reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Celta kwas foliowy jest wskazany nie tylko dla kobiet w ciąży i staraczek więc nie zaszkodzi jak sobie popijesz jeszcze ze 2 lata. Zwłaszcza że jak przestaniesz się starac to wtedy najlepiej wychodzi.
Witam nowe Aniołkowe Mamusie. Obyście szybko ze staraczek zamieniły się w ciężarówki i po 9 miesiącach Mamusie.
 
reklama
Witam! kochane pomóżcie... w poniedziałek mialam pierwszy dzień krwawienia ( poronienie ciąży biochemicznej) a dziś ledwo plamie! to normalne ??? rzeczywiście mialam obfite krwawienie przez 3 ostatnie dni bo mialam bardzo aktywny początek tygodnia i nic z tym nie mogłam zrobić mimo takiej niemiłej sytuacji... Może to przez to że nosiłam tampony (WIEM że nie wolno) ale nie umiem podpasek czuje dyskomfort a poza tym odparzyłam się poważnie po 3 godzinach ich noszenia i silą rzeczy jakoś sie musiałam ratować
Po poprzednim poronieniu mialam takie krwawienie jak miesiączka ok 6 dniowe i calkiem nieduże mimo ze był prawie 8 tydzień
 
Celta kwas foliowy jest wskazany nie tylko dla kobiet w ciąży i staraczek więc nie zaszkodzi jak sobie popijesz jeszcze ze 2 lata. Zwłaszcza że jak przestaniesz się starac to wtedy najlepiej wychodzi.
Witam nowe Aniołkowe Mamusie. Obyście szybko ze staraczek zamieniły się w ciężarówki i po 9 miesiącach Mamusie.

Mądra dziewczyna!
I cytując za koleżanką jeszcze raz apeluję do Agaawy i Celty: brać, brać i jeszcze raz brać. Branie nic Wam nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie bo to ważny składnik pożywienia (wpływa na dobre samopoczucie, stan układu trawienia, zapobiega anemii i nowotworom) Ale jego niebranie może być tragiczne w skutkach. Branie w ciąży lub tuż przed ciażą to zazwyczaj za późno, w organiźmie przed ciążą musi być odpowiedni poziom kwasu, który osiąga się po +- 3 miesiacach. Więc - bez jaj dziewczyny :cool:
Celta dzięki za pamięć - jest masakra, pomimo antybiotyku nic się nie polepsza...
 
Wioluunia mnie też odparzają podpachy, zwłaszcza pewnej znanej firmy, powlekane folią z mini "lejkami", wkładki też sa problematyczne. Szukaj tych "soft" innych firm, powlekanych miękką włókniną no bo czasem nie ma wyjścia :eek:
 
Wioluuunia jeśli chodzi o długość i obfitość krwawienia to mój lekarz mówił że jest to w dużej mierze uzależnione od tego jak wyglądają Twoje miesiączki - moje są dość krótkie i niezbyt mocne i rzeczywiście również krwawienie związane z poronieniem było zbliżone do tego miesiączkowego - 1 dzien plamienia 4 krwawienia i potem znowu 3 plamienia. Nie wiem czy Cię to uspokoiło :) a z tamponami uważaj rzeczywiście..
 
Witam Was dziewczyny!

Podczytywalam a chcialam się przedstawić i napisac kilka słów.
Stracilam maleństwo w 10 tc, zabieg mialam 15 lutego 2014. Ciąża obumarła w 10tc, prawdopodobny powód podany w szpitalu - odklejanie sie łozyska oraz konflikt serologiczny... Z ta teoria jednak nie zgaza sie mój gin twierdząć ze u nas (ja grupa B rh - a maz A rh-) konflikt nie jest możliwy.
W kazdym razie chcialam Was się zapytac, czy macie jakieś rady dotyczace badan przed ewentualna kolejna ciążą? Planuje zbadac tarczycowe oraz morfologie wiec jak bede sie kłuć moge cos dorzucic ;-) USG kiedy, po pierwszej naturalnej @? Dodam ze dziś własnie mam owulacje :-D i ciesze się jak glupia, bo myślalam ze bede musiala na nie dłużej czekac jak lekarz mnie straszył ze nawet 8tyg do pierwszego okresu. A teraz już wiem że bedzie za ok 2 tyg i wszystko wroci do normy, mam nadzieje :tak:



Piszecie o kwasie foliowym - ja nie przerwalam przyjmowania. bede brala bo mi nic nie zaszkodzi a moze pomoże jesli zdecydujemy sie na staranka (na razie decyzja niepewna). Tak wiec warto brac :tak:


Obfitosc krawawienia... Ja mialam plamienia praktycznie do dzisiaj. Dzis owulacja sprawdzona na tescie owulacyjnym wiec moze juz bede miala spokój. krwawienie bylo na miare miesiaczkowego, nie jakies hardcorowe.

Zastanawiaja mnie jeszcze infekcje... czy pieczenie przy wejsciu pochwy po zabiegu łyżeczkowania to normalna rzecz? Mialyscie? Czy powinnam sie martwic? Bralam antybiotyk przez 3dni a potem do dzis podmywam tantum rosa.
 
Witaj nimfii !
Pamiętam Cię z wrześniówek, to przykre, że spotykamy się znowu w takich okolicznościach :(
[*] dla Twojego Aniołka.
 
annacka Tak mi się wydawalo :tak: niestety strasznie duzo wrześniowych aniołków :-(
a ty się juz starasz o malucha, od najbliższego cyklu? Mnie zapowiedziano 3 msc celibatu po zabiegu.
 
reklama
witaj nimfii.. bardzo mi przykro z powodu Twojej straty... co do infekcji i pieczenia - ja pomimo porodu i również zabiegu łyżeczkowania nie miałam tego typu dolegliwości, więc jeśli ci nie przejdzie dość szybko to radziłabym konsultację z lekarzem
 
Do góry