reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hej laski !!!

No przepraszam, że Was zaniedbuję…!!! Pracuję niby 8-16, ale zanim wrócę do domu, zrobię obiad to zaraz już spać trzeba iść. Nie mogę się ogarnąć :D

Vinga kurcze ekspresowy poród. Super, że jesteście już w domku !!!

Vegas, Dorcia piękne córeczki !!!!

Vegas, Dorcia, Kurczak, Aniołek… Trzymam kciuki za wizyty !!!

Wasila same dobre wieści z usg ;)

PRzesyłam aktualną listę mamusiek, tylko Carla podaj mi datę urodzenia Tomusia ;)

CarlachłopiecTomasz
Vinga8909.01.2014chłopiecGabriel
1.Tesiak14.02.2014?????
2.AniołekBB08.04.2014dziewczynkaJulia
3.Kurczak!11.04.2014chłopiec
4.Wasila09.05.2014dziewczynkaZofia
5.Venna15.06.2014
6.Vegas20.06.2014dziewczynka
7.Ianka14.07.2014
8.Amelia.02.08.2014
 
reklama
Amelia no moja makaron też ma wszędzie, a uwielbia najbardziej palcami jeść. ostatnio palcami wybiera marchewkę z zupy :szok:. co do usg to nie ma już refundowanych tylko 2, pod koniec ciąży byłam prywatnie, a po terminie porodu zadzwoniłam że są słabsze ruchy dziecka i dlatego zrobili mi w szpitalu. A czego Ty się uczysz ??
Muffi jutro tam Dorcie dopiszesz:) ehh też tak pracowałam do 18 czasem potem szybkie jedzonko i lulu na nic siły nie miałam. Kiedy będziesz wiedziała czy Ci przedłużą umowę?
idę luknąć na tv chwilę i spać, oby jak najdłużej :) i bez dłuższych przerw:-D
 
Ianka może pod koniec stycznia coś się wyjaśni. Tez mam nadzieje ze jutro Dorcie wrzuce na listę.



Wysłane z mojego iPhone przez Forum BabyBoom
 
Ianka kochanieńka powiem Ci szczerze że my należymy do osób które nie będą milczeć...tzn kiedy ta kobieta co jest w ciąży szła pijana i wpadła do rowu to my po prostu zadzwoniliśmy do opieki...miała ponad 2 promile ! Teraz są po leczeniu...nie piją ...ale nadal nie pracują ! Opieka pomaga, trzyma rękę na pulsie i robi im "naloty" z alkomatem .
Druga rodzina również ma całkowitą pomoc z opieki ( wszystko daje im opieka-łącznie z kupnem leków) i też mają ciągłą kontrolę z kilku różnych instytucji...nawet sędzia tam był !
Teraz kiedy jest chłód to jest ok...ale w lecie...to co się słyszy to szok ! Kiedyś Wam nagram jakie teksty lecą. Tak że nie jest wesoło...najbardziej "boli" że tam rodzą się kolejne dzieci-niechciane itp...taką nerki nie bolą,ona się nie przejmuje że dziecko będzie chore itp...ehhh serce się kraje czasami !

Idę ogarnąć mieszkanie...nie mam dzisiaj znowu mocy !
Postaram się odezwać zaraz "po" wizycie ale trzymajcie kciuki bo nie mam dobrych przeczuć !
 
Vegas/ Dorcia- trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty

Vegas- słodka córeczka. Tez lubie przeglądać albumy ze zdjeciami małej. Zwłaszcza teraz w ciązy;)

Dorcia- bez tych czarnych myśli proszę!!! Wszystko jest dobrze i nawet nie masz myśleć inaczej.
Kochana ta Twoja demencja....:-). A na fb to mojej galerii nie przeglądałaś? A na grupie to nie ma moich zdjęć? Wrzucę coś potem, chociaż przyznam ze nie lubię wrzucać zdjęć do netu- w dzisiejszych czasach nie wiadomo kto je będzi oglądał i do czego wykorzysta

Amelia- czytałam o tych majtkach i śmiałam sie, ale mnie pewnie tez niedługo to czeka:) U nas ubieranie jest bez protestu. Ostatnio tylko nie chciała ubrać kozaków na spacer, chciała iść w tych co chodzi w domu. Kiedy się pozbyłaś pieluch? ja na zmianę używam ich z majtkami. Jeszcze walczymy:/

ianka- ja nic Ci nie poradzę, bo jeszcze sama jestem w trakcie nocnikowania. Sadzam ją czesto, prawie za każdym razem coś zrobi- warunek jest jeden- musi to robić przy włączonym telewizorze:) W łazience nie chce. Myślę, ze nia ma sensu na siłę. U nas też był czas, że nie wychodziło.

