reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

hej

ja mialam isc we wtorek na krew i nie chce mi sie. Pojde jutro. No muszę.
Od rana porzadki w bawialni dzieciaków robię i umieram. Tzn moje krzyze umieraja. Odpoczynek.

Wyprawa do galeri szybka mlody to co musiał miec ma. Potem dziadkow odwiedizlismy wiec fajnie.

fazerka grratuluje synusia. Synusie sa super naprawdę :)
Ja widze, że większość ludzi ma parcie na dziewczynki. Chłopcy tacy troszkę poszkodowani.
 
reklama
Marciaa faktycznie masz racje!! chłopcy poszkodowani są troszkę.. coraz bardziej oswajam się z myślą że będę miała synusia i coraz fajniej mi z ta myślą.. boję się troszkę jeżeli chodzi o wychowanie i pielęgnację bo w koło mnie są same dziewuszki i na temat pielęgnacji dziewczynek wiem wszystko na temat chłopców praktycznie nic...
 
nie ma wielkie różnicy. :)

Kiedyś chodził stereotyp, że dziewczynki są bardziej mamie oddane. Ile w tym prawdy.... i może stąd to parcie.
Kiedyś usłyszałam, że ktoś woli dziewczynkę bo są fajniejsze ciuszki i można fajniej ubierać. Poprostu...

ja za5 dni usg tak sie boje a zarazem ciesze
 
Hej kochane. Przepraszam , że tyle się nie odzywałam. Z mężem załatwiamy kredyt na mieszkanie i jest troszkę zamieszania. Co u Was słychać ? Mam nadzieje , że wszystko dobrze u Was.
Mam pytanie : byłam u mojej gin. 28lipca i na USG wyliczyło 15tydz i 2dni , lecz gin. mówiła , że mam się tym nie martwić i że mam 17tydzień już ... ( tak też wychodziło z moich obliczeń) . Dlaczego USG pokazuje inaczej ? Maleństwo wtedy miało 10cm .
I z obliczeń mi wychodzi , że mam dziś 19 tydzień , a ruchów jeszcze chyba nie czułam
smilie2.gif
 
Witajcie:) Ja dziś się czuje lepiej tzn.już mnie zdecydowanie mniej boli, a uczucie było jakby normalnie jakieś zakwasy:/ Teraz szykuję sobie ciuszki itd, bo jutro wyjeżdżamy na wesele:) Już sie za dużo uzbierało, jedziemy na 3 dni, a ja się pakuję jakby co najmniej na tydzień to miało być:-) Także po powrocie będę się starała was nadrabiać:-) zaczęto mnie przepuszczać w kolejkach albo autobusie:) Z tej okazji zrobiłam sobie fotę żeby popatrzeć czy faktycznie aż tak się rzuca w oczy brzuszek, no i nie mam wątpliwości, bardzo jest widoczny, wrzucę fotkę do odpowiedniego działu zaraz. Zastanawiam się też kiedy ruchy mojej dzidzi będą wyczuwalne dla kogoś kto trzyma rękę na moim brzuchu, bo ja czuję już super kopniaczki ale mój D. ani moja mama jeszcze nie:)
 
reklama
hej
pozaznaczalam mnustwo cytatow i musze sie spieszyc by wam odpisac bo strasznie malo dzis czasu mam.
sasiad tu drze sie kosiarka za plotem od switu i juz mnie zaczyna denerwowac.
Słuchajcie boli mnie jak chodzę...ani to brzuch, ani po bokach, nie wiem jak wam wytłumaczyć....oooo juz wiem, jakbym się najeździła cały dzień na rowerze i od siodełka by bolało. To takie coś mam:(
boli cie spojenie lonowe. rozchodzi sie by dziecko podczas porodu mialo wiecej miejsca. to normalne i do puki bol nie jest jakis bardzo dokuczliwy nie masz sie czym martwic, a jesli bedzie bardzo bolalo powiedz ginowi on cie pokieruje dalej. bo czasem trzeba do ortopedy, ale to zadkie sa przypadki.

anielkaa a śledzie nie są przypadkiem z octem?? bo z tego co ja wiem i mnie informowano to powinnyśmy unikać octu i potraw które zawierają ocet...
unikac jesli sie zle po nich czujesz, pod koniec ciazy to pewnie wiekszosc z nas jak sie naje czegos z octu to bedzie miala zgage.
a tak to ja nie widze zadnych przeciwskazan jesli ktos zje ilka ogorkow czy troche ryby.

Wiem, furagine mam bo kilka razy mi sie zdarzało miec problem z pecherzem. I mam na zapas furagine. Ale boje sie jej wziac. jak wszystkich leków :)
mi sie zdaje ze ten bol to nie od pecherza, ja bym nospe wziela. a na problemy z pecherzem poki slabo boli lepiej zurawine wziasc i witamine C by zakwasic uklad moczowy. po co od razu furagina. zreszta furagine tez z witamina C trzeba lykac.

a ja czuję chyba ruchy synka, zdecydowanie nie jest to bulgotanie ale właśnie uczucie pukania od srodka, czasem to nawet tak śmiesznie smyra
tak to synek :) gratuluje!!!
a jeszcze co do ruchów, te pierwsze u Was też są takie delikatne, rzadkie?
tak, bo maluch po porstu musi ci niezle przywalic :) bys poczula, jak podrosnie to za kilka tygodni bedziesz czuc go juz czesciej i o wiele lepiej, chodz nie tak ze caly dzien, bo on tez przeciez kiedys spi :)

jakos czułam że Synek, no i teraz po usg to już się upewniłam w 100 %.
super :) gratuluje!!!

ja właśnie wróciłam od lekarza :) i.... powiedział że widzi "ptaszka" pokazywał mojemu mężowi...
kolejny chlopiec super!!! gratuluje!!

coraz bardziej oswajam się z myślą że będę miała synusia i coraz fajniej mi z ta myślą.. boję się troszkę jeżeli chodzi o wychowanie i pielęgnację bo w koło mnie są same dziewuszki i na temat pielęgnacji dziewczynek wiem wszystko na temat chłopców praktycznie nic...
a ponadz chlopcy sa latwiejsi w pielegnacji.
a chowa sie tak samo jak dziewczynke! tylko uczy sie sikac tez i na stojaco :))

Mam pytanie : byłam u mojej gin. 28lipca i na USG wyliczyło 15tydz i 2dni , lecz gin. mówiła , że mam się tym nie martwić i że mam 17tydzień już ... ( tak też wychodziło z moich obliczeń) . Dlaczego USG pokazuje inaczej ? Maleństwo wtedy miało 10cm .
I z obliczeń mi wychodzi , że mam dziś 19 tydzień , a ruchów jeszcze chyba nie czułam
smilie2.gif
nie denerwoj sie. maluch po porstu moze wolniej teraz rosnac, pozniej to nadrobi. piomiar mogl byc nie dokladnie wykonany. zaufaj lekarzowi. mowi ze nie ma sie czym martwic nie martw sie. a ruchy jeszcze poczujesz. maluszki musza miec dosc sily w nozkach by tak kopnac bysmy to poczuly.

jak sobie na dusze na sutki lekko juz mi siarka leci:-)
a mi nie leci. ale i w pierwszej ciazy nie leciala. ja dopiero po porodzie i pierwszym przystawieniu do piersi Marcelka zaczelam dostawac siare. a po 2 dniach juz mialam nawal i mleka tyle ze maglam wykarmic tuzin takich malych Marcelkow :))
 
Ostatnia edycja:
Do góry