reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

Bakalia - ona jak tu jeszcze mieszkała to robiła sporo przetworów, ale no nie wierzę, żeby caaaałą piwnicę zapełniła... Zresztą mi też się zdarza, że zrobię dżemy itp (np. na lato planuję zrobić miód mniszkowy), ale no kurcze, nie tyle...

Liv - ale ona nie jest jakaś starsza - ma jakieś 45 lat. Że moja 70-letnia prawie babcia chomikuje, to rozumiem, ale ona? :p A słoiki mogę oddać - tylko jak z odbiorem? ;)
 
reklama
strzyga u mnie teście wykorzystują do ogórków i grzybów, ale też nie sądze żeby tyle sztuk było potrzebnych tym bardziej że na bierzaco dodawane są nowe jak kończy się dżem,majonez itd... ja po cichaczu wynoszę żeby jakoś zwolnić miejsca dla innych rzeczy, ale to jak walka z wiatrakami.
moja mama swego czasu chomikowała różne rzeczy i nasza kuchnia zawsze była kolorowa i pełna dziwnych rzeczy, teraz już na szczęście tak nie jest;-)
 
mamuśki kochane ja z kilkoma pytaniami:
1. jaka wodę morska kupujecie do noska?
2. ile ręczników i w jakich wymiarach?
3. jaki krem do buzi na zimę?
4. czy jak fridę do noska to zwykłą gruszkę do noska na mniejszy gilek też?
5. krem na pupę jaki? czy jak nie ma odparzeń też smarujecie, czy tak na codzien jakaś zasypka do pupy czy lepiej zwykła mąka zmieniaczana?
6. co do kapieli maluszka, jaka emulsję?
7. jakie wkładki laktacyjne?
8. ile kocyków i jakie?
9. co lepsze na kikut octanispet czy gaziki nasączone spirytusem?
 
mamuśki kochane ja z kilkoma pytaniami:
1. jaka wodę morska kupujecie do noska?
2. ile ręczników i w jakich wymiarach?
3. jaki krem do buzi na zimę?
4. czy jak fridę do noska to zwykłą gruszkę do noska na mniejszy gilek też?
5. krem na pupę jaki? czy jak nie ma odparzeń też smarujecie, czy tak na codzien jakaś zasypka do pupy czy lepiej zwykła mąka zmieniaczana?
6. co do kapieli maluszka, jaka emulsję?
7. jakie wkładki laktacyjne?
8. ile kocyków i jakie?
9. co lepsze na kikut octanispet czy gaziki nasączone spirytusem?

1. ja pytałam przy wojtaszku w aptece jaka jest najlepsza pani powiedziala ze wszystkie takie same tylko cena inna;)
2. ja mam 2 z kapturkiem
3. nie pamietam nazywy ale kupilam w aptece i tez pytalam farmaceute
4. ja mialam gruszke dla niemowlat taka malutka z NUKO
5. Krem na odpazenia z Nive a jezeli odparzenie sie pojawilo zasypywalam mąka, bo nie powinno sie zasypywac codziennie pupy.
6. Oilatum
7 Bella
8. 2 - jeden wiekszy drugi mniejszy
9 mozna kupic w aptece gotowe waciki do kikutka - nie pamietam nazwy / chodz cetanisept tez dziewczyny polecały:).

Ale Wy ogarnięte jesteście. Ja w czarnej dupie.
O wodzie morskiej do noska nie wiedziałam nic a nic. Po co to?
zeby maluszek nie mial suchego noska;) i jak ma katarek to jest przydatne;)
 
Asteria czyli tak na co dzień jak nic się nie dzieje nic do pupy?
a buzie czym myłaś też tą samą wodą co resztę ciałka? smarowałaś czymś (jak nic się nie działo tylko tak zapobiegawczo)?
a i jak w oilatum kapałaś to już nie smarowałaś wojtaszka?
 
Witam mamusie :)
Właśnie dzisiaj wyszłam ze szpitala, trafiłm tam w poniedziałek po wizycie u lekarza, w pracy dostałam skurcze i czułam się podobnie jak Fiona :( no ale że miałam wizytę to stwierdziłam ze pójdę dostanę leki i będzie spokój, skonczyło sie na tym ze wylądowałam na oddziale patologi ciaży ze skurczami i dowiedziałam się ze mój synek jest już gotowy do wyjścia :(((.. kroplówka, leki fenoteral 6 x razy dziennie no i się uspokoiło.. strachu sie najadam strasznie bo co chwile mi twardniał brzuch i miałam skurcze.. na szczescie już jest wszystko w porządku pozamykane, mam 3 tyg zwolnienia i lekarz mi powiedział że nie mam co sie nastawiać na powrót do pracy.. mam leżeć, odpoczywać nie przemeczac sie.. najgorsze jest to że ja się nie przemęczam w pracy siedze przy biurku i pracuje no a mimo wszystko ta k sie to skończyło.. teraz nadrabiam bb
 
Asteria czyli tak na co dzień jak nic się nie dzieje nic do pupy?
a buzie czym myłaś też tą samą wodą co resztę ciałka? smarowałaś czymś (jak nic się nie działo tylko tak zapobiegawczo)?
a i jak w oilatum kapałaś to już nie smarowałaś wojtaszka?

Uzywalam kremiku z Nivei do odparzen bo to bardziej nawilzajacy kremik:) buziaczka mylam ta sama... nie rodzielalam tego no chyba ze maly nasiusial... smarowałam malego po kapieli oliwka (po kazdej)

Ankaska: no niestety tak bywa ja to wszystko przechodzilam przy wojtusiu... teraz musisz jaknajwiecej lezec...!!!! i lekarz ma racje zapomnij o pracy!!! i nastaw sie na wczesniejszy termin dziecziaka przyjscie:p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewelinka do noska jest STERIMAR, MARIMER i inne ale MARIMER najb sie oplaca. Mnie tego szło sporo mały miał często gile i to wielkie. Ten MARIMER jest na500 psikniec bodajze

do pepka mialam fiolet i octenisept ale ja wole fiolet mimo ze brudzi

reczniczki 2 wymiarow kurcze nie pamietam...

kremik do pupy lepiej miec zawsze ale jak nie ma opdarzen to nie stosowac mozesz kupic sudocrem ale ja np. wolę bephanten, alantan ale w kremie, nivea krem na odparzenia i jeszcze jest nivea S.O.S, johnson tez ma krem na pupkę kazde dzieciatko inaczje reaguje. Najlpeiej pupę przemywac woda z wacikami bo czesto pupka sie odparza od tych scirek wilgotnych. Aha i zasypka dla chlopcow nie zalecaja u dziewczynki...

ja wkladki chwalilam johnsona i aventowskie ale te drozdze sa. Ja mialam nie za duze piersi wiec mi pasowaly:)

kocyki dwa bym wziela ja mialam w odmu taki azurowy i jeden grubszy

krem na zime do buzki jest z nivei krem na kazda pogode i jeszzcze firmy bubchen miała tez fajny

co do emulsji to mi polozna powiedziala tak. Nie uzywac nic jesli skora nie ma problemow. Wiec samo mydelko wystarczy
 
Do góry