reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stare i nowe znajome mamuśki :)

reklama
EWELKA kochana nie chce cię straszyć ale boli...ale co nie boli jak trzeb WYRWAC mus to mus!!! Masakra...tylko ja miałam tak że ósemka mi rosła krzywo więc jedną musiałam wyrwać,najgorsze u mnie było to ze korzeń na dole był zrośnięty ze sobą i w dodatku do kości szczękowej!! a jakby tego było mało to miałam między nimi nerw i musiał mi go przeciąć:-( masakra myślałam ze zdechnę....nic przez 4 dni prawie nie jadłam, a dzieckiem sie zając nie dało maż wziął dwa dni zwolnienia....a potem pojechałam do mamy...w sumie 10 dni wyjęte z życia ....ale RADZĘ WYRWAĆ JAK SIĘ NIE WYRWIE TO JESZCZE GORZEJ PONOĆ!!!Ale spoko da się przeżyć!!! jak nie będzie powikłań tak jak u mnie to dziewczyny mówiły ze jest spoko!!! i weź znieczulenie płatne!!jedna ampułka około 10 zł ogólnie zużywa się 2 ja miałam 4...i nic nie pomogło bo mi nerw się ciągnął z zębem i dlatego bolało....BĘDZIE OK ...
A zęby wyrywa się u chirurga szczękowego!!! ja byłam na NFZ a są też płatni ale masakra jakie są ceny.....trzymam kciuki i życzę jak najmniej bólu.....

A co do mieszkanka udało nam się zarezerwować na tydzień mam nadzieje ze kasę się uda szybko dostać do ręki i wpłacić ....a jutro jedziemy na budowę rano zobaczyć jak to tam wyglada...mieszkania mają być do oddania 30 czerwca....hmm mam nadzieje ze się doczekam:-) hehe najgorsze ze trzeba wszystko samemu wykańczać ale cóż jak mus to mus juz wole robic po swojemu i tania niż poprawiac po kimś....ide małego uśpić bo mi tu płakusia
 
Ewelka
zębów nie wyrywa zwykły dentysta tylko chirurg , poszukaj jeszcze może jednak kogoś znajdziesz.

ciotka jaki chirurg???:-Dchirurg to ci moze usunac wrastajacego paznokcia an ie zeba:-D:-D normalnie idzie sie do stomatologa mowi sie ze chce sie 8 wyrwac powinna spojrzec i moze sie da jescze wyleczyc....a jak nie to ciach i po żebie hehe

amy jeszcze u rodzicowale juz dzis jedziemy do siebie, tak jestem wkurzona wogolen nieuiem oszczedzac....w ciagu 1 tygodnia rozwalilam 800zł:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i zebym widziala chociaz na co..jedynie zestw do tipsow 200zł a reszta na glupoty....chyba sie na biedronke przerzuce i lidla bo z kasa niewyrobie....
mam ochote zrobic pierogi tylko nigdy nierobilam i obawiam sie ze mi nie wyjda..alejak niesprobuje to sie nie prekonam...na to zarcie to tyle kasy idzie ze tragedia....chyba zaczne gotowac cos co moze starczyc na 2-3 dni i sie bedzie odgrzewac....:no:
 
Marcy

ale wy to mieszkanko kupujecie??? i duze bedziecie mieli to wasze gniazdko??

czyli kredyt do splacenia na dluuuuuuugi okres czasu???
 
ewelka - ja też wyrywałam ząb u dentysty... nawet nie wiedziałam że chirurdzy zajmują się zębami. No ale może jest taka możliwość. Popytać można. Ogólnie, lepiej chwilkę pocierpieć w gabinecie dentystycznym niż cierpieć miesiącami z powodu bólu zęba. Ja tak sobie w myślach wmawiałam jak mi dentystka na żywca siódemkę wyrywała. Znieczulenia nie zadziałały. Bolało straaaasznie, ale potem jaka ulga. Wracasz do domu, przez dwa dni trochę Cię boli (choć w porównaniu z bólem zęba nie boli wcale), a potem masz już spokój do the-endu. :-) pozdrawiam i życzę żeby nie bolało
 
skoro dentystka ma dobra opinie i duzo pacjentow i zajmuje sie wyrywaniem 8 to ide do niej i wsio...jak wyrywalam u niej 6 dolna to raz dwa poszlo...a mnie ogolnie 8 przy wzroscie nic a nic nie bolaly nawet nie wiem kiedy mi one zaczely wyrastac kiedys przypadkiem dotknelam jej i sie zdziwilam skad ona sie tam wziela....:-) wiec nie bedzie zle...porod byl gorszy :-p:-p
 
Przede wszystkim podstawą jest zrobienie rentgena.Wtedy dentysta Ci powie czy się tego podejmie,czy skieruje do chirurga stomatologicznego.Niestety 8 bywają bardzo skomplikowanymi zębami i dlatego to się tak odbywa.A do chirurga kierują dlatego,bo czasami zachodzi konieczność założenia szwa po wyrwaniu,a nie każdy gabinet stomatologiczny się tym zajmuje.
 
mi kazali isc do chirurga szczekowego inne babki były normalnie z szóstkami czy 7-kami...

mieszkanie kupujemy dwa pokoje jeden z aneksem kuchennym 23,30 m2 drugi 10,35 m2 sypialnia,,łazienka 5 m2razem 41 m2 i balkon kurcze zapomniałabym:-)plus piwnica do tego jest:-) mieszkanko jest na parterze, czyli nie będę musiała wyłazić na górę, ale surowe trzeba wykańczać.....tylko wole robić swoje niż po kimś...i tak płace teraz około 1300 coś z rachunkami to będę płacić za swoje,a nie za wynajem a i tak nic z tego nie mam....a tak przynajmniej wiem ze płace za swoje i będzie moje:-) a potem w odległej przyszłości coś wybudujemy:-) hihih a koszt średni nie jest tak źle napisze na prv potem:-)
 
Ostatnia edycja:
ewelka-ja bym jednak leczyła jak się da...
"chirurgiczne usuwanie ósemek niesie ze sobą pewne ryzyko. Czasem powoduje ból, obrzęk lub stany zapalne. Dlatego wskazania do tego zabiegu trzeba za każdym razem dokładnie przeanalizować. Ale jeśli są powody do usunięcia ósemek, należy je wyrwać bez większego żalu. "
 
reklama
bella moim zdaniem nie da sie ich juz leczyc bo ostatnio mi sie ukruszyla jedna i wogole mam same koronki tylko :zawstydzona/y:

ale ogolnie to chyba pojde na rtg calej szczeki tak mi polecila jedna zebolozka i wtedy bedzie wiadomo jakie te 8 sa...
 
Do góry