reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Moja je ładnie blw ale bardzo malutko i tylko mleko najchętniej je także troszkę ją zmuszam szczerze mówiąc bo ona najchętneij to by w ogóle nic nie jadła prócz mleka. Nie wiem czy to dobrze czy źle że ją tak zmuszam ale naprawde z nią mam problem żeby cokolwiek zjadła :)
chaga ciesze się że wybrałas jogurt plus bananek to na pewno lepsze niż ta chemia i rzeczywiście jak się przeczyta skład tych wszystkich dziecięcych produktów to szok!!
 
reklama
Hej
Moj chyba nalezy do niejadkow ;) albo to wina wyzynajacych sie gornych jedynek :p Nawet mleko nie jest fajne ;)

Juz sama nie wiem jak go podtuczyc (bo za malo wazy):crazy:
 
Wikiriki i anielkaa Rozumiem wasze rozterki, bo moje dziecko jest tez dość drobne :) Tylko zależy co rozumiecie pod pojęciem: niejadek i za mało waży. Moja córa jest teraz między 10 a 25 centylem (bliżej 10), nie jest najgrubszym dzieckiem jakie widziałam :-D, ale jest zdrowa, pogodna, także zupełnie nie przejmuję się jej wagą, zwłaszcza, że nie spadła nigdy jakoś drastycznie w kanałach centylowych :) Raz się zdarzyło - w momencie kiedy zaczęła pełzać spadła o jeden kanał i na tym już została :). Obydwoje z mężem jesteśmy dość szczupli, średniego wzrostu, dlaczego nasza mała miałaby być najtłustszym bobasem w okolicy hehehe Druga sprawa to to, że za wszelką cenę nie chcę wychować "niejadka" ludzie są jedynymi ssakami, których niemowlęta 'za mało' jedzą :D To nielogiczne, zdrowe dzieci nie mogą się 'zagłodzić', zdrowy organizm nie działa na swoją szkodę. Głęboko wierzę, że wmuszanie jedzenia prowadzi do kłopotów z apetytem u dzieci- albo jego braku, albo wręcz nadmiaru. Polecam wam dziewczyny książkę o której już mówiłam- Bobas lubi wybór, ciekawa propozycja dla kogoś kto interesuje się żywieniem, polecam też forum chusty,info- jest tam dział o blw- bardzo pouczający!!! Ciężko przestawić swoje myślenie z: to niejadek, muszę ją trochę podtuczyć, na: ufam swojemu dziecku :). Wikiriki Tak małe dzieci jak nasze potrzebują przede wszytkim mleka, ciężko też ocenić czy dziecko zjada dużo czy mało innych pokarmów (które o zgrozo są mniej kaloryczne niż mleko!!) bo 'tabelki' niestety nie pasują do wszystkich dzieci :tak: anielkaa jeśli chcesz żeby syn 'więcej' ważył proponuj mu może częściej mleko i ja wcale nie żartuje; nikt mi nie powie, że mleko dla niemowląt jest mniej kaloryczne od warzyw ugotowanych na parze z odrobiną chudego mięska i kleiku :D:D:D Tylko czy to 'za mało' nie znaczy tak na prawdę 'odpowiednio dla siebie' :) Bo jeśli jest zdrowy (nie ma na przykłąd anemii, albo pasożytów, które mogą osłabiać apetyt), dobrze się rozwija i mniej więcej mieści się w tabelach dla swojego wieku (trzeci centyl to tez przecież w normie) to nie ma powodu do zmartwień!
Tylko czy to nie otoczenie trochę nam 'pomaga' w zamartwianiu sie o wagę dzieci"??? Bo moja mama np jest w tym mistrzynią: "A czy Pola nie za mało waży?? Bo X to ma taką okrągłą buzię, może by jej dać to i tamto...". Szczerze to wcale się nie dziwię że ja byłam takim niejadkiem, jak jej słucham :-):-D
 
dajecie juz normalne jogurty, twarożki? od kiedy mozna na normalnym mleku ugotowac kaszkę?