Muffi- rozumiem Cię, tez nie miałam na nic czasu jak pracowałam. Już się boje co będzie za rok. Dziękujemy za uaktualnienie listy:

Pisałyście o tych biednych dzieciach- ja też jestem wrażliwa na krzywdę. Z jednej strony patologia, której nic nie robią z drugiej nadmiernie opiekuńcze państwo, które rozdziela rodziny- Słyszałyście pewnie o tym 17 letnim chłopcu który powiesił się przez to ze rozdzielili go z matką. Co kilka miesięcy umiera małe dziecko w XXI wieku- w czasach gdzie potrafią ratować nawet 25 tygodniowe wcześniaki. Bardzo współczuje rodzicom tej dziewczynki, ale też nie rozumiem dlaczego wyrazili zgodę na sczepienie.

Dorcia
- bardzo dobrze, że reagujecie. ja też mam w sąsiedztwie patologiczną rodzinę. Tam jest troje dzieci, nie ma ojca- matka się nimi nie zajmuje, ale nie dlatego ze pracuje tylko dlatego ze tak jej wygodnie. Ostatnio zaczepiła mnie pod klatką i pyta czy opiekunki do dziecka nie szukam, bo widzi, że nie pracuje i tak sobie pomyślała, że może nie mam z kim dziecka zostawić. Powiedziałam jej tylko, żeby się swoimi zajęła.
 
Ostatnia edycja:
czesc

Cos nie mialam weny ani nastroju,do tego jak zwykle zle sie czulam przy @.
Ale juz jestem.Ten cykl na luzie bo Moj wyjezdza na kurs akurat w kolicach owu to pewnie nic z tego.

WASILA-gratuluje wizyty.

Za dzisiaj wizytujace trzymam kciuki.

DORCIA-bedzie dobrze,na pewno.Kciukam.

Ja dzis lece do endo.Mam zamiar z nia dluzej pogadac i zobaczymy co ona wymysli.
 
Kochane moje, Wy się cieszcie że ja tu jestem i pędzę z wyjaśnieniem:
Jakie stany i choroby nie przeszkadzają w podawaniu szczepionek?
Rozszerzony Program Szczepień WHO (WHO/EPI/GEN/95.3) określa stany i jednostki
chorobowe, w których szczepienia można wykonywać. Są to:
• zakażenia górnych dróg oddechowych lub biegunka z gorączką poniżej 38,5 oC, oraz inne mało nasilone dolegliwości;
• alergia, astma lub inne objawy atopii, katar sienny;
• wcześniactwo, niska masa ciała u niemowląt;
• niedożywienie;
• karmienie piersią;
• wywiad rodzinny, wskazujący na występowanie drgawek w rodzinie;
• antybiotykoterapia, niskie dawki sterydów lub miejscowe ich stosowanie (np. na skórę lub
wziewnie);
• zapalenie skóry, wyprysk lub miejscowe zakażenie skóry;
• przewlekłe choroby serca, płuc, nerek i wątroby;
• stabilny stan neurologiczny w chorobach układu nerwowego, tj. porażenie mózgowe i zespół
Downa;
• żółtaczka noworodkowa.

Pamiętacie moją ostatnią wizytę u pediatry i OPR że nie przyszłam na szczepienie 2 dni po wyjściu ze szpitala, bo przecież katar czy antybiotykoterapia nie są przeciwwskazaniem do szczepienia?
99 % z nas ślepo wierzy lekarzom, podejrzewam że tak było w tym przypadku. Lekarz stwierdził, że infekcja nie jest przeszkodą, i podali dziecku najgorszą opcję z możliwych- 6 w 1.
Ciekawa jestem wyników sekcji, no i strasznie współczuję rodzicom... chcieli dobrze bo przecież szczepić trzeba, a stracili dziecko :(

Ależ ja mam zakwasy po tym orbitreku!! Łydki mam takie bolesne że ledwo chodzę, ałaaaa

Amelia no właśnie, a czego Ty się uczysz? Dalej chodzisz na angielski? A akcja z majtami bombowa, dzieci są mega :) Moja Nela wczoraj nie zdążyła do kibelka, zalała majty, rajstopy o podłogę w łazience, przychodzi z gołym tyłkiem i mówi "mamo, obsikałam się. Wiem że nie jesteś zadowolona" :)
Dorcia oglądam używane, ale wiesz co, jak nie zobaczę na żywo to będę bała się kupować używki- nie wiadomo jak faktycznie wyglądają te krzesełka.
I Ty nie chrzań mi tu o przeczuciach zlych, bo Cię w tyłek kopnę! Będzie dobrze, proszę mi się nie dołować :)
ianka dzięki za zdjęcia, cudna jest :) Ty też nazywasz dziecko swoim szefem?? Ja się śmieję że zajmowanie się Tomkiem to moja praca, bo za to mi płacą, a on jest moim szefem (całkiem wyrozumiałym) :)
Pozwalanie dziecku na samodzielne jedzenie, nawet rączkami, jest super, ja Neli od małego dawałam np. niekapek i dzięki temu kilkumiesięczne dziecko samo butlę opróżniało. Pozwalałam też na samodzielne jedzenie łyżką i rączkami, z młodym też tak będę robić.

