reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Carla - ale co zrobić jak takie temperamenty mamy :) a przecież nic na siłę :) jeszcze troszkę i urodzisz :) weźmie Cię pewnie w najmniej spodziewanym momencie :)
 
reklama
Aniołek a no pewnie że nic na siłę :) Ja sobie wymarzyłam, że ma mnie wzięło rano, około 8, żeby M. odwiózł Nelę do przedszkola, żebyśmy byli wyspani i wtedy to ja mogę rodzić :)

Pisałyście o swoim rozmiarach- ja jestem płaska jak deska więc poproszę o podrzucenie trochę cycka ;) Nawet w ciąży mi nie urosły, co za niesprawiedliwość :/
 
Dorcia, jest kilka tych artykułów Orgazm w ciąży? Jak najbardziej! Nawet orgazm wielokrotny jest możliwy - Ciąża i poród - dlarodzinki.pl - nie wiem tylko na ile są wiarygodne.. jeśli chodzi o seks to na ten moment mam jakiś taki wewnętrzny lek, wydaje mi się, że ta kruszynka jest tam taka biedna i niestabilna .. no nie wiem ;)

Carla, dziękuję. Ciebie podziwiam za spokój. Nie wiem, może mamusie na skraju już tak mają, że są zmęczone i po prostu nie mogą się doczekać swojego malucha. Znając swoje panikarskie zdolności, pewnie już bym dostała epilepsji ze strachu :)

Amelia - jeśli chodzi o fajki, to szczerze mówiąć mąż za każdym razem jak pytałam kiedy rzuci, mówił "jak zajdziesz w ciąże". Kiedyś brzmiało to jak jakieś wieczne nigdy, a teraz cóż.. biedaczek nie miał wyboru :p to że pracuje w papierochach pewnie nie ułatwia sprawy, ale fakt, stanowimy mieszankę wybuchową. Dużo zdrowka!!

Wasila, pisz jak tam się czujesz?

Kawy nie pijam już od bardzo dawna, wiec w tym temacie zupełnie się nie orientuję.

Jesli chodzi o "zawartość klatki piersiowej" kiedyś to było czym oddychać, oj było. Nie powiem, żeby było to fajne. Potem schudłam 25 kg i pożegnałam swój biust. Zdecydowanie mniejszy rozmiar jest jak dla mnie wygodniejszy :)

Mam jeszcze do Was pytanie dotyczące smarowideł anty-roztępowych. Macie jakiegoś faworyta? od kiedy powinno się tego używać?
 
Venna uwierz mi, strasznie się boję i panikuję. Przy pierwszej ciąży nie wiesz, czego się spodziewać, jak wygląda poród. Ja swój wspominam koszmarnie, było to okropne przezycie, a nie najpiękniejsze jak to wiele mam mówi.
Teraz się boję, że syn będzie taki rozdarty jak Nelka...
Ja smaruję się olejkiem lub balsamem z Babydream z rossmanna, mają bardzo dobry skład. Ale jak masz mieć rozstępy to i tak dostaniesz, ja zawsze dbałam o codzienne nawilżanie, w ciąży to już całkiem, i co? Mam rozstępy na brzuchu, na boczkach, na przodzie ud i na wewnętrznej stronie ud.
Sroka o.... czyli zapiski podwojonej: Kosmetyki na rozstępy

Mój mąż rzucił fajki jak byłam w 17 tc, zaczął biegać i ćwiczyć, co mnie wkurza, bo ja też bym chciała a nie mogę... Rzucił z pomocą tabletek Desmoxan.
 
Carla i teraz utwierdziłaś mnie w facie że jesteś cudowną mamuśką !!! Chodzi mi o prezencik od Tomusia dla Neli !!! To bardzo ważne dla dziecka a niestety rodzice o tym zapominają !!! Tak samo cenię sobie jak ktoś przychodzi do maleńkiego dziecka z prezentem i ma jakiś drobiazg dla starszego rodzeństwa.
Miętolisz te cyce ???????????

