reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
bo to trzeba tak, żeby nie było powietrza, tak?
Proszek plus roztwór - Menopur (skoro dwie strzykawki z płynem to pewnie dawka 1200😅)
Jak przyrządzisz (rozpuscisz proszek) lek to musisz pobrać do małej strzykawki (tej z osiemnastu) odpowiednią dawkę leku. W ulotce jest, że najpierw wbijasz strzykawkę w butelkę z lekiem, naciskasz tłok strzykawki i wypuszczasz do środka powietrze które jest w strzykawce (taka znikoma ilość że tego nie widać) i potem odwracasz butelkę do góry nogami i pobierasz dawkę. Jeżeli chodzi o powietrze to na 11 zastrzyków raz miałam mini pęcherzyk - nawet się tym nie przejęłam i podałam sobie lek.
Plus taki że Menopur po rozpuszczeniu nie musi być w lodówce więc teoretycznie nie musisz wszystkiego nosić do pracy tylko małą strzykawkę z pobraną odpowiednią dawką. Bynajmniej ja bym tak robiła ☺️
 
Dziewczyny nie zapytałam lekarza, ile po punkcji nie można współżyć? Miałyście jakieś zalecenia?
Jakoś ostatnie co miałam w głowie to myśleć czy po punkcji można współżyć 😅 u mnie lekarz nic nie mówił, jak będziesz się dobrze czuła i będziesz miała chęci to nikt nie zabroni ;) chyba że transfer świeży, to wtedy bym się wstrzymala
 
Jakoś ostatnie co miałam w głowie to myśleć czy po punkcji można współżyć 😅 u mnie lekarz nic nie mówił, jak będziesz się dobrze czuła i będziesz miała chęci to nikt nie zabroni ;) chyba że transfer świeży, to wtedy bym się wstrzymala
Haha no wtedy bezpośrednio po punkcji to też nawet o tym nie pomyślałam, ale teraz kilka dni po już tak haha u mnie transfer mrożony prawdopodobnie w październiku o ile powstaną blastocysty 🫶🏻
 
To jednak operacja, masz tam przy macicy ranki, dopóki wszystko się nie zagoi, to seks raczej nie jest wskazany że względu na ryzyko zakażenia. Z tego samego powodu często po punkcji dostaje się profilaktycznie antybiotyk.
Ja bym odczekala przynajmniej kilka dni na Twoim miejscu.
 
To jednak operacja, masz tam przy macicy ranki, dopóki wszystko się nie zagoi, to seks raczej nie jest wskazany że względu na ryzyko zakażenia. Z tego samego powodu często po punkcji dostaje się profilaktycznie antybiotyk.
Ja bym odczekala przynajmniej kilka dni na Twoim miejscu.
Masz rację tak zrobię, w poniedziałek mam kontrolę to o to zapytam na pewno.

Inne pytanie - jakie probiotyki dopochwowe przyjmujecie? Mam lactovaginal, ale on musi być w lodówce, jest opcja, że znajdę coś równie dobrego, ale bez konieczności przechowywania w lodówce?
 
reklama
Witam punkcji w poniedziałek 🥰🥰🥰Mamy 3 piękne jajeczka czwarta sztuka powinna dorosnąć 🥰🥰💪💪💪i szykujemy się na transfer świeży albo w 3 dniu albo 5 🥹🥹🥹Takie emocje towarzyszą ,że już człowiek zapomniał jak to było
 
reklama
Do góry