reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

reklama
Patusia, moja Nikolcia niestety też nie przesypia całej nocy, tzn. budzi się przeważnie z 2-3 razy, najczęściej leży w poprzek łóżka, cała odkryta i dlatego płacze. Zazwyczaj wówczas układam ją poprawnie, opatulam kołderką (po ciemku) i w ciągu kilku chwil zasypia ponownie. Ale jednak męczące jest takie wstawanie, zwłaszcza jak się do pracy chodzi, ale wstać do małej muszę, skoro odkryta.:eek:
Tytanowa, pewnie masz rację, każdy powinien mieć swoje sposoby i rozwiązania w stosunku do dzieci, nie można mówić, że jedna matka robi lepiej a druga gorzej.
Wikiriki, to dobra dziewczynka - nie dość że śpi całą noc to kupę jeszcze woła:-D. Super!!
Tytanowa, Aga 111, fajnie że jeszcze karmicie własnym mleczkiem..
 
kama a może śpiworek byłby dla was rozwiązaniem? Taki jak np w ikei sprzedają? My taki mamy i musze poweidzieć, że to super rozwiazanie, choć pewnie nie dla każdego dziecka.
 
Oj zazdroszczę tego cyca, ja odstawiłam jak mała miała 6msc ze względu na straszne alergie(nic nie mogłam jeść) i karmiłam przez kapturki bo miałam wklęsłe brodawki więc dodatkowe utrudnienie i nie wiedziałam co robić bo strasznie szkoda mi było małej ale z drugiej strony męczyłam się :)
Moja oprócz tego nocnika to aż tak kumata nie jest, paluszkiem umię pokazać tylko nosek ale nie pokazuje przedmiotów które by chciała
 
Bartuś z reguły śpi całąc noc (do 5-7), ale od tej reguły są czasami wyjątk:-)i. Jak się obudzi to biorę go do nas, a jak zaśnie to odkładam z powrotem do łóżeczka (czasami trwa to 5 min a czasami 1,5 godz).
Wikiriki, u nas paluszek to podstawa:-) Do pokazywania co chce, do pokazywania gdzie chce iść, do pokazywania przedmiotów o które go zapytam, a ostatnio nawet do pokazywania NIE:-). Za to nocnik jest fajny tylko z daleka. Nie chce usiaść na min nawet w ubraniu, a co dopiero żeby cos do niego zrobić.

Kama, ja też ja Tytanowa używam śpiworka. Super sprawa, naprawdę polecam. Nie wyobrażam sobie mojego Bartka pod kołderką, bo on tak się wierci, że co godzine głowę ma z innej strony łóżeczka. Teraz mam właśnie śpworek z IKEI, ale zastanawiam się nad kupnem takiego do którego się wkłada każdą nóżkę osobno, bo Młody jak wstaje rano w łóżeczku to się czasami potyka o ten wór. Gdzieś kiedyś takie właśnie widziałam, a teraz nie potrafię ich znaleźć.

Aga_85, aż 13 zębów, WOW:szok:. U nas nadal tylko 2. I jak tu się zabrać za poważniejsze jedzenie, jak pogryźć nie ma czym?
 
Hej dziewczyny :) Mój synek też tylko na chwile na nocnik i w ciuchach, na razie nie może się przekonać. Paluszkiem pokazuje gdzie iść i co dać, pokaże nosek ale oczek i uszek już nie. No i niestety ostatnio chorawy jest. Pediatra dziś mówiła, że przez 1 rok byliśmy tylko na szczepieniach a teraz nam się otworzył worek. Jak tylko skońćzył roczek to ochlapał się gorącą herbatą (na szczęście nie wrzątkiem). A miałam wtedy nie pić herbaty, a nawet jeśli piję to zawsze piję chłodną a tu takie coś. Potem poszliśmy na szczepienie mmr i mały bardzo ząbkował. 2 dni potem dostał gorączki (chyba tu pisałam) i po 3 dobach przeszła. Pojawiła się wysypka na brzuchu i placach, pomyśleliśmy że 3dniówka, po paru dniach przeszło. A w sobotę wysypka wróciła. Mały nie mógł spać, drapał się i uderzał po uszkach, wiercił. Tylko teraz wysypka przeszła na nóżki, rączki, stópki, no całe ciałko. Poszliśmy dziś do pediatry no i dowiedzieliśmy się, że wysypka nie jest jednoznaczna. Może być po szczepionce, ale wtedy tak nie swędzi. Może być alergiczna, ale nic nowego nie miał wprowadzone. Dostaliśmy maści no i czekamy.
 
To chyba jakaś epidemia, bo moj też wysypany. Jakieś uczulenie chyba, tylko nie mam pojęcia na co. I tak idę jutro do doktorki to jej pokaże.
Przez ostatni tydzień trzy razy złapał Młodego taki nagły atak bólu. Przez 20 min tak strasznie płacze. Początkowo myslałam ze problem z kupką, ale teraz myślę, że to jednak nie to. Martwię się, bo to wygląda jakby go naprawdę mocno coś bolało. Byliśmy dziś na morfologii, jutro wyniki i doktorka. Mam nadzieję, że coś doradzi
 
wikiriki renna zdrówka dla maluchów :)
renna - wracając do zębów, co z tego, że mój ma 13 skoro odkąd szły 4 teraz 3 nic nie je oprócz kaszy i mleka. Więc też nie zabiera się do poważniejszych dań, a nawet te co kiedyś jadł przestał jeść, powoli zacznę się martwić, że mu czegoś w diecie zabraknie.
wikiriki - ja odstawiłam po 9 miesiącu od cyca, chciałam do końća1 roku, ale mały nie chciał w ciagu dnia ssać a ja nie miałam samozaparcia by mu odciągać do butli i zasoby pokarmowe uległy zniszczeniu ;)
Swoją drogą ciekawe kiedy mój maluch będzie coś gadał. Myślę, że w trenowaniu przeszkadza mu smoczek, bo ciągle go gryzie, ale jak męczą go zęby to żal mi mu go nie dawać. Za to jak ma lepsze czasy to gaworzy i piszczy na całego :)
 
reklama
Mówiliście o tym pokazywaniu paluszkiem i wczoraj wziełam małą na ręce i zaczełam z nią chodzić po domu i pokazywać przedmioty i moja wyciąga ale całą rękę po przedmiot a nie paluszek...

Moja ma 4ząbki z czego jeszcze dwa się własnie przebijają więc razem będzie 6 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry