reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o ciążę 35+ :)

reklama
No u mnie sprawa wygląda tak, ogólnie byłam na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy u dwóch lekarzy jedna powoli zaczyna skłaniać się do głębszej diagnozy i jakiegoś działania. Druga lekarka na chwilę obecną kazała jedynie kwas foliowy brać i zrobić sobie badanie na mutację jakiegoś dziwnego genu MTHFR jeśli coś z tego wyjdzie nie tak to mam brać jakiś inny typ kwasu foliowego. Nie wiem w sumie, której bardziej słuchać czy tej co zaleca już jakieś większe działania i diagnostykę czy u tej która kazała wyluzować, bo dziecko przyjdzie wtedy kiedy zechce. Boję się trochę tracić czas,ale sama jeszcze nie czuję presji :)
Będziesz musiałam brać zmetylowaną formę kwasu foliowego jeśli wyjdzie mutacja genu :)
 
Dziewczyny a czy Wam lekarze zalecają jakieś specjalne przygotowania w takim wieku? Moja lekarka powiedziała że na razie brać kwas foliowy a resztę będziemy myśleć jak już w ciążę zajdę
A co było powodem odejścia wód? Nie zostawiaj tak tego. Sprawdź chociaż posiewy i bakterie , by sytuacja się nie powtórzyła.

Dziewczyny jesteście młode. Urodziłam syna i córkę w 2018 roku. Miałam 37 i 38 lat [emoji3526] to nie fatamorgana słowna. Wcześniej 2 maluchów straciłam. Dziś tak zwane dojrzałe macierzyństwo jest naprawdę częste. Powodzenia życzę
 
A miałam niedobór kwasu foliowego? Ciekawi mnie na jakiej podstawie zlecają takie badanie? 🤔
Nie miałam robionego pomiaru poziomu niedoboru kwasu foliowego. Razem z robieniem tego testu na mutację planuję też wykonać badanie poziomu kwasu foliowego. Z badań które z tym lekarzem konsultowałam wyszło, że mam lekko ponad normę prolaktynę i stan przedcukrzycowy. Może to ją w jakiś sposób zaalarmowało a może to u niej standardowa procedura? Ja ogólnie dopiero zaczynam w tym temacie się oswajać bo staramy się raptem od pół roku. Ale dla jednego lekarza to już czas na sprawdzenie i ewentualnie wdrożenie leczenia a drugi tylko tą mutację kazał zbadać. Czyli wychodzi na to, że tego genu nie bada się standardowo u każdego w staraniach?
 
Dziewczyny a czy Wam lekarze zalecają jakieś specjalne przygotowania w takim wieku? Moja lekarka powiedziała że na razie brać kwas foliowy a resztę będziemy myśleć jak już w ciążę zajdę
W związku z wiekiem to nie mam żadnych konkretnych zaleceń. Ale ponieważ jestem po 2 poronieniach (powodem była immunologia ) to biorę trochę witaminek 😉
A kwas foliowy biorę właśnie metylowany.
 
Kurcze zajęło nam 1,5 miesiąca 😁 partner ma 40 lat więc jest jeszcze starszy niż ja...myślałam że pójdzie nam trochę trudniej :) ciąża jednak była dość powikłana....cukrzyca ciążowa,nadciśnienie....rozwiązano mnie w 38 tygodniu ale tak to wszystko super
 
reklama

Podobne tematy

Do góry