Dziewczyny, czy dajecie juz jogurty? jesli tak to napiszcie jakie? Tytanowa, Twoja córcia już jakies wcina,? Pamietam, ze pisałas, ze wyjade owoce raczkami. Nie ukrywam, że wolalabym uniknąć tych dla niemowląt które maja jakieś dziwnie długie daty wazności.

a widze, ze dyskusja juz na ten temat była:-Dja tez chce uniknąc tych słodonych jogurtów niemowlęco- dzieciecych. wkurza mnie, ze producenci nie pisza ile cukru jest w skladzie tych np nestle ale jak sobi policzyłam to z zdziwienie mnie ogarnęło. Gdzie kupne obiadki czy deserki sa lepsze od domowych...albo pełno wody w jedzeniu albo cukru :angry:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moja wagę ma w sam raz bo waży 9500g ale jest długa nosi rozmiar 86 więc chudzinka a uchowana na samym mleku bo z pokarmów to bardzo malutko je są dni że kompletnie nic nie chcę jeść nawet łyżeczki zupy czy jakiegoś deserku. Podam przykład na słoiczkach choc bardzo rzadko je kupuje...Jak zje połowę tego malutkiego słoiczka za cały dzień zupki czy deserku to już sukces a oprócz tego to samo mleko czasem z kleikiem. Także same widzicie że ona przez cały dzień praktycznie nic nie je więc ją trochę zmuszam bo tak to by w ogóle nie jadła nic.
 
No to mój Skarbek ma apetyt za dwóch w takim razie. Wcina wszystko co mu zaproponuje:) Jest duży i ciężki jak na swój wiek, bo ma 87 cm około i waży 11kg, więc nie jest grubaskiem tylko po prostu wysoki:) Ale ma to po mnie i po mężu. Zupki gotuję sama, na początku były słoiczki, zjadał po całym a teraz jak sama gotuję zjada więcej, bo mu bardziej smakuje:) Co do ząbków to u nas już jest siedem sztuk, ząbkowanie bezobjawowe kompletnie:) BLW na razie u nas nie przechodzi, bo Kacper KAŻDY kawałek łapczywie łapie i się krztusi, więc nie zamierzam na siłę mu w ten sposób jedzenia podawać, widocznie ma jeszcze czas.
 
Tytanowa u mnie jest taki problemik z malym, ze odkad skonczyl 5 miesiecy idzie pod krzywa centylowa. Wazy 8kg. Wiem, wiem, wazy ladnie ;) ale te centyle.... no coz, taki kraj- patrza na wykresy:wściekła/y:!! Fakt tez jest taki, ze maly nie je ladnie przez zeby (juz niedlugo wyjda gorne jedynki)

Anisia- no KAcperek to jest nieprzecietny :tak: i wcale nie wyglada na swoj wiek :laugh2:A co do bLW to masz racje-nic na sile. Dorosnie sam do tego ;)

Ewelina- ja jogurty tylko Hipp, a twarozek chyba mozna od 10 m-ca ale nie jestem pewna
 
Twarożek podałam 2 azy, nic się nie działo:) Jogurty na razie też kilkakrotnie z bobovity bananowy i malinowy. Zamierzam spróbować niedługo z jogurtem naturalnym i więcej twarożku:) A to mój wiecznie uśmiechnięty kluseczek:))
Zdjęcie0764.jpg
 
reklama
Tytanowa u mnie jest taki problemik z malym, ze odkad skonczyl 5 miesiecy idzie pod krzywa centylowa. Wazy 8kg. Wiem, wiem, wazy ladnie ;) ale te centyle.... no coz, taki kraj- patrza na wykresy:wściekła/y:!! Fakt tez jest taki, ze maly nie je ladnie przez zeby (juz niedlugo wyjda gorne jedynki)
przepraszam, to co w takim razie znaczy że idzie "pod krzywą" skoro waży w normie???? NIe rozumiem czym miałabyś się martwić????

wikiriki nie wszystkie dzieci są gotowe do jedzenia dużych ilosci pokarmów stałych w tym wieku. Moja Pola też czasami robi strajk i nie je NIC zupełnie przez dwa czy trzy dni, po czym trochę je, czasem sporo (choć przecież nie wiem ile- nie sposób przy BLW tego 'zmierzyć') czasem mniej... Jeśli ma wagę w normie, jest zdrowa i pogodna to w czym problem :)

Anisia84 Duży chłop :D I jest najlepszym przykładem, że geny mają dużo do powiedzenia! Dziewczyny zwróćcie na to uwagę jakie wy jesteście ;)
 
Do góry