reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

A ja nigdy nie potrafiłam sobie odmawiać, diety to była moja pięta achillesowa, przed ślubem udało mi się jakąś stosować, ale schudłam max 2 kg...a teraz jest Jaś skazowiec(Jacka karmiłam butlą, więc bez wyrzeczeń;))Jasia obsypuję nawet jakbym wzięła gryza parówki, więc ostra dieta bezmleczna, nie wiele więc mogę, bo dziś większość produktów zawiera mleko, a poza tym Jaś mały- więc odpada smażone, wzdymające etc- jednym słowem jestem chronicznie głodna, ale już się do tego przyzwycziłam i w 2 miesiące od porodu schudłam 17kg., 10 zgubiłam zaraz po porodzie 7 dalej, osiągnęłam wagę sprzed drugiej ciąży, do tej sprzed pierwszej brakuje mi 3kg., a do ślubnej 6kg.karmię dalej, więc może się uda..;)a co najważniejsze teraz jak muszę sobie odmówić jedzenia pyszności- np. placków imieninowych, bo wszystkie z mlekiem, a na kolacje na imprezie tylko galarcik drobiowy wcinam, to nie jest mi tak żal, takie stało się to dla mnie naturalne, robię to dla Jasia, dla siebie nigdy nie potrafiłam się wyrzec pyszności...:)
 
reklama
Uważajcie z dietą Dukana, ja schudłam 13 kg w 2 miesiące, czuję się super ale... nerki mi siadają! w czwartek miałam kolkę nerkową! Można spróbować ale białko jest dla nerek niebezpieczne. Teraz muszę jeść wszystko, bo nie wiadomo co dalej będzie.
 
Prawda, białko obciąża nerki. Dużo piłaś Kasiu ? Ja wypijam dziennie ponad 2 litry wody i chudne chyba od samego wstawania co chwila w nocy na siusiu :)
Kasiu, kurcze pij i teraz bardzo dużo, z nerkami nie ma żartów. W ksiażce napisane że szklanka przed posiłkiem, szklanka w trakcie i szklanka po. Czasami tak mi sie udaje

Przed chwilą było o tej diecie w " pytanie na śniadanie" . Jest bezpieczna tylko trzeba przestrzegać wszystkich zasad o jakich napisał doktorek, czyli to troche jak z religią :)
 
Ostatnia edycja:
Wszystko zgodnie ze wskazówkami, mam książki w domku. Już jest lepiej ale może za szybko chudłam i dlatego.. zobaczę co dalej! Muszę powtórzyć badania za tydzień.
 
A ja z innej beczki - dziewczyny farbowałyście włosy podczas ciąży? Jestem w 3 miesiącu i mam obawy oczywiście. Wyglądać zaczynam nieciekawie a rozjaśniam zawsze tylko pasemka. Napiszcie mi koniecznie, jak to z Wami było. Chce wytrzymac jeszcze ten miesiac a pozniej chyba sie zdecyduje.

I jeszcze cos - czuje ze cosik mnie zaczyna brac - gardlo ew przeziębienie. Pamiętacie może co mogę wziąć w mojej sytuacji? Wodą z sola płukać... a oscillococcinum np ktos brał w pierwszych miesiącach?

Juz sama nie wiem co robic.
A moze pojsc jutro do lekarza i wziac l4 i sie podleczyć? NIe czuje sie jakos specjalnie zle, ale czuje ze jak o siebie nie zadbam to moze sie jakies chorobsko rozwinąć.
 
Ostatnia edycja:
melody ja w ciążach farbowałam włosy, także rób się na bóstwo kochana.
Co do przeziębienia to jak najbardziej weź l4 i wyleż porządnie i kuruj się domowymi sposobami, mleko z miodem i czosnek do tego o ile przełkniesz. Jeśli wystąpi katar to sól morska, euphorbium i można nasivin te krople dla niemowląt, na kaszel drosetux. A najlepiej zadzwoń do gina i zapytaj się co możesz brać, wtedy będziesz spokojniejsza.
 
Tak jak Daga napisała....śmiało farbuj....:-) farbowanie w ciąży jest bezpiecznie bo sama sie dopytywałam i czytałam gdzies o tym...

Co do przeziębienia do L4 bo jak sie cos wiecej rozwinie to wiadomo....lepiej dmuchać na zimne...Mleko z miodem...a jak nie dasz rady z czosnkiem to zrob sobie grzanki i natrzyj je czosnkiem :-) bez oporów...jedz i pij ile dasz rade....

No i dużo witaminy c...herbata malinowa...I zadzwon do gina lub rodzinnego czy jest cos co możesz wziąść...dużo preparatów dla dzieci jest również przeznaczone dla kobiet w ciąży...

Dużo zdrówka !!!
 
Melody - ja też farbowałam włosy w ciąży i mi również fryzjerka powiedziała, że teraz farby są bezpieczne dla dziecka :tak: co do kaszlu - to ja stosowałam syrop - Stodal, a na gardło zawsze najbardziej pomaga mi świeżo wyciśnięta cytryna :tak: odpoczywaj i nie daj się choróbskom !!!
 
Tak mi sie przypomniało, że u mnie jeszcze świetnie działał syrop z cebuli....ale to już jest lekki hardcore dla odważnych :-D
 
reklama
Adiva, czemu? :) Syrop z cebuli jest pyyyyszny :) Słodziutki i w ogóle :)
Melody - zdróweczka!! Pogoda teraz jest paskudna, musisz uważać na siebie! Domowe sposoby w pierwszej kolejności, jak nie przejdzie to skonsultuj się ze swoim lekarzem :)
 
Do góry