reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stare i nowe znajome mamuśki :)

ilonka no widzisz wiec skonczyl mi sie macierzynski i jestem bez kasy tylko maz zapierdala na nas zeby bylo na zycie a ja nie mam zlamanego grosza :zawstydzona/y:chce sie zapisac na bezrobocie ale niewiem czy dostalabym kuroniowe??niewiem do jakiego czasu mozna skladac papiery o platne bezrobotne skoro macierzynski mi sie skonczyl 26 marca u.r
 
reklama
A ja to chyba stara już jestem, bo mi się dobrze w domku zrobilo i jakoś ciężko na myśl, ze pewnie od września do pracy wrócę :zawstydzona/y: chętnie bym posiedziała jeszcze w domu, ale to pewnie przez to, że się trochę przepracowalam przed ciążą ;-)a co do wychowawczego, to chyba jest tak, że jak masz w tym czasie umowę, to cie nie zwolnią, a jak umowa się kończy, to nie maja obowiązku przedłużania :zawstydzona/y:

Marcy - ale numer z Twoja siostrą, biedaczka :wściekła/y:

ojjj...mała się obudziła...mykam, wpadnę później :-D
 
Ano jest chamstwo w Polsce :baffled: Moja koleżanka (razem w ciąże łaziłyśmy) też miała taką dziwną sytuację.Jak powiedziała w pracy,że jest w ciąży,to już zaczęły się krzywe spojrzenia.Pracodawca po wielu rozmowach zgodził się na 3 m-ce macierzyńskiego,ale pod warunkiem,że po tych 3 m-cach rozwiążą umowę.No i tak było.Napisał jej taką umowę,która kończyła wraz z ostatnim dniem macierzyńskiego.
 
lagajka a dlaczego z mala byliscie w szpittalu? co jej bylo jesli moge wiedziec?
W styczniu byłyśmy już 3 razy, najpierw zatrucie tlenkiem węgla, potem bezdech, a na koniec zapalenie oskrzeli, tyle że wyniesione ze szpitala po poprzednim pobycie.

tiffanitami Witamy :)

Ewelka zawsze możesz starać się przynajmniej o zasiłek z opieki jak się zarejestrujesz. No i dostajesz ubezpieczenie
 
a ja wlasnie zamowilam sobie ksiazke plyty na allegro jak sie robi tipsy krok po kroku i zaczynam sie uczyc....jest jeszcze fajny zestaw startowy za 165zł i jak męzunio wroci to z nim pogadam i chyba tez zamowiei...chociaz sie czyms zajme...heheh
 
Pracodawca po wielu rozmowach zgodził się na 3 m-ce macierzyńskiego,ale pod warunkiem,że po tych 3 m-cach rozwiążą umowę.No i tak było.Napisał jej taką umowę,która kończyła wraz z ostatnim dniem macierzyńskiego.
Jak to możliwe?? Przecież pracodawca niewiele ma to do zgadzania się albo nie... Chyba że nie miała umowy wcześniej... Ciężarną chroni prawo i nie ma miejsca na kaprysy pracodawcy
 
To nie ma znaczenia. Pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do terminu porodu, chyba że pracuje się na okres próbny, na mniej niż miesiąc. A macierzyński dostaje się wtedy automatycznie, wystarczy napisać prośbę do pracodawcy.
 
reklama
Do góry