A ta baba co dziecko do framugi przywiązała... Masakra, i takie maleństwo na jej rękach- takim się rodzą dzieci hurtowo. Powinni urzędowo STERYLIZOWAĆ!!! Słyszałyście o tej patologii, co podczas cc tej babie zrobili podwiązanie jajników? A to było 8 dziecko, z czego wcześniej już jej dzieci zabierali? Ona się teraz sądzi że ja okaleczyli!! No żesz, powinna się cieszyć że więcej krzywdy dzieciom nie zrobi! Ale wyczuła że może kasę dostać to się sądzi! Co za kretynkaaaaaaaa!!!!

Vegas Nela też ma fochy, jak to dziewczynka ;)
Muffi Tomek urodził się 30.10.2013.
Na początku ciężko ogarnąć się z pracą i ogarnięciem domu, ale z czasem będzie lepiej. Pomyśl jeszcze jak Ci dojdzie dziecko, przedszkole itp. :)
Wasila dobrze powiedziałaś, niech się swoimi zajmie a nie zarobku szuka!
Fuma trzymam && za wizytę u endo.
 
Wasila mam Cię na FB ?????????????? Eh...mówiłam że mam demencję starczą !!! Ale jaja !!!
Czekaj kuknę na FB !!!

A no tak...zwracam honor...Wasila kochanieńka zapomniałam że ta śliczna Niunia to Twoja córa !!! Teraz będę już pamiętać !!! Ucałuj Kornelkę !!!
 
Ostatnia edycja:
Carla- przeczytałam 3 razy! szok! niezła przykrywka dla lekarzy, żeby chronili własny tyłek. W związku kocham naszą Panią dr. Moja w wieku 6 m-cy miała katar i podwyższoną temp ok 38st i nie zaszczepiliśmy jej. Oczywiście nawet gdyby lekarka chciała jej zapodać to ja bym się nie zgodziła. Sama powiedziała, żeby szczepić dziecko dopiero 3 tygodnie po ustąpieniu wszystkich objawów!! I to powiedziała przez telefon nawet nie oglądając dziecka.
Co do Twojej lekarki- chyba zmieniłabym.

Dorcia- masz masz:) wybacza, że zapomniałaś

Fuma- odwiedzaj nas Kochana i daj znac co Ci endo powiedział. Mam nadzieje, że nie jesteś zła, że my tak o tych ciążach i dzieciach piszemy.:baffled:

Mój mąż pojechał dziś do mojej pracy zawieźć zwolnienie i powiedział szefowi, że czuje sie niedoceniona przez niego (chodzi o to ze nie przyznał mi premii rocznej) i jeszcze kilka innych rzeczy wygarnął. No to chyba nie mam gdzie wracać po macierzyńskim:(
 
reklama
Hej dziewuszki!
ale sie rozpisałyście..
Carla-dla mnie to jest przerażające,że nie wolno już ufać lekarzom..według mnie bardzo dobrze zrobiłaś,że nie poszłaś na to szczepienie zaraz po wyjściu ze szpitala.Ja mam totalny mętlik w głowie jeśli chodzi o szczepionki..staram się dowiadywać z różnych zrodeł czegoś na ten temat ale jest tyle różnych opini,że jestem jeszcze bardziej głupia niz wcześniej.
A co do cwiczeń to ja tez sie wzielam za siebie ostatnio.Mam siłownie na świeżym powietrzu zaraz koło domu i biegamy tam z mężem po pracy,ćwiczymy pół godzinki i z powrotem biegiem do domu :D czekam na wiosne to bede dłużej cwiczyc bo teraz to jednak dość rześko na dworze ;P
Wasila- a jak szef zareagował na to co powiedział Twój mąż?
Fuma-to trzmam kciuki za wizytę!daj znać co Ci powiedziała? i zaglądaj czesciej!:*
Muffi-fajnie,ze wrzuciłaś liste:) Co ma sie wyjasniac pod koniec stycznia?! dostaniesz tą umowę jak nic !:) i jeszcze zostaniesz pracowanikiem miesiąca :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry