reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Agness_13, moja mała miała dokładnie tak samo jakiś czas temu- dokładnie w te największe upały. Bardzo rzadkie i częste kupki ok 6 dziennie. Zapamiętałam sobie to 6, bo gdzieś kiedyś wyczytałam, że jak jest więcej niż sześć to wzrasta ryzyko odwodnienia i trzeba na to uważać. Też była oprócz tego spokojna i zadowolona. Przeszło po ok tygodniu samo, niestety zaraz okazało się że mamy problem w drugą stronę, ale to oddzielny temat. Nie wiem co Ci poradzić obserwuj malucha. Jeśli jest na piersi to może ostatnio częściej je po troszeczku? U nas to chyba było powodem, przez upały mała jadła (i piła, w końcu pierś to przecież też napój) często i tym samym jadła mleko z dużą zawartością laktozy, co było najprawdopodobniej przyczyną luźnych kupek. Nie wiem co Ci doradzić, nie wiadomo czemu tak się dzieje, przeanalizuj czy coś się u was nie zmieniło, nawet pozornie nie mającego nic wspólnego ze sprawą. ;-)
 
reklama
Agness_13 Ja miałam też cos podobnego - lakarka stwierdzila ze moze to byc wszystko ale puki radosne i ladnie je to nie ma sie czym przejmowac... kazała tylko raz dziennie podawac probiotyk... po 2 dniach kupy byly normalne;)
 
Agness... luźne, wodniste kupy mogą też być oznaką nietolerancji na gluten. Czy już go wprowadziłaś i czy te luźne kupy nie zbiegły się z jego wprowadzeniem.

Co do siatek centylowych, to u mnie lekarka zawsze sprawdza. Mój Tadzio jeśli chodzi o długość jest w 75 centylu, a jeśli chodzi o wagę w 25, więc spora rozbieżność.
 
Moja na długość zawsze wypadała z siatki bo jest powyżej 97centyla...
Pogoda u mnie paskudna i aż się nic nie chcę..
Ja jeszcze nie miałam problemów z kupami choć moja nagminnie robi kupy zielone ale to po mleku które je
 
cześć dziewczynki. Dziękuję za rady. Powoli man się normuje, już są tylko 3 kupki, i bardzo normalne. Mała już jest grzeczna, mało marudzi. Ząbków wciąż brak :-(
Byliśmy u lekarza, ale też nie znał przyczyny.
Buziaczki dla was wszystkich i oczywiście dla maluszklów też. ;-*
 
Ja się przymierzam do kupna fotelika, rozglądam się na Allegro i dziś zobaczę jeszcze w sklepie.
Pozdrawiam
 
reklama
Mi ostatnio w sklepie mówili, że dopóki głowa nie wystaje z fotelika, nie ma potrzeby jego zmiany. Te foteliki, gdzie dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy są najbezpieczniejsze, więc nie ma się co śpieszyć. Mój Tadzinek spokojnie się mieści w obecnym foteliku, więc ja nawet nie zaczynam poszukiwań.
 
Do góry