reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Zapomniałam przywitać nowe Mamy. Citronka witaj

Marietta pisz pisz. Ja tez sie czesto zbytnio nie udzielam...:) dziewczyny sa fajne :):-p:cool2:

a mi Franko wczoraj tak buszował ze az mnie kłuło w pipul*ce. Myślałam, ze mi zaraz cos peknie. Głupie uczucie:no:
 
reklama
Marietta- ja tez po urodzeniu dziecka nie moglam sie podniesc z lozka, ale ze wzgledu na szwy. Prawie chodzic nie moglam, wiec nie wyobrazam sobie jak mozna robic zakupy po porodzie...


Wczoraj szlam do autobusu 20 minut! gdzie normalnie (nie w ciazy ) ide 10 min. i tak mnie bolalo w kroczu:-( masakra! Juz zapowiedzialam mojemu R, ze jak skoncze chodzic do szkoly od polowy grudnia, to potem tylko leze i nic nie robie.

a co do wizyt to od grudnia bede miala mniej wiecej co 10 dni.
 
Melisa, nie wiem jak to jest u innych dziewczyn, ale mój brzuch jest ogólnie dość twardy, ale czasami się tak strasznie napina, twardnieje jeszcze bardziej, to trwa krótko, ale nie jest zbyt przyjemne.
Mami91, trzymaj się i nie przemęczaj.
MArcia, no właśnie ja taką samą dawkę tego leku biorę. Mam brać już do końca ciąży, a potem chyba 2 miesiące przerwy.
Marietta, ja śpię też tylko na lewym boku, podobno tak jest najlepiej w ciąży, co u mnie faktycznie się zgadza.
U mnie wyszło dzisiaj słońce, hurrra, już miałam dość tych ponurych, mglistych dni, działających na mnie przygnębiająco.
 
Kama- pamiętam jak leżałam w szpitalu, to się spytałam o spanie.Bo czytałam to i tamto...:-DNa którym boku najlepiej i w ogóle.I mi pan doktor powiedział, że te młode mamy to teraz tyle czytają, że niedługo mądrzejsze od lekarzy będą-uśmiał się i powiedział że mam spać jak będzie mi wygodnie.Nasze mamy nie wiedziały że spanie na lewym boku jest najlepsze.I spały żeby było komfortowo:).A mi po całej nocy spania na lewym boku tak biodro boli, że...
 
Fazerkam-zapomnialam napisac, ze trzymam kciuki, zebys jednak kupila wozek taki jak sobie wymarzylas. Zreszta wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazuja, ze tak bedzie:tak:

Iga-to chyba juz tak jest z nami- mamami po 30stce ;)
 
Witajcie!

Widzę że temat skurczy i twardnienia brzucha na tapecie, czyli styczeń coraz bliżej. Mi też twardnieje ale podobno do 10 razy dziennie jest ok, jesli bardzo nie boli. No ale przyjemne uczucie to nie jest.

Mami, ciesze się że jesteś w domu, odpoczywaj ile się da.

Strzyga, Justys dobrych wieści życzę

Citronka, chyba mamy starszaków w tym samym wieku:-) Mój też dzisiaj u dziadków do popołudnia. Ja byłam w analityce, już zjadłam, powiesiłam pranie, posprzątałam kuchnię i odkurzyłam. rozważam jeszcze umycie podłóg:-) Jakoś słabo mi było rano, ale na szczęście przeszło...

Ja z reguły spię na lewym boku, bo tak mi najlepiej, ale nad ranem już mnie wszystko boli więc przekręcam się na prawy. Na plecach wykluczone, bo zaraz tchu brakuje
 
hej

jeju poszlabym dalej w kimono:-D


witam nowe styczniowki


ja nie widze robienia po porodzie zakupow przez sama siebie, zreszta po moim specyficznym ostatnim szpagaty robilam przez prawie miesiac a juz chodzic taka rozklekotana to w ogole odpada:-D

pierwiastki moga w ogole nie czuc przepowiadajacych, te, co juz rodzily zwykle czuja je i niekoniecznie delikatnie

iga, anielkaa chodzi Wam o siwe wlosy? czy sie zakrecilam ? spoko ja mam je od 17 roku:-D to u mnie rodzinne:-D i powiem, ze nie trafilam na zadna farbe ktora mi je pokryje w 100%, dramat:-p

musze mojego srajtka przewinac:sorry:
 
Cześć dziewczyny:-)
Ja Was czytam regularnie ale jak ju·ż mam odpisywac to moje starsze traci cierpliwość albo małżowina krzyczy o kompa;-)Na szczeście czasem się uda coś nastukać.
Frazerkamm- widzisz, jednak ułożyło się po Twojej myśli z tym wózkiem
Anielka- możesz soboe zrobić takie wolne od nauki? Faaaajnie:tak:Ja się zastanawiam jak to będzie, sesję mam dopiero 30.01 a termin na 28 i coś mi mówi że urodzę trochę wcześniej. Nic to, jkaoś będzie, prawda?
Mami- odpoczywaj, u Ciebie to już końcówka tym bardziej że kiedyś chyba pisałaś że wg lekarza to jesteś jeszcze bardziej do przodu z ciąża
Melisa- przyszalałaś dziś:-D Ja o 9.30 byłam już z powrotem w domku, dziś zajęcia mieliśmy na zabójczą porę- chociaż 7 nie jest taka zła, czasem musze wstać o 5 jeśli mam terenówki gdzieś daleko poza miastem
Co do skurczów- mnie dopadły wczoraj. Pierwszy raz miałam i lekko się wystraszyłam. Akurat na zajęciach byłam i tylko czułam taki dziwny ucisk. Ale trochę odpoczynku i jakoś przeszło. Wieczorem już było ok więc IP odpuściłąm
Z tym spaniem na lewym boku chodzi o to że jak leżymy na prawym to maluszek uciska nam na tętnicę trzewną. Dlatego na lewym powinno być nam wygodniej ale ja np śpię przeróżnie- nawet na brzuchu mi się czasem zdarzy.
 
reklama
myszka2607, wygląda na to że i jedno i drugie będziemy mieć w tym samym wieku. ja mam termin na 10 stycznia choć jako że planowane jest cc to pewnie troszkę wcześniej się rozpakujemy :-)
Mój junior zaczyna przechodzić bunt dwulatka i czasami wystawia moją cierpliwość na straszne próby no ale trzeba to przetrwać. Na szczęście nie jest to stan permanentny:laugh2:
 
Do góry