie pokazywał paluszkiem wskazującym, tylko całą ręką, a to co blisko, np w książeczce, to pokazywał kciukiem. Moją mamę lekko to irytowało, więc pokazywała mu czasem, że poazuje się paluszkiem wskazującym i dosyć szybko załapał i juz ok 2 miesiący rozkazuje mi tym palcem:-)

Dzieci tak właśnie mają, że niektóre rzeczy robią szybciej, inne wolniej. Pamiętam jak się strasznie martwiłam bo Młody strasznie długo głowy nie podnosił, ale potem szybko nadrobił. Teraz nie śpieszy się z zębami:-), no i chodzeniem też nie jest do przodu, ale jeszcze się zdąży nachodzić:-D
 
renna gratuluje, wielkie brava dla Bartusia :)
pisałam że jak wyjdą wszystkie zęby to będzie 6 ale teraz zauważyłam że jeszcze kolejne dwa wychodzą czyli będzie 8 :) Jak dotąd miała malutko ząbków, teraz prawie 4zęby naraz idą :D
Moja ostatnio to nie jadek, przez cały tydzień nic nie jadła oprócz mleka bo ma ospę i zęby idą. Ale waży normalnie, :)
Moja nosi rozmiar 86 bo 80 jest małe a mierzy dokładnie 80cm...Dziwne rozmiarówki robią, tylko bodziaki 80 jeszcze wejdzie ale ciut ciasnawe
 
Moja Martynka ubranka nosi 80-86.. A waży 10kg :) Paluszkiem pokazuje, a jak chce pić to bierze butelkę i pokazuje żeby iść do kuchni i nalać Jej pić :) Bardzo ładnie nauczyła się, dość dawno, sprzątać do pudełka klocki, próbuje trafiać w wycięte kształty :) Zdrowa jest (odpukać :-)), mam nadzieję, że tak zostanie :) Zdrówka życzę wszystkim :-)

Właśnie dziś dojrzałam, że Niuni wyszły dwa kolejne ząbki, czyli mamy już 10 :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A mój ma 14 i 2 w drodze.. zęby nie dają nam chwili wytchnienia ;) Kupiliśmy maluchowi myszkę -jeździk. Zamiast na niej siedzieć i się odpychać trzyma ją za uszy i chodzi po całym domu (na początku na klęczkach teraz na nóżkach wyprostowanych). Ma przy tym mnóstwo radochy. Jako że coraz więcej chodzi, choć ciągle się trzymając a i odwiedzamy rodzinę i tam często gołe podłogi, na które jednak skarpetki z antypoślizgiem to za mało, kupiliśmy mu dziś buciki. W ogóle nie chciał stanąć, a gdy ja go postawiłam robił takie wielkie kroki, nogi podciągał wysoko komedia;) A poza tym... ciągle nie chce pić z kubeczka tylko wyma****e nim i coś tam mówi żeby mu dać, nie mówi nawet mama, nauczył się jeszcze głośniej krzyczeć, strasznie się złości gdy coś mu zabraniamy a jak widzi pieluchę płacze i bierze nogi za pas. Lubi siadać na nocniku sam (co prawda "tyłem na przód") i jak zbudujemy coś z klocków o podobnym kształcie to też na to siada. Pozdrawiam wszystkie styczniówki :)
 
reklama
Moja Martyna też nie chce pić z kubeczka, a jak Jej dam to rzuca.. Mama mówi i to dosłownie na wszystko :-) tata mówi tylko czasami.. oj złości sie strasznie, wszystko chce płaczem wymuszać..

Moje Dziecko mnie zadziwia :) Dziś dojrzałam kolejne dwa zęby, czyli już 12 :-) i dałam Jej kubeczek z soczkiem i ku mojemu zdziwieniu pięknie pije :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry