reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczyny nic nie kumam z tym becikowym. U mnie był tylko 1000 i teraz też na więcej nie liczę. Plus za świadczenie za urodzenie dziecka z prywatnego ubezpieczenia, ale to już inna bajka. Może to zależy od Gminy, miejscowości?

Aniołek- faktycznie krótka ta Twoja szyjka jak na ten okres ciąży. Odpoczywaj i na pewno nic się już z nią będzie działo. Wydaje mi się, że do pracy wrócisz dopiero po macierzyńskim. Praca w pozycji siedzącej a dziecko coraz większe i cięższe.
Zazdroszczę, że nic nie przytyłaś, będzie mniej do zrzucania. Ja mam 1,5 kg na plusie. Ale kompletnie się tym nie przejmuje, po pierwszej zrzuciłam to może i teraz tez nie będzie tak źle. bardziej martwię się o kondycję skóry....

Ja wczoraj zrobiłam sobie 2,5 godzinny spacer z Kornelią i wieczorem brzuszek też się odzywał. Tylko u mnie to kłucie bardziej. Dziś tylko godzinny spacer i odpoczywamy. Obiad mamy z wczoraj więc lenistwo:-):-):-):-):-):-):-):-)
 
reklama
Wasila, po urodzeniu dziecka można się starać o:
1. Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowe)„Becikowe” przysługuje z tytułu urodzenia się żywego dziecka w wysokości 1000,00 zł na jedno dziecko. Może zostać przyznane matce lub ojcu, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka - jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1922,00 zł.


oraz

2. Dodatek z tytułu urodzenia dziecka przysługuje:
  • matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka.
  • opiekunowi faktycznemu dziecka w wieku do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia, jeżeli nie został przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu dziecka.
Dodatek przysługuje jednorazowo w wysokości 1000,00 zł.

Ten dodatek do jeden z dodatków do zasiłku rodzinnego
Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje:
  • rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka,
  • opiekunowi faktycznemu dziecka,
  • osobie uczącej się,
jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 539,00 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dzięki Kurczak!
To ja się nie łapię, bo wg naszego Państwa jestem za "bogata". Wiem, że moja koleżanka dostała te drugie 1000, ale była bezrobotna.
Te becikowe to też śmiesz na kwota, cała wyprawka dla dziecka to zdecydowanie więcej.
 
Wasila dokładnie :D ehhhh jak to w ogóle pięknie brzmi: "wg naszego Państwa jestem za bogata" :D

Kwota jest bardzo śmieszna ..... jak ktoś miał tak jak ja przy Kice, że nie mieliśmy kompletnie nic dla Dziecka, bo pierwsze, nie było też od kogo wypożyczyć, to ten tysiak to "na waciki"
 
Vegas śliczne zdjęcia :) super że maleństwo się dobrze rozwija.
Aniołek odpoczywaj dużo,nie ma co ryzykować, nie myśl o pracy bo będziesz miała wyrzuty a wasze zdrowie najważniejsze. I dobrze że poszłaś wczoraj do gina. Dziewczyno i taką wagą to Ty się ciesz! jejku ja mam prawię 60 kg :( co to będzie jak zacznę tyć
kurczak! nie nie ja z sn nie będę ryzykować już , lekarz bez problemu by już pozwolił ale ja będę na cc nalegać, za bardzo się strachu przy Roksance najadłam.
Venna nie narzekam, dobrze się czuję i mam nadzieję że tak zostanie :-D czasem mnie tylko zemdli ale to na moment i przechodzi, boję się że mi się zakręci np w głowie jak będę miała małą na rękach i takie tam
Wasila kupiłam formę do mufinek więc mogę zrobić i takie pikantne a co ! tylko jakis przepis by się przydał bo w mufinkach jestem noga
Amelia,Dorcia byłyśmy moja niunia o dziwo krzywdy nikomu nie zrobiła a nawet to ona została odepchnięta przez starszego o 2 lata chłopca! ale zaskoczyła mnie pozytywnie tak że 2 razy w tygodniu będziemy jeździły
na temat becikowego się nie wypowiem, nie wiem jak to wygląda zresztą mnie to nie dotyczy, ale to jest kpina że są jakieś progi które jak przekroczysz nie dostaniesz nic.

poszłam się dziś zarejestrować , chciałam na pierwszy dzień 8 tyg. tj 25 listopad a ta mi mówi że to 7 tydzien i mnie może przyjąć 4 grudnia :(:(:( oszaleje, wkurza mnie to tu okropnie że do 8 tygodnia nie traktują ciąży czekają na ewentualne poronienie, naturalna selekcja kur.. , ale zła jestem, ale już mojemu powiedziałam że na bank jadę za tydzień w niedziele na prywatne usg, sprawdzić czy chociaż jest ta dzidzia. Dziewczyny dziś dojdzie do mnie przesyłka od siostry co mi była u gina w Polsce i wybrała mi luteinę i on powiedział że bierze się ją 3 razy dziennie, czy to nie za dużo ? nie pamiętam jak było przy Roksi, łudzę się że z ulotki coś wyczytam , ale jak wy bierzecie, ile? i w ogóle mogę tak brać nawet jak mnie nie oglądnął lekarz?
 