Venna dzięki...poczytam w wolnej chwili :-D Jestem ciekawa jak to faktycznie jest.Wiem że lekarze nie zabraniają !!!
Co do rozstępów to smaruj,smaruj,smaruj ale nie po to żeby rozstępów nie było tylko po to żeby Cię skóra nie swędziała i piekła przy rozciąganiu i była odpowiednio nawilżona.Ja miałam krem z Niemiec ( nazwy nie pamiętam) i byłam pewna że mi nic nie wyskoczy...a tu w 8 miesiącu jak mnie nie strzaska !!! Mam rozstępy na brzuchu aż nad pępek ,na wewnętrznej stronie ud i troszkę na cycach. Najgorsze są te na wewnętrznej stronie ud (w pachwinach) w trakcie porodu lekarz mówi do położnej ...patrz jak dziewczyna pęka !!! Myślałam że chodzi o pęknięcie jak główka szła...a później lekarz mi mówi że nigdy nie widział jak "robi się" rozstęp !!! Mam rowy na pół centymetra !!! Tak że ja nie wierzę w żadne mazidła !!!
 
Amelia hehe słabo mieć takiego szefa ;] Moja teściowa nienawidzi czosnku, jakby miała takiego szefa to nie mogłaby z nim rozmawiać, bo by zwymiotowała na niego hahaha ;]

Jeżeli chodzi o (.)(.) to mam 75C i dla mnie jest w sam raz ;) Nie za duży nie za mały ;]

Jeżeli chodzi o fajki to całe szczęście żadne z nas nie pali... bardzo się z tego cieszę ;]

Dorcia orgazm w ciąży chyba nie przeszkadza, ale wiem że sporo osób ma blokadę psychiczną podczas ciąży ;]

Wasila jak się dziś czujesz??

Carla co do ospy to z moim rodzeństwem razem ją przechodziliśmy we 3, w tym samym czasie ;) Mamy fajne zdjęcie, wszyscy wysypani hehehe ;) I z całej trójki moja siostra ma tylko jedną bliznę ;] Moja ciotka ostatnio przechodziła ospę w wieku 45 lat !!! I nie miała jakiś dużych problemów z tym ;]

Dorcia masz rację co do Carli ;) Świadoma babka ;) Mase ludzi zapomina o tym starszym dziecku a ono wtedy czuje się gorsze i odrzucone ;) Trzeba to jakoś zrównoważyć ;] A co do rozstępów to słyszałam mase opinii, że to kwestia genów jak ktoś nie ma mieć tonie będzie miał, a jak się ma predyspozycje to nawet mimo smarowania mazidłami i tak będziesz mieć rozstępy ;/
 
Hej;-)
Moja córcia ospę miała w wieku 2 latek i bardzo łagodnie ją przeszła. Nie drapała się, żadnych blizn nie ma;-) Im wcześniej tym lepiej.

Co do fajek to mąż okazyjnie pali. Kilka papierosów na rok mu wychodzi z tej racji:-p A ja nie paliłam nigdy, więc problemu nigdy z tym nie miałam.

AMELIA zdrówka! A córcia dalej chora?
CARLA super, że pomyślałaś o prezencie od Tomeczka dla córy:-)
VENNA ja stosowałam Fissan anty rozstępowo, ale nie wiem czy takie specyfiki coś dają faktycznie. Tzn. ja tylko mam kilka rozstępów naokoło pępka, w 8mc mi wyskoczyły, więc nie ma źle, ale ile kobitek stosuje specyfiki na rozstępy i ma ich mnóstwo;-) Nie wiem jak to z tym jest. No ale nawilżać skórę polecam:tak:


No nic, idę kuroka dać do piekarnika, będzie z rożna dziś:-p
 
Venna- ja smarowałam się tylko oliwką dla dzieci i nie mam ani jednego rozstepu. Na to nie ma cudownego specyfiku tylko wpływ maja uwarunkowania genetyczne- elastycznośc skóry itp. zapytaj mamy, siostry jak było u nich z rozstepami.

