reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

No wlasnie od tego rok mialy byc bezplatne dla wszystkich kobiet, po necie kraza artykuly. Na fejsie podgladam tez kanal jednej pani dr ginekolog ktora mowila o tym na lifie. Ciekawa jestem na czym sie to skończy. Dobrze by bylo, bo jednak warto robic takie badania a nie kazdy moze sobie na nie pozwolic.
A widzisz, ja się nie natknęłam na nic ani w tv ani w necie. Ale rzeczywiście fajnie by było jakby to wprowadzili. Choć szczerze mówiąc wątpię że takie coś już weszło bo jak ja się umawiałam na termin (pod koniec stycznia dzwoniłam) to pierwsze pyt było ile mam lat, a jak odpowiedziałam to babka zaczęła dopytywać jakie mam wskazanie do refundacji skoro jestem za młoda (bo po 35rz przysługuje). No i potem podkreślała, że i tak muszę mieć to zaświadczenie z por.gen bo bez tego i tak mi nie zrobią badań, nawet jak będę mieć zwykłe skierowanie od ginekologa. Ale może to dopiero wejdzie w tym roku np od marca? Zaciekawiłaś mnie i muszę koleżance podpowiedzieć żeby poszperała bo też jest po poronieniach i teraz jest w ciąży i chciała robić prenatalne ale myślała że nie przysługują :)
 
reklama
Ja tez bym chciala yc znow w ciąży, zdrowej, szczesliwie rozwiazanej w terminie.. Jeszcze troszkę i w koncu tak bedzie.

Podpowiedz kolezance bo warto to sprawdzic.
 
Ja tez bym chciala yc znow w ciąży, zdrowej, szczesliwie rozwiazanej w terminie.. Jeszcze troszkę i w koncu tak bedzie.

Podpowiedz kolezance bo warto to sprawdzic.
Jestem pewna, że niedługo się doczekasz zdrowej ciąży :) i myślę że pozytywne nastawienie może w tym tylko pomóc :)
 
Ja już jestem po badaniach w tamtym miesiącu prolaktyna była 46 a po tabletkach dzisiaj 19.72 ładnie spadła przez miesiąc :) tylko nie wiem czy brać jeszcze te tabletki czy odstawić już nie pamiętam co lekarz mówił bo tyle tego było heh :) jak myślicie?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja już jestem po badaniach w tamtym miesiącu prolaktyna była 46 a po tabletkach dzisiaj 19.72 ładnie spadła przez miesiąc :) tylko nie wiem czy brać jeszcze te tabletki czy odstawić już nie pamiętam co lekarz mówił bo tyle tego było heh :) jak myślicie?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Ja kochana leki na prolyktatyne biere cały czas od jak pamiętam chyba dwóch lat
 
Hej [emoji6]
Moja prolaktyna to 497 mU/l w normach: 108-557. Gin powiedziala ze oki. Myslicie ze powinnam zbijac?


___________________________________________________________________
29 l., 3 aniołki, 0 dzieci, diagnoza: w trakcie, ureaplasma, leki: acard 150mg, encorton 20 mg, kw.fol. 5, jodid, prenatal uno cholina, ovarin

Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewela najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj czy dale5j brać. Ja bym na własną rękę za długo nie brała. Nie znam się na tym, nigdy nie brałam nic na zbicie prolaktyny ale tak myślę, że to jednak wszystko hormony i chyba lepiej sobie za bardzo nie namieszać więc ja bym mimo wszystko pod kontrolą lekarza wszystko brała :)

Edit: właśnie na pierwszej lepszej stronie przeczytałam że zbyt niski poziom prolaktyny jest równie niedobry, bo powoduje problemy z płodnością i zajściem w ciążę oraz z utrzymaniem ciąży. Także tym bardziej za długo bym nie brała :)

Dżoł jak w granicach normy i na dodatek gin mówi, że ok to pewnie tak jest, spokojnie :)
 
reklama
Hej [emoji6]
Moja prolaktyna to 497 mU/l w normach: 108-557. Gin powiedziala ze oki. Myslicie ze powinnam zbijac?


___________________________________________________________________
29 l., 3 aniołki, 0 dzieci, diagnoza: w trakcie, ureaplasma, leki: acard 150mg, encorton 20 mg, kw.fol. 5, jodid, prenatal uno cholina, ovarin

Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Za wysoka. Do endo i zbijac. Do staran jest za wysoka.
 
Do góry