No nam się też 2.000zł becikowego nie należy, ale ten tysiak to też sporo, więc fajnie, że to becikowe w ogóle jest:-)

KURCZAK Karol i Karolinka byłoby zabawnie:-p
IANKA a ja przed 8tc bym nie poszła bo z Młodą byłam w 8t i 2d, teraz byłam w 8t i 5d i chociaż serduszko zobaczyłam a jakbym poszła wcześniej i bym nie zobaczyła to kolejny stresior. To czekanie jest najgorsze niestety. A czemu Twoja córcia miałaby komuś krzywdę zrobić?:-p Aż taka z niej Łobuziara?:-p



Dziewczyny w ciąży ile kg można nosić? Co by dzidzi nie zaszkodzić?
 
Ostatnia edycja:
Vegas ile kg? hmm sama nie wiem , ja noszę moją małą nieraz a waży 11 kg, a z niej może nie jest taka łobuziara ale ma charakterek jak mój się z nią drażni to potrafi go podrapać haah, ale co jej będzie facet na głowę wchodził! U mnie z Roksanką już w 7 tygodniu widziałam serduszko (byłam wtedy na wakacjach w Polsce) a wpierwszej ciąży miałam np możliwość zrobienia bety gdzie mi przyrastała źle i się spodziewałam złych wiadomości. No nic uzbrajam się w cierpliwość, a tak bym już chciała powiedzieć komuś tylko moja siostra i mój i ciotki z bb wiedzą
 
Ianka no beta dobra sprawa:tak: Na pewno trochę uspokaja:tak:
U mnie wiedzą moi rodzice i Martynka. Martynka dowiedziała się bo oczywiście moja mama z radości nie potrafiła języka schować:sorry: A chciałam Martynce powiedzieć dopiero po 12tc, no ale wierzę, że teraz to już u mnie będzie tylko dobrze:tak: Teściowa jeszcze nie wie, ale pewnie mąż w końcu jej powie:-p A jak jej powie to wszyscy już będą wiedzieć:-p Teściowa mieszka z moim szwagrem i szwagierką /i szwagierki mężem/, więc pewnie im powie. Chociaż wolałabym żeby mąż jeszcze nie mówił teściowej, ale sam uzna kiedy powie.
 
Melduje się, że już jestem w domku i grzecznie leżę pod kocykiem :) W robocie Dyrektor zachował się po ludzku :) Prezesów nie miałam okazji spotkać więc dowiedzą się pocztą pantoflową, że mam L4, obowiązki na dziewczyny rozłożone, ma dojść do biura 3 osoba ale prawdopodobnie ona przejmie działkę mojej koleżanki więc to ona będzie musiała ją tego uczyć, a koleżanka przejmie większość moich obowiązków, tak wiec nie wygląda to najgorzej, może w cale nie bede musiała jeździć i przyuczać, w razie czego jestem pod telefonem :).
Kurczak, My dla dzidzi nie mamy nic, no po za kilkoma ciuszkami, które babcia i ja wyhaczyłyśmy w Lumpeksie, a gdzie reszta, najdroższe mebelki i wózek, i przy tym ten tysiąc to faktycznie na "waciki" na ten drugi tysiac też jestem za bogata :)
Ianka -
Ja brałam luteine dopochwowo początkowo 2 razy dziennie po dwie, a potem mi zmienijszył 2x dziennie po jednej, wydaje mi się, że spokojnie profilatycznie możesz ją prac, to tylko progesteron, który pomoże podtrzymać ciaże, a serduszko widziałam w 6 tyg i 6 dni o OM, i dziwi mnie to, że tak późno uznają ciąże za ciąże, przecież serduszko zaczyna bić już w 21 dniu od zapłodnienia,
 
reklama
Vegas nie kuś z tymi imieniami :))

Aniołek to super, że w pracy tak się ułożyło ! Dokładnie przy kupnie wszystkiego od A do Z, ten tysiac to ..... niewiele.

Ehhh laseczki, ja nie wiedziałam, że wg Państwa my wszystkie takie bogate :)) ja na szczęście pokombinuję i będą musieli dać 2000 - nie odpuszcze - w US o złotówkę ścigają choćby biednych emerytów, od której rosną odsetki - paranoja.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry