reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

hej hej, zgłaszalm się wywoływana do tablicy :D


też się nie odzywam bo tak jak Martoocha walczę z chorobą Wiki.... temperarura, katar, kaszel, jej osłabienie.. też mierzę temp co 5 min i panikuje :D
Ciąża w ogóle nie mam kiedy się cieszyć!!! łaaaaa... a w pierwszej każdy dzień delektowałam...

Ania2611 tak jak piszę, wszystko ok, oprócz tego cholernego przeziębienia... a o do mdłości to jak tak miałam teraz, jezuuu było mi niedobrze, w głowie mi się kręciło i nagle jednego dnia się obudziłam i koniec!!! i to było ok. 8 tygodnia :D i od tej chwili nie ma mdłości :)))))

Sisq strasznie mi przykro.... kurcze, trzeba znaleźć przyczynę!!!!!

Natka czy już pisałam, że strasznie się cieszę z Ciebie?? :)))
 
reklama
Małgonia ja Ci powiem jak ja robiłam... ja Wiki od samego początku kładłam na boku,do dziś tak lubi spać... a to z powodu tego, że bałam się, że się jej uleje i się zachłyśnie... z bioderkami nie mamy żadnych problemów. Każdy ortopeda powie Ci, że na boku jest beeeeee...
na brzuszku bym takiego malca nie kładła, bo nie ma jeszcze odruchu odwrócenia główki w przypadku gdyby sobie nosek przycisnąl do materacyka.
Poza tym - jak malec śpi tylko na plecach to jest duza szansa, że będzie miał płaską główke... a u chłopca kształt jest ważny.
Mi neurolog kazała kłaść raz na jednym a raz na drugim boku i zawsze oglądała kształt głowy.
Jak kładłam na boku to najblizej szczebelek i podusie podkładałam za plecki -- taką podłużną z IKEA. Może znajdę zdjęcie. w chwili obecnej nie mogę znaleźć.
 
Ja rowniez wywolana, wiec sie melduje...
Czasu malo, a od wtorku Mikolaj do przedszkola idzie, wiec bardziej zabiegana bede...

Gratuluje udanych wizyt i ciesze sie z postepow :)

Sysiq, Ewik - tule...

Agawa - odnosnie kosmetykow, to gdzies pisalysmy wszystkie "za" i "przeciw", bo Malgonia pytala... Mysle, ze na poczatek minimum jest najlepsze, bo nie wiesz, czy dziecko bedzie alergikiem, czy nie, czy beda potrzebne niektore kosmetyki, czy tylko poleza w domu i sie przeterminuja...

Malgonia - u mnie jest tak, ze jak jednej nocy i w czasie dnia Lenka je czesto (np co 1h lub co 2h - to chyba takie skoki rozwojowe) to tak gdzies dopiero za 2 dni widze efekty w postaci przepelnionych piersi, wiec wtedy małą przystawiam czesciej w ciagu dnia (np co 2,5h choc wytrzymalaby dluzej) zebym ja poczula ulge... i pomyslalam, ze jezeli dalej walczysz i chcesz walczyc o laktacje, to moze wez to pod uwage... laktatorem pewnie i rozkrecic mozna, ale mysle, ze najlepiej zrobi to Wojtus... trzymam kciuki &&&&&&&
Odnosnie ukladania dziecka do snu, to tutaj w IRL czesto dzieci maja plaskie glowki, bo wszyscy zalecaja ukladanie dzieci na plecach, nawet w broszurkach, ktore daja tak jest napisane... Ja ukladam Lenke jak Michalina (raz na jednym boczku raz na drugim) na spacerze lezy na pleckach z glowa na bok, a czasem, ale tylko w dzien - jak sobie przypomne, albo juz sama nie wie czego chce, to klade na brzuszku na takim malutkim rogaliku (moze byc tez kocyk lub recznik zwiniety w rulon) z raczkami pod bródką lub pod policzkiem (jesli daje glowke na boczek), z nozkami podkulonymi (mam nadzieje, ze nie skomplikowalam tego opisu zbytnio). Kilka razy juz tak spala mi w wozku, ale kukalam do niej co chwilke czy jej dobrze...:)

Kurcze, dziewczyny, ja juz nie wiem co sie ze mna dzieje... wczoraj mialam do Was napisac ile po takim zabiegu sie krwawi?
Ja w poniedzialek mialam zabieg, po ktorym krwawilam, a kilka godzin pozniej jak przyjechalam do domu, to juz tylko lekko plamilam. Przez caly tydzien tylko brudze (juz nie na czerwono), tak ze wystarcza cienka wkladka i zastanawiam sie kiedy to sie skonczy?
Dzisiaj do tego wszystkiego znowu zaczelam plamic i sie wystraszylam (czy cos jest nie tak, czy moze okres juz dostalam) Cholercia, czy TO nigdy sie nie skonczy? Juz mam tego dosyc...
We wtorek idziemy z Lenka do lekarza na check-up wiec pogadam z lekarka... ale normalnie juz mi rece opadaja...:-(
 
Carollina biedaku nie wiem jak Cie pocieszyć. Ani co podpowiedzieć. Mam nadzieje, ze sie wszystko unormuje. &&&&&&

martoocha a który Linomag i do czego?

Kamkaz nalezy Ci sie urlop od całego okresu zatrudnienia na 100% nawet jak byłaś na zwolnieniu, przecież gdybys złamała nogę i była 2 mce na zwolnieniu, to za ten okres tez dostałabys urlop.

