reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Ja znam się na papierkach wskaźnikowych ale ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć bo nie wiem jakie powinno być prawidłowe ph pochwy a jakie wód płodowych jak powiesz mi coś więcej to może będę mogła coś poradzić

edit: doczytałam że normalna wydzielina ma ph kawśne czyli bardzo niskie a wody płodowe ph silnie zasadowe czyli bardzo wysokie z tym ph i papierkami zawsze jest tak jak z tęczą czyli czerwień-pomarańcz-żółć-zieleń-błękit-fiolet czyli wg tej zasady to wody barwię papierek na kolor zieloni-niebieki niebieski granatowy albo fioletowy. Jak jest u ciebie nie wiem bo nie wiem jakie masz paski i w jakim zakresie badają ph jak możesz to wklej zdjęcie opakowania pasków i samego paska i wtedy będę mogła Ci pomóc. Jakbyś dostała u siebie w mieście paski duotest 1-12 to by ci fajnie pokazały i tylko papierek porównujesz ze skalą na pudełku. Jak nie dostaniesz nigdzie to ja Ci wyślę pocztą takie.

edit 2 Kamkaz jak masz wątpliwości jak pokazują papierki to polej jeden wodą woda ma ph obojętne lub lekko zasadowe i będziesz wiedziała jak Ci się zabarwia. Może nie widzisz koloru bo pH jest kwaśne i papierek się poprostu nie odbarwia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kamkaz ja miałam ten sam problem ale pH przy wodach to kolor jakiś zielony np wiec ciemno żółty czy jasno żółty nie wskazuje na pewno na wody

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Kamaz bardzo chciałabym pomóc, ale nie znam się na tym. .

Ja jutro będę musiała iść do lekarza, bo znowu coś mnie uzadlilo w rękę, zadlo wyjelam, szczypalo bardzo, wiec chyba to osa, pola łam octem, pije wapno, smaruje, ale ręka i tak coraz bardziej puchnie, taka bania, że szok..
 
Wrocilismy wczoraj z urlopu i właśnie wracam do żywych, o ile w ogóle mozna tak powiedzieć w taki upal. Juz jest 31 stopni :/

Ania ogrooooomne gratulacje!! Synus cudowny :*

Martocha ja tez się boje tej zazdrosci.. Igor juz chyba cos czuje, bo się zrobil okropny. Nie chce sam spac, ciągle wrzeszczy i tylko moze byc mama..

Usciski dla wszystkich :)
 
Kamkaz a jaki masz zakres ph tych swoich pasków? Ja miałam 0-14. Jak po nałożeniu wydzieliny kolor się nie zmienia to znaczy, że ph jest odpowiednie dla koloru pomarańczowego (prawdopodobnie kwaśne, ale sprawdź na opakowaniu bo różnie może być z tymi odcieniami w paskach różnych firm). Kolor może nie być idealnie taki jak na tej tabelce bo nie powiedziane że ph jest np. dokładnie 4 lub 5. Jak jest przykładowo 4,5 to odcień będzie taki pomiędzy tym odpowiadającym 4 a 5. Nie wiem czy jasno tłumaczę ale mam nadzieję, że rozumiesz co chcę przekazać :)

Izka wypoczęci chociaż wróciliście? :)

Karo dziękuję bardzo :) pierwsze dwa tyg przeleciały bardzo szybko :) aktualnie jestem na etapie martwienia się czy w te temperatury mała się nie przegrzewa. I jeszcze termometr bezdotykowy pokazuje mi jakby miała gorączkę ale on też chyba w te upały zwariował bo zwykły elektroniczny w dole pachowym pokazał temperaturę niższą o 1 st. Już głupieję czym się powinnam sugerować :) dotychczas wyniki bezdotykowym a elektronicznym (co prawda w pachwinie a nie pod paszką ale nie chciałam już małej wybudzać ściąganiem pampersa) były podobne. Także bezdotykowy chyba naprawdę zwariował przez ten upał.
Miłego wypoczywania u rodzinki :) :)
 
Ostatnia edycja:
Natka najlepiej sprawdzać rteciowym w pupie i odjąć 0,5 stopnia. .Ale nie martw się, przy takiej pogodzie chyba każdy z nas jest bardziej nagrzany. . Dawaj dużo cyca :) A ty jak się czujesz?
 
Dziekuje za gratulacje:-D
Natuś urodził sie z wagą 3685 i ma 53 cm
Z dnia na dzień lepiej sie poznajemy,jest cudowny,ja nie moge wciaz uwierzyc,patrze na niego i płacze ze szczesia.

Natka ja mierze termometrem elektronicznym w pupie,najbardziej wiarygodny wynik,u nas też upały.....pogoda na połóg:baffled:


Nie doczytam Was niestety bo tera naprawde czasu brak,głównie na sen:-) trzymam za Was kciuki &&&&&&&&&&&&& nie poddawajcie sie,walczcie o swoje szczescia.....
Buziaki dla Wszyskich:-D
 
Dziewczyny ja w pupie nie mierzę bo po pierwsze się boję a po drugie w szpitalu też nie mierzyli w pupie więc uznałam, że w pachwinie też musi być wiarygodny pomiar skoro tak robili.

Chciejka ja czuję się ok, bólu już całkiem nie ma, rana gładziutka i strupki poschodziły. Za to mam ten problem co ania napisała-idealna pogoda na połóg :/ na szczęście u mnie już powoli krwawienie zanika, już zostało w sumie lekkie plamienie także liczę, że się kończy hehe ;)

Ania a często mały się budzi? :) u nas dzisiaj o dziwo spokojna nocka była, mała budziła się na karmienie ale zaraz po odstawieniu zasypiała i pierwszy raz dała nam tym sposobem pospać do 10 :D
 
90 natka- ale jaka temperatura się pokazuje.. bo u niemowlat temperatura się zaczyna dopiero od ok 38'.
Co do naszego dżentelemena to też nie jest najgorzej z nockami.. ale dzisiaj np. dużo śpi w ciągu dnia więc myślę że nocka może być gorsza..
 
reklama
Martoocha dotychczas było podobnie na bezdotykowym i elektronicznym ale dziś ten bezdotykowy chyba zwariował-zwykły elektroniczny pokazuje 36,7/36,8 a bezdotykowy 38. Także różnica nie mała.
Nasza maluda dziś w dzień za to w ogóle prawie spać nie chce :p
 
Do góry