Carla- ja też sie boję porodu, ale kiedy bede już w tak zaawansowanej ciąży jak Ty to pewnie nie bedę się mogła go doczekać. Kiedy bałam się, bo nie wiedziałam co mnie czeka, teraz boje sie bo wiem czego się bać. Ale ja biorę zzo teraz:-)

Dziewczyny ból brzucha minął. Bol krzyża trwa nadal, nasila sie kiedy siedzę. Już mnie przerażą prspektywa spędzenia 8 h w pracy jutro, pojutrze..... I ten stres:( brrrrrrrrrrr

Na pocieszenie upiekłam dziś muffinki od Muffi= pycha. Mąż się nimi zajada, ja zjadłam jedną bo na słodkie nie mam ochoty. Wersja Dorci mi bardzo pasowała:-D:-D

Dorcia- znalazłam Cię na fb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przepraszam, że tylko tyle, ale idę poleżeć, korzystam z ostatniego dnia wolnego.
 
Dorcia wieczorem zacznę miętolenie :) Mąż wczoraj mi mówi "mogłabyś już urodzić, ciągle marudzisz, kocham Twój brzuszek, ale wolałem jak byłaś chuda" :) Noo ja też wolałam jak byłam chuda :) Mam nadzieję że szybko wrócę do rozmiaru, bo kupiłam sobie fajną sukienkę i mam zamiar wystąpić w niej na święta (mnie kosztowała 60 zł u takiej babki, co firmowe nowe ubrania sprzedaje na rynku) Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/e3/aa/1b/e3aa1beadb4d986d7852ab3b31be6a18.jpg
Z rozstępami miałam podobnie, pod koniec zaczęłam pękać!! A nigdy nie miałam rozstępów, za to po porodzie miałam pełno czerwonych pasków na ciele.
Muffi Was jest w sumie trójka?? Szkoda że ja mam tylko jedną siostrę... My też razem miałyśmy ospę i też mamy wspólne fotki z tej choroby :)
Vegas ale bym zjadła kurczaka z rożna, my nie mamy takiej funkcji w piekarniku, zresztą znając mnie to i tak bym takiego nigdy nie zrobiła :) Czekamy na zapiekankę z ziemniakami i mielonym, wcześniej pomidorówka była. Dobrze że dziecko chętne do pomagania w kuchni, więc M. nie musi sam siedzieć w kuchni. Dziś się zlitowałam i pokroiłam ziemniaki :)
Wasila fajnie że masz opcję zzo, u mnie nie ma, ale teściowa gaz mi zaklepała, zobaczymy czy faktycznie dostanę. Współczuję tego bólu i stresu w pracy, pamiętam jak pisałaś że masz fajną robotę, a tu pstryk- wystarczyła ciąża i już jest nie tak...
A ile czasu spędzasz przed komputerem? Może byś skorzystała z opcji pracy 4 godziny dziennie, jeśli Twoja praca jest typowo komputerowa? Płaciliby Ci za 8 h, a siedziałabyś tylko 4h?

Zrobiłabym te muffinki, ale zżarłam dziś tyle słodkiego że aż mnie mdli :)
 
reklama
Carla, ile teraz Tomek waży? na pewno sobie poradzisz Kochana, podobno drugi poród jest o wiele łagodniejszy niż pierwszy. Nela ułatwiła bratu drogę ;) jeśli chodzi o prezent, to rzeczywiście świetna sprawa.
Wasila, cieszę się, że jest lepiej! własnie - ile pracujesz przed kompem? ja mam bite 8h, pracuje w firmie teleinformatycznej i nie mam innej opcji. Obawiam się, że moja sytuacja może być zbliżona do Twojej, ogólnie zawsze było super, ale obawiam się, że ciąża wszystko zmieni. Będę miała wówczas możliwości pracy zdalnej, z domu, ale z drugiej strony co to za atrakcja? Zdecydowanym atutem mojej pracy byli zawsze ludzie.. no nie wiem, strasznie się boję powiedzieć (ale tak jak radziłyście na pewno się jeszcze wstrzymam). Ogólnie muszę trochę poczytać o tym wszystkim, bo nawet nie wiedziałam, że jest opcja przejścia na 4h..

Jesli chodzi o smarowidła, to dziękuję. Niestety jestem tym typem co nieznosi się smarować tymi mazidłami, balsamami, ale jeśli jest szansa, że to pomoże, warto skorzystać :)

Mąż walczy z kremem z dyni, a właściwie z samą dynią, więc pójdę troszkę się ponabijać :p
Tak chwalicie, więc muffinki Muffi zrobię na pewno! :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry