reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania po straconej ciąży

Iza super, że szyjka wporządku!!!! No i fajowo, że za dwa-trzy tygodnie zobaczysz Dzidziula ;)!

Neta nienawidzę pakowania :wściekła/y:!!!! A mnie tez czeka bo jedziemy do spa pod Warszawą i rownież muszę spakować Wiki na wszystkie możliwe pogodowe ewentualności! Tylko tu mamy krótki wyjazd i raczej będziemy w budynku, chyba, że będzie ładnie to wtedy jakiś spacerek :)! Ale pod koniec maja moja Wiki jedzie na zieloną szkole na 5 dni a 4 noce i tutaj mam dopiero rozkmine co mam jej spakować i jak aby wiedziała co i kiedy założyć :/! Już pomijam fakt ze będę musiała niezle psychicznie nad sobą popracować, żeby po pierwsze swojego lęku nie przelać na nią a po drugie żeby sie tak nie stresować aby nie dzwonić co chwilkę do wychowawczyni :/! Oj ciężki okres przede mną!

Martoocha dziewczyny maja racje co do nose fridy (polecam i najlepiej zacząć stosować już u Malutkiej dzidzi to sie przyzwyczai) i sól fizjologiczna ( jest sprzedawana s takich malutkich buteleczkach po 5 ml i jest świetna do przemywania oczek jak łzawią, przetarcia nią oczek), jak sól to i waciki lub kompresy( jakiś mały rozwiar, łatwo później przemyć oczko czy przetrzeć pępuszek czy też nosek oczyścić zwiniętym i namoczonym), oczywiście octanisept do pępuszka! A z takich niezbędnych sprzętów to leżaczek/bujaczek dla mnie przy Wiki był niezbędny i ułatwiał życie a dla mnie do karmienia poduszka bo cholernie plecy mnie bolały a tak Wiki była wyżej i ja sie nie pochylałam i spokojnie mogłam ją karmić!

Nanu nie martw sie knedlami! Kupne też pycha :)!

A dziewczynki na zaparcia polecam: jabłko na kolacje lub jedzenie suszonych owoców, jabłek, żurawiny, rodzynek, moreli, wiśni itd. Po nich cholernie suszy wiec wypija sie litr wody i następnego dnia następuje łagodne i przyjemne ;) oczyszczenie!
 
reklama
Ja rowniez polecam z Fridy aspirator do noska,u nas sol fizjologiczna tez byla bardzo przydatna bo oczko lzawilo i sie sklejalo dosyc mocno.Poduszka do karmienia tez bardzo przydatna.Do pupci krem Bepanthen bardzo dobry i maka ziemniaczana.
Dziewczyny zycze udanych wyjazdow.U nas tylko jedno swieto w srode wiec nieoplaci sie nigdzie wybierac bo M w czwartek do pracy
My dzisiaj zaliczylismy znowu 2godz spacerek,chociaz pogoda sie juz znowu pogorszyla.Mielismy gosci popoludniu.Emily pozbierala dosyc duzo prezentow,dostala duzo ubran ale ucieszylam sie bo juz wieksze wiec bedzie wszystko na lato.A sasiadka przyniosla bon upominkowy do drogeri wiec nakupie pampersow sobie,naprawde tez bardzo sie ucieszylam bo babka na rencie i by niemusiala nic kupic
 
Martoocha wrzucaj i tu i tam:tak: przyda sie Ani@k:tak:
Bujaczek-lezaczek tez polecam:tak: i mate edukacyjna, choc ja mam ta z ikea i jestem zadowolona i mala tez (choc dopiero od niedawna z niej korzysta:tak:)

Dla karmiacych butla i chcacych ruszac sie z domu z dzieckiem (imprezy dlugie typu wesela, wycieczki itp ) polecam termos na ciepla wode z decathlona, trzyma super dlugo:tak:ma kolezanka, a ja zamierzam kupic na podroz do PL.
 
ZAKUPY
1łóżeczko + materac,
2przewijak
3wózek i fotelik 0-13 kg
4wanienka +stelaż? +wkładka plastikowa dla noworodka, Flexi Bath STOKKE- ok. 150 zł
5kombinezonik na zimę do wózka
6śpiworek, https://www.mamasandpapas-polska.pl/produkt/opis/240/spiworek_zimowy_0_6_miesiecy_kol_millieampboris
7.3 prześcieradła z gumką oraz 'worek' do spania dla maluszka zamiast kołdry (schlafsack)
8)podkład nieprzemakalny pod prześcieradło
9)termometr do ucha i/lub czoła
1010 pieluszek flanelowych i 10 tetrowych ( do podkładania, wycierania itp),
11pieluszki jednorazowe - zrobiłam wywiad wśród aktualnych mam i poleciły mi na początek Pampers Newborn PREMIUM z siateczką, która wchłania kupkę Potem Pampers albo Huggies albo też Dada z Biedronki warta sprawdzenia (od rozmiaru 2),
12kosmetyki: mydło bambino w kostce , oliwka bambino - używałam z Julą i rewelacja - sprawdzałam wtedy kilka firm, mam nadzieję, ze się nie pogorszyło, Sudocrem do odparzonej pupki, chusteczki nawilżane ale na początku pupę przemywam takim dużym wacikiem i ciepłą wodą.
13myjka do kąpieli, płatki kosmetyczne- do czyszczenia/przemywania,
14krem zimowy dla noworodków na spacery
15Octenisept do pielęgnacji pępka+waciki medyczne? Waciki do uszu? Oraz sól fizjologiczna do przmywania oczek
16sól fizjologiczna do noska, maść majerankowa, WIT D+K dla karmionych piersią,
17gruszka do noska/lub coś alternatywnego
18 2 staniki do karmienia, wkładki do staników, osłonki na piersi 1 kpl w razie czego, maść na brodawki
19obcinacz do paznokci malutkich
20szczotka do włosów z włosia
21podkłady higieniczne do szpitala (gigant podpaski) 2-3 paczki, potem normalne podpaski duże , podkłady pod pupę dla mamy co by się nie stresować niepotrzebnie
22koszule do karmienia - 3 szt ,jak ktoś rodzi normalnie to jakiś T-shirt do porodu (do wyrzucenia ewentualnie)
23majty siatkowe do przytrzymywania wkładów higienicznych
242 butelki ze smoczkiem Tommy Tippee nie zaburzającą karmienia + pojemniczki do odciągania
25smoczek 0+ w razie czego choć nie planuję stosować
26proszek i płyn do prania dla dzidziusiów
272 różki beciki
282 kocyki (jeden ciepły), https://www.mamasandpapas-polska.pl/produkt/opis/38/kocyk_tkany_100x70_kol_millieampboris
29Ręczniki do kąpieli z kapturkami, ok. 2 szt
30Mata do zabawy z zawieszonymi zabaweczkami(Mata dla niemowląt, maty posiadają melodie (3139508146) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub Skip Hop: Mata edukacyjna Treetop Friends sh_307500 | sklep internetowy coocoo.pl
31bujaczek/chuśtwka
32Laktator oraz podgrzewacz do butelek
33karuzela do łóżeczka (Nature Bearries™Karuzela z misiami)
34kosz na brudne ubrania dla maleństwa oraz mały kosz z pokrywą na waciki, itp.. Oraz kosz z pokrywą na pampersy
35Elektroniczna Niania + Monitor oddechu, Angelcare - Produkty
36Łóżeczko podróżne (jak maluszek będzie spać u teściów albo na wyjazdy)
37kołyska, lub kosz' mojżeszowy' na pierwsze tygodnie do spania z nami w sypialni: kosz mojżesza kołyska mojzesza mothercare (3206505188) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
38poduszka do karmienia i spania, Kojec Motherhood - poduszka dla kobiet w ciąży | motherhood.pl
39torebki do sterylizacji butelek, smoczków w mirofalówce
40lampka nocna PABOBO
W niektórych miejscach wpisałam propozycje, które zwróciły moją uwagę :)

Co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
hej kochane,

kawka wypita, drożdżóweczka serem zjedzona, można na forum pisać
laugh.gif
/i ja się potem dziwię, skąd te kg dodatkowe
sorry2.gif
/

nanulika pisze:
dziś miła niespodzianka mnie spotkała, w blogowym konkursie wygrałam bon na zakupy w fajnym sklepie - 100zł;)

suuuper, gratulacje :tak:

A dziewczynki na zaparcia polecam: jabłko na kolacje lub jedzenie suszonych owoców, jabłek, żurawiny, rodzynek, moreli, wiśni itd. Po nich cholernie suszy wiec wypija sie litr wody i następnego dnia następuje łagodne i przyjemne ;) oczyszczenie!