Dziewczyny, ja chyba złe napisałam, bo w tym 1000 zł sa: laktator elektric mini, butelki, pojemniki na mleko, suszarka do kuchni, chusteczki, waciki, patyczki, zestaw do pielęgnacji, płyny do prania Dzidzius, masa podkładów, podpasek, wkładek, innych gadżetów dla mamy, a z samych kosmetyków wybrałam Ziajke i kupiłam tylko 3 rzeczy - płyn do kąpieli z oliwką, krem na odparzenia, oliwka. Jeszcze musze zdecydować które kremy mi sie przydadzą : Linomag, sudokrem, bepanten, maltan, alantan - te mi sie wydają wszystkie takie same i nie wiem juz który do czego. :angry: Tych kosmetyków do skory atopowej dla dziecka nie kupuje, chce używać jak najmniej kosmetyków, zacznę od Ziajki.
 
Ostatnia edycja:
Malgoniu- ja kładłam malutką na początku na boczku..na przemian..prawy,lewy..a potem, właśnie po miesiącu Stelka spała na brzuszku..i do dzisiaj tak śpi.. (mam monitor oddechu więc nie bałam się). Na plecach nigdy dobrze nie spała.. i nieznosiła ciasnego opatulenia..

Michalinko- polecam Ibuffen..on w 3 dni postawił małą do pionu..

Agaawa- Linomag zielony to to samo co Alantan.. tylko Linomag jest w lepszej tubce. bo Alantan w metalowej i dużo maści wychodzi samej:-p. Do pupci!
 
Agaawa ja z wyprawką nie pomogę bo też jestem zielona w tym temacie ;-)

Kamkaz urlop należy Ci się za cały okres zatrudnienia, także ten gdy byłaś na zwolnieniu.

Małgonia oby w takim razie udało się rozkręcić laktację :-)

Michalina dziękuję :-) zdrówka dla Wiki!!

Carollina takie plamienia to się mogą z tego co się orientuję utrzymywać dobre kilka dni. A kiedy masz na kontrolę się pojawić?

Ja wczoraj miałam jakieś dziwne bóle, nie wiem czy to pęcherz czy szyjka czy co... ale nie bolało cały dzień tylko trochę rano i później dopiero wieczorem z tym że też chwilę ale za to dość mocno. Takie kłucie czy pieczenie, sama nie wiem jak to opisać... dziś w każdym razie na razie nie boli... mam nadzieję, że to nic złego.
 
Martoocha a jak myślisz, inwestować w taka maść, czy wystarczy ten krem na odparzenia z Ziajki? Same dylematy mam..... Ech.... Czuje sie jakbym miała ze 20 lat, wchodże w zycie i na niczym sie nie znam:)) dobrze, ze jestescie.

A która to jest ta maść, którą nakładamy na sutki przed porodem, a potem jak karmimy to nie trzeba zmywać przed podaniem dziecku?
 
Agawa ja uzywalam bepanthenu, tez byl super :) na mega odparzenia polecam tormentiol. Z ziajki maja fajne rzeczy wiec powinnas byc zadowolona. Na sutki polecam purelan medeli, bo nie trzeba go zmywac. A tych wkladek, podpasek, pdkladow do przewijania nie kupuj za duzo, bo to zawsze mozesz w kazdej chwili dokupic.
 
carollina plamić możesz jeszcze aż do @ moim zdaniem,ważne,że już nie krwawisz.Jeśli nie czujesz żadnego bólu przy tym to myślę,że już będzie dobrze,wiem,że masz dosyć ja po drugiej stracie (styczeń) dopiero pod koniec kwietnia doszłam do ładu po dwóch zabiegach i chyba z pięciu kontrolach w szpitalu. .........No będzie już dobrze:tak:

agawa ja Ci nie pomogę,nie karmiłam:-D ale podobno sutki najlepiej smarować własnym mlekiem.......o a moja koleżanka miała bardzo małe sutki i karmiła przez silikonowy kapturek i dzięki temu nie miała też popękanych ani zgryzionych sutków.

natka ja też miałam wczoraj dziwne bóle ale nie cały czas tylko tak falami przychodziły,ból jakby mega zakwasy i nawet na plecy promieniowało a chwilami tak jak na @ ale w majtach czysto;-):-D także się nie martwię,to pewnie znaczy,że Fasol rośnie i robi sobie miejsce:-D

michalina dużo zdrówka....rety u Ciebie już 13 tydzień:-) fajnie,czas szybko leci

pietrucha hop,hop......!!

Miłego dnia Dziewczynki!!
 
reklama
Agawa ta maść na brodawki to Purelan, zresztą można jej używać na wszystko wysuszone, na zrogowaciałe naskórki. Ja wydałam już fortunę w aptece Gemini. Teraz znów czekam na kolejną paczkę. Polecam Ci kompresy Medicomp 5x5 - do przemywania oczek sprawdzają się. Ja używam też duuuużo płatków dla niemowląt ( zamiast chusteczek nawilżających, dla mnie są lepsze, mam miseczkę z letnia wodą i pupkę przemywam właśnie płatkami -wacikami) . Polecam też delikatny krem pielęgnacyjny i mleczko dla dzieci Nivea (nivea baby aksamitne mleczko nawilżające) sama też uzywam, żeby nie pachnieć innymi kremami za mocno.Ten balsam jest po prostu super , naprawdę polecam nie tylko dla dziecka, ale dla siebie. Wydaje mi się, że skóra maluszka jest bardziej nawilżona po Nivea niż Emolium. Położna powiedziała mi, żeby Sudocremu uzywać raczej po kupce, bo wysusza za mocno, a tak to przeważnie Bepanthenu, bo nawilża i natłuszcza trochę. Po Sudocremie Wojtusiowi schodziła skóra, po Bepanthenie juz ładnie się goi. Bepanthen wydawał mi się zbyt mazisty, ale widać działa.

Hi hi hi , niedawno sama pytałam o takie rzeczy, a teraz jako "doświadczona matka" :)...
 
Ostatnia edycja:
Do góry