reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
hej dziewczyny!

Małognia - no cudo! Dobrze, że duży - dzidziuś ma miejsce ;) Całuski w ten śliczny brzunio, już ostatnie chwile :*
Madzia - ty również miałaś piękny brzuszek! I wcale nie taki ogromny jak ci się wydaje ;) na zdjęciu to zawsze inaczej ;) a zobacz jaki piękny dzieciak wyskoczył z tego brzuszka;)
Ewik - wit D jest jak najbardziej ok. Wiem, że też dieta bezglutenowa może dać dobre efekty. Trzymaj się. :* i skrobnij co u ciebie!
Agawa - dasz radę :* Jesteś dzielna!

Ciekawe co u Celty... ma ktoś z nią jakiś kontakt???
 
Luxuorius jeśli chodzi o test obciążenia glukozą to ja miałam robiony zaraz przed ciążą, gdyż moja gin podejrzewała u mnie cukrzyce (na szczęście nie :-)) no i w ciąży. Ja miałam robiony dość szybko, bo już w 18 tygodniu ciąży. Niektórzy lekarza zalecają dopiero między 20 a 24 tygodniem. Pewnie każda dziewczyna na tym forum miała robiony test w różnym tygodniu.
 
Luxuorious u mnie sie robi glukozę w 24-28 tygodniu.

Laseczki przeżyłam, to nie chodziło o to, ze sie nudzilam, tylko ze mi sie tak słabo robiło. Wrocilam do domku, zjadlam parówki, zdrzemnelam sie, pije herbatkę, ale ciągle mnie mdli. No nic to musze ten dzien chyba przespać, jutro bedzie lepiej:))
 
Agawa dobrze,że przetrwałaś :) a paróweczkami to mi ochoty narobiłaś :p

Luxu nie tyle, że niedobre, co mega słodkie aż do wymiotów. Tak jakbyś na szklankę wody dała z 20 łyżeczek cukru, rozpuściła i miała wypić na raz duszkiem. Jak piłam to jeszcze myślałam, że luz - całkiem spoko. Ale jak wypiłam... tak jak pisała agawa - masakra. Można wziąć cytrynę i sok wycisnąć do tego, podobno nie fałszuje wyników. Ja zapomniałam niestety o tym, ale siostrze pozwolili :)
 
Dzięki Dziewczyny za miłe slowa, czuję się jak wieloryb, chodzę jak pingwin i dyszę jak... Nie wiem co. Przytyłam 14kg.Jest mi ciężko ( znów nie spałam w nocy) , ale jestem szczęśliwa, że udało się, że Dzidzia rośnie.
Ja test obciążenia glukozą i to pełny tzn po 1h i 2h glukozą 75g miałam już w 12 tygodniu, po pierwsze byłam na Encortonie a po drugie wiek, otyłość- czynniki ryzyka. Wynik był graniczny I od samego początku jestem na diecie cukrzycowej.
A jak wypić to świństwo? Ja wzięłam wyciśniety sok z 2 cytryn ( przygotowany w domu) i poprosiłam, aby rozpuszczono glukozę w tym 100% soku bez wody. Wyobrażacie sobie wypić szklankę czystego soku z cytryny? Z glukozą się da bez skrzywienia, takie to słodkie. Wypiłam bez odruchu wymiotnego.
Agawa jak wyszła krzywa cukrowa?
 
Agawa - ja w poniedziałek to przechodziłam :-) hehe mi dobre wyniki wyszły

u mnie też robi się pomiędzy 24 a 28 tygodniem ponieważ cukrzyca ciążowa właśnie w takim czasie podobno się rozwija ... w każdej ciąży miałam na tym samym etapie robiony ten test... (tzn w ostatniej nie zdążyłam go zrobić miałam tylko skierowanie)
 
reklama
Do góry