ja staram sie chociaż jedno jabłko dziennie zjeść, wody też sporo piję, nawet od 2 dni siemię lniane przyjmuję i jakoś nie ma znaczącej poprawy :dry:

ale zrobiłam super listę!!! Wrzucę jak będzie kompletna na Bocianka...albo tutaj

kochana, z poduczek do karmienia super jest też taka z firmy Ceba-Baby Cebuszka, świetna.
-Co do kremu do pupci, to sudokremu nigdy nie stosujemy go profikaltycznie, dopiero, jak się pojawi odparzenie. do codzienej pielęgnacji polecam Linomag.
-Jeśli chodzi i maść na brodawki, to musi być taka, której nie trzeba zmywać, bo przy problemach z piersiami trzeba je wietrzyć, a nie moczyć-na rynku dostępne są 2 maści, których na pewno nie trzeba zmywać-Maltan i Purelan. Polecam purelan, bo to 100% czysta lanolina i świetnie regeneruje.
-Pampersy, wkładki lakacyjne polecam z rossmana z Babydream-rewelacyjne są, lepsze od tych niby firmowych i sporo tańsze.
-Myjka na pewno Ci się nie przyda, bo nie czujesz, jak myjesz dzidzię, najlepiej ręką.
-Do noska woda morska, np. sterimar baby
-zamiast gruszki do nosa właśnie ta Frida
-pazurków nie powinno się obcinać cążkami-albo nożyczki z zaokrąglonymi końcami, albo pilniczek dla dzieci
-rożki się w ogóle nie sprawdzają, najlepiej kocyk
-laktator warto kupić dopiero, jak jest problem, bo może się okazać, ze to zbędny wydatek ;) polecam z Medeli Mini Electric, warto opinie w necie poczytać
-jeśli chodzi o karuzelki, to lekarze zalecają, aby przez pierwszy miesiąc wstrzymać się z wieszaniem ich nad łózeczkiem dziecka-ukł. nerwowy nie jest jeszcze dojrzały, a za dużo bodźców może spowodować, że dziecko będzie płaczliwe niespokojne, będzie miało kolki itd/a karuzelka gra, kręci się, ma dużo kolorków/. Mnie telepie, jak widzę rodziców z takimi noworodkami w supermarketach wrrrrrrrrrrr

to chyba tyle, co mi się na ten moment przypomina.. acha, nie odbierz tego kochana jako wymądrzanie się-absolutnie! to wszystko mówię z doświadczenia, zawodowoego też ;)
 
dzieńdoberek :)

Martus fajna lista, przestudiowałam i porównałam swoją i mam wsio :-)a ta poducha do spania z motherhood jest boskaaa, ja już nie wyobrażam sobie spania bez niej

Ewcik mądre uwagi :) dzięki

Gatto Tobie też dzięki, bo zamierzam właśnie kupić taki termosik, dobrze wiedzieć, że tam mają dobre :)

a powiedzcie mi warto kupować przewijak na łóżeczko? bo zastanawiam się czy nie wygodniej mi będzie po prostu dzieciaczka przewijać na łóżku :)
 
reklama
Cześć Kobity!

Ewcik może spróbuj przy każdym posiłku zjeść jakies warzywo lub owoc? Niestety teraz jakbym na śniadanko zjadła drozdzoweczke to tez bym zaparcia miała! Nie odbierz mnie źle, bo to nie złośliwa uwaga, ale mam identyczne jak zjem tylko białe pieczywo! Wystarczy ze na śniadanko skuszę sie na bułeczki białą to już następnego dnia mam zawarcie :/!

Martoocha fajna lista, rzeczowa i pokazująca jaki ogrom zakupów nas czeka :/! Co do maty to potrzebna jest tak od 2 M-ca życia, jeżeli chodzi o nianie elektroniczna to warto popatrzeć na nianie z monitorem oddechu (polecam angelcare), becik mi sie bardzo przydał (a nawet miałam dwa na zmianę, bo Wiki urodziła sie w zimę i bardzo lubiła być mocno otulona)! Powiem Ci Martusiu, że ważny jest umiar w zakupach bo każdemu dziecku i rodzicowi pasuje co innego i bardzo dużo zależy od pory roku ale rownież od sposobu życia, ogrzewania w domu (są osoby które i w mróz codziennie wychodzą na kilkugodzinne spacery a są osoby które wolą wtedy posiedzieć w domku lub gdzieś sie autkiem przejechać)! Musisz sie zastanowić jakim chcesz być rodzicem a poźniej tak kompletnie pod siebie, swojego męża i Maleństwo robić zakupy :) a i należy pamiętać, że zawsze jak Maluszek jest już na świecie można wysłać męża po wcześniej upatrzone rzeczy ;)!

Iza co do przewijaka to dobry jest taki na łóżeczko lub taki w formie szafki, bo na łóżku po pierwsze zawsze będziesz musiała wszystko nosić (rozkładać kocyk, przynies pieluszkę, chusteczki, kosmetyk do pupci, może i ubranko na zmianę)a po drugie będziesz musiała sie strasznie zginać a plecy po porodzie bolą.
 
Do góry