reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

ja chyba nic nie będę brała - bo różne opinie słyszałam - ktoś już pisał, że pił herbatkę z tych liści malin a i tak nic to nie dało - więc pewnie to zależy od naszych organizmów itp ćwiczeń ani masaży też jakichś specjalnych nie wykonuję - jakoś to będzie ;-)
 
reklama
Ja tez nic nie zamierzam brac.... ani pic... zobaczymy jak będzie z terminem. Pewnie jak przyjdzie mi leżeć w szpitalu dłuższy czas lub poród będzie się opóźniał to i herbatkę z liści malin wypije. Wszystko zalezy od punktu siedzenia ;:blink:. Po za magnezem i wczesniej zelazem, nie biore nic.... zadnych lekow na skurcze, o ktorych piszecie... nic a nic. A teraz ide na poczte w ramach spacerku... do pozniej:happy2:
 
ja sie zdecydowalam na zzo i w przyszly piatek mam spotkanie z anestezjologiem takze zobacze....
ja mam zamiar za 2 tygodnie juz cos pic i robic,zeby urodzic ze 2 tygodne wczesniej...chyba sprobuje tych lisci malin od 37 tygodnia
ja tu zadnego ktg nie mam ,a jesli nie urodze do 18 to 19 mam sprawdzanie jakosci wod....
 
Ja właśnie jestem po wizycie, stwierdził, że wszystko ok. Zdziwiłam się bo dziś był wyjątkowo miły, przeprosił za reakcję na poprzedni wynik moczu, po obejrzeniu obecnego uznał, że faktycznie nie jest zbyt dobry, zapisał furagin. Fenoterol mam brać jeszcze przez tydzień a potem wszystko odstawić, podobno za dwa tygodnie mogę już rodzić bez problemu
 
Ja mam zamiar pić herbatę z liści malin. Zaczynam od 37 tygodnia. pomoże, nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. na pewno nie urodzi za mnie, ale ma za zadanie wzmocnienie mięśni macicy i sprawić, że skurcze będą bardziej efektywne.



Elka2808
zastanów się nad braniem furaginum. Na ulotce jest napisane i mojej koleżance lekarz powiedział, że w III trymestrze nie można go brać. Lepiej pij dużo wody z cytryną. Albo powinnaś zasięgną rady innego lekarza.
 
Moja koleżanka odstawila fenoterol i urodziła następnego dnia. Wiadomo, każdy organizm inaczej reaguje. Ja muszę urodzic w styczniu wiec bede go brała do konca grudnia. Wole nie ryzykowac porodu w sylwestra.
 
Ja juz pije herbatke z liści malin. gdzies sie tam doczytałam ze od 32 tygonia powinno sie pić.Wieć pije op 2 szklanki dziennie.Zobaczymy czy zadziała i ułatwi poród.
 
Cześć dziewczyny;)
Przede wszystkim trzeba jasno zaznaczyć że herbata z liści malin NIE jest sposobem na wywołanie albo przyspieszenie daty porodu!
Liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięsni macicy, a regularne picie naparu podobno pomaga znieść wysiłek porodu.
Dzięki nim poród powinien przebiec sprawniej a skurcze powinny być bardziej efektywne.
Piszę powinny bo jeszcze tego nie sprawdziłam w praktyce.
Też niedługo spodziewam się dzidziusia i dlatego buszuję po necie w poszukiwaniu wszelkich informacji jak przygotować ciało do porodu.
Może któraś z was bierze kapsułki z oleju wiesiołka (nie mylić z rycynowym)?
Dzięki nim szyjka macicy ma stać się bardziej miękka i podatna w dniu porodu. Szukam informacji czy są jakieś zagrożenia
związane z zażywaniem wiesiołka.
Pozdrawiam :):-)


P.S. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki.
 
ja nic nie bralam ,ani nie pilam przy Tristanie , a teraz myslalam nad ta herbatka ,ale nie wiem gdzie tu w Uk moge ja dostac
moze kolezanki z UK podpowiedza:-)
 
reklama
Dużo czytałam na ten temat, zdania są bardzo podzielone. Niektóre źródła podają, iż herbatkę można pić od początku ciąży (np. dr Preeti Agrawal w "Odkrywam macierzyństwo" zaleca 1-2 razy dziennie w proporcjach 1-2 łyżeczek suszu na szklankę naparu), inni za właściwy termin uznają 3 miesiące przed planowaną datą porodu, jeszcze inni są zdania, iż można ją pić w ostatnim miesiącu lub dopiero w 38 tc. Liście malin są bogate w witaminy i minerały, szczególnie w naturalne i łatwo przyswajalne chelaty żelazowe - cokolwiek to jest ;). Wzmacniają i odżywiają mieśniówkę macicy, wzmagają też produkcję mleka i przywracają równowagę po porodzie. Podobne działanie wzmacniające macicę ma przywrotnik pospolity.
 
Do góry