reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Napisałam w końcu plan porodu.

Ciekawe, co powie moja położna (a później personel szpitala) na moje żądanie, żeby Remika odebrał P., a nie lekarz. :)

Lajtway - co to znaczy "łożysko trzeciego stopnia"?
 
reklama
Dorotka - rewelacja ta bluza ............ kurde pierwsze widzę, ale naprawdę super!!!
Strzyga ja chcę by M. był przy porodzie, ale nie aż tak by tam wszystko mógł oglądać odbierając małęgo :D
 
Alka - ja tam wychodzę z założenia, że to on jest ojcem i to on ma prawo pierwszy wziąć na ręce swoje dziecko, a nie jakiś tam lekarz :p

Dorotka - nie widzę żadnych medycznych przeciwwskazań dla tego, żeby młodego odebrał P., a jeśli takowych nie ma, to wyrażone przeze mnie życzenie jest wiążące dla personelu medycznego. Podejrzewam, że zachwyceni to oni nie będą, natomiast zabronić mi tego po prostu nie mogą - chyba, żeby w trakcie porodu wywiązały się jakieś komplikacje.
 
Ja tam nie chcę by na to wszystko patrzył.... Mój kolega widział wszystko dokładnie i do dziś z żoną nie sypia, a mały ma 6 lat ... wolę nie ryzykować
 
Dorotka - rewelacja ta bluza ............ kurde pierwsze widzę, ale naprawdę super!!!
Strzyga ja chcę by M. był przy porodzie, ale nie aż tak by tam wszystko mógł oglądać odbierając małęgo :D

Bluza świetna:tak:
a co do porodu również się zgadzam, ja też chce żeby M. był przy mnie, podał wode, pomasował, podtrzymał na duchu, ale absolutnie nie z drugiej strony. Coś czuje, że mogłoby się to na nim źle odbić i tak dobrze że bez przymusu sam chce przy mnie być:-)
 
Gabryś- a bo ja mam motorek wbudowany;-)
Strzyga- to stopień dojrzałości łożyska albo jego starzenia. 3 stopień to ten ostatni i fajnie by było jakby łożysko osiągneło go w 38 tyg czyli gdy już można rodzić. Bo ten stopień określa wydolność łożyska- czyli czy jest prawidłowa wymiana mama-dzidziuś. No ale... Dzidziuś ładnie rośnie więc się nie martwię- po prostu pewnie urodzę wcześniej
O kurcze, ten Twój to hardkorowiec, ja bym jednak w krocze zagladać swojemu A. nie pozwoliła, ot, jakoś mi się to nie widzi i już. Ale ciekawe... nawet nie wiedziałam że tak można
 
Strzyga mnie nie musisz przekonywać - my rodziliśmy w domku, 22h i 3 min w szpitalu (tylko dlatego, że tętno młodego zaczęło trochę spadać) więc mój widział więcej niż "ustawa przewiduje" :-D
Ważne, żeby facet nie czuł się naciskany i sam chciał.
Efekt - czułam się i czuję do dziś jeszcze bardziej doceniana i szanowana.
No a ze szpitalnymi procedurami trudno się walczy...A pod sam koniec to już się nie bardzo ma siły walczyć o swoje. Przynajmniej mi się do końca nie udało. Jakby co to mają w rękawie argument nie do odparcia: "dla dobra dziecka", "tętno spada", "dziecko sinieje" a takiemu zawsze się ulegnie bo co jeśli mówią prawdę....
 
Ostatnia edycja:
właśnie wyszłam z kąpieli i powiem Wam że chyba w życiu nie miałam tak ciężkiego mycia.. maluszek cały czas się "rzucał" więc było mi strasznie nie wygodnie do tego akrobacje z lusterkiem.. no po prostu chyba przestane się myć ;D
 
reklama
Ja kurde raz próbowałam z lusterkiem cokolwiek wykonać i golarką i rzuciłam w kąt tym lustrem, bo mnie tylko wkurzało. Jakoś nie umiem patrzeć w odbicie i się golić. Poleciałam na żywioł, modląc się, żeby się nie zaciąć :)
 
Do góry