reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Dziewczyny dzięki za wsparcie, jest dobrze. Plamienia już nie ma, to najprawdopodobniej było z szyjki pęknięte naczynko, bo wszystko się rozszerza. Gin - anioł mój - mnie zbadała, wszystko jest w środku ładnie, nie ma już tego brudnego śluzu. Pęcherzyk ciążowy jest 1,33 cm, ładny kształt i z ciałkiem żółtym. Zarodka jeszcze nie ma, ale to z USG 5 tyg 4 dzień, wg mnie to od owu 5 tyg 3 dzień (od miesiączki 6 tyg 1 dzień). Kazała przyjść za tydzień w środę, zrobić podstawowe badania i dała mi skierowanie (mam pakiet medyczny). Zabroniła sprawdzania szyjki i czytania o pęcherzykach i zarodkach. Powiedziała, że nie może mi obiecać, że będzie na pewno dobrze, ale na tą chwile nie ma żadnych powodów do niepokoju. Mam brać dupka 3x1.
no widzisz, super ze jest ok. Ja tez czytam o pecherzykach i zarodkach, bo tez jak bylam w 5+4 i nie bylo zarodka to sie juz martwie
 
reklama
no widzisz, super ze jest ok. Ja tez czytam o pecherzykach i zarodkach, bo tez jak bylam w 5+4 i nie bylo zarodka to sie juz martwie

No właśnie nie czytaj. Moja gin powiedziała, że to jest statystka, u każdej kobiety jest inaczej. Spokojnie, 5 tyg 4 dzień to jest jeszcze bardzo wcześnie. Ja mam wizytę 18.09 następną, do tego czasu mam zamiar się nie stresować.
 
Dzięki dziewczyny ❤ naprawdę potraficie podnieść człowieka na duchu udało mi się na jutro umówić na usg tarczycy i wtedy zapisuję się do endokrynologa... jeny, ale to jest jakiś dramat... robiłam na wiosnę kontrolnie, żeby sprawdzić czy wszystko ok i czy można rozpocząć nasze działania pełną parą...wszystkie wyniki badań były idealne, a fasolki jak nie było tak nie ma:( a dzisiaj taki wynik niepokojący ... jeszcze wmawiam sobie, że może wpływ miał dzień cyklu... ostatnio robilam na początku cyklu, a teraz w sumie przy końcówce jestem..
Bo to jednak spory taki nagły skok tsh
 
Dzięki dziewczyny ❤ naprawdę potraficie podnieść człowieka na duchu udało mi się na jutro umówić na usg tarczycy i wtedy zapisuję się do endokrynologa... jeny, ale to jest jakiś dramat... robiłam na wiosnę kontrolnie, żeby sprawdzić czy wszystko ok i czy można rozpocząć nasze działania pełną parą...wszystkie wyniki badań były idealne, a fasolki jak nie było tak nie ma:( a dzisiaj taki wynik niepokojący ... jeszcze wmawiam sobie, że może wpływ miał dzień cyklu... ostatnio robilam na początku cyklu, a teraz w sumie przy końcówce jestem..
Bo to jednak spory taki nagły skok tsh
Wiesz często tak jest, że w ciąży organizm ma większe zapotrzebowanie na hormony tarczycy. Jeśli tarczyca jest za mała albo za słaba to pracuje na zwiększonych obrotach i stąd może być zwiększone TSH. Często osoby z niedoczynnością tarczycy na czas ciąży mają zwiększoną dawkę hormonu. Nie ma czym się przejmować, że wyniki nagle się zmieniły. Zresztą często jest tak, że wynik wzrasta w jednym miesiącu, a w drugim powraca do normy :)
 
Odebrałam wyniki dziewczyny i w sumie trochę martwi mnie tsh... w kwietniu miałam 1,7..miesiąc temu 23 sierpnia 2,08...a dzisiaj odebrałam wynik 3,36.. niby nadal w normie, ale mam wrażenie że dużo
wzrosło...reszta badań: ft3, ft4, anty tpo, anty tg w normie :(
Z tą tarczyca różnie bywa. W kwietniu miałam 2,4 A dziś 0,9. Nie wiem skąd... Może dieta, dużo ryb i tydzień nad morzem...
 
Odebrałam wyniki dziewczyny i w sumie trochę martwi mnie tsh... w kwietniu miałam 1,7..miesiąc temu 23 sierpnia 2,08...a dzisiaj odebrałam wynik 3,36.. niby nadal w normie, ale mam wrażenie że dużo
wzrosło...reszta badań: ft3, ft4, anty tpo, anty tg w normie :(
Nie martw się, widziałam dalej o planach, masz ekstra plan działania, lekarz zapisze Ci hormon w niedużej dawce i będzie ok [emoji3590]
 
Jak u Ciebie sytuacja Kochana??? :)
Miło, że pytasz, ale nic dobrego. Na betę nie poszlam bo jakos tak sie boję. @ dalej nie zawitała. Robilam dzis badania hormonalne bo, za tydzień jade do mojej endo, i tsh w ciagu miesiaca z 0,8 na 2.5 reszta w normie :( dzis sie zalamalam, ale troche tlumacze to ze moze podnioslo sie przy ciazy ktora sie nie chce ujawnic. I dzis juz dawke zwiekszylam. :)
Najgorsze to ze dzis 36 dc, ale mnie brzuch boli od dwoch dni i to tak ze w nocy ciezko mi sie spalo na brzuchu nie umialam sie ulozyc... a @ jak nie widac tak nie widac tak samo jak drugiej kreski.
 
reklama
Do góry