reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

reklama
Hej, szczerze to nie słyszałam aby test owulacyjny mogl wykryć ciążę, przecież nie reagują na inny hormon niż przy owulacji. W każdym razie przy nieregularnych cyklach możesz mieć jakieś zaburzenia hormonalne dlatego testy owu wychodzą rośnie. U mnie np w cyklu bez owu pokazywały że jest, a przy potwierdzonej przez lekarza owulacji pokazały że nie ma moim zdaniem powinnaś poczekać cierpliwie do weekendu i zrobić test ciazowy - albo jeśli im nie wierzysz, jeśli @ nie będzie do poniedziałku to zrobić test z krwi. trzymam kciuki
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście rozumiem to wszystko. Bylam ciekawa czy są osoby,które miały podobnie. Wkleję tu tekst zebys sobie poczytała. Jest mnóstwo dziewczyn, którym tak się stało.
Test owulacyjny wykrywa ciążę Dlaczego? to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji. A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia) Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale UWAGA TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY ale POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży
 
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście rozumiem to wszystko. Bylam ciekawa czy są osoby,które miały podobnie. Wkleję tu tekst zebys sobie poczytała. Jest mnóstwo dziewczyn, którym tak się stało.
Test owulacyjny wykrywa ciążę Dlaczego? to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji. A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia) Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale UWAGA TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY ale POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży


Właśnie już wcześniej z ciekawości właśnie to czytałam. Jest tyle niepewnych, że osobiście nie sugerowałabym się nim bo można się rozczarować
 
Jak robicie testy owulacyjne bo się chyba skuszę. W którym dniu cyklu zaczynacie jak nie macie pewności?
 
Jak robicie testy owulacyjne bo się chyba skuszę. W którym dniu cyklu zaczynacie jak nie macie pewności?
Przy cyklu 28dniowym od 12dc testowanie pozytyw w przybliżeniu 14 dc pozytywna owu. A w moim przypadku gdy są nieregularne zaczynam 17dc i u mnie owulacja występuje najczęściej 20dc.
 
Ostatnia edycja:
Przy 28 cyklach od ok 14 dc. A w moim przypadku gdy są nieregularne zaczynam 17dc i u mnie owulacja występuje najczęściej 20dc.


Przy 28 cyklu dość późno masz owulacje. Jak mi mój doktor tłumaczył to wypada ona mniej więcej w połowie ale wiadomo, że każdy organizm jest inny. Mi lekarz powiedział że powinnam robić od 10dc przez 7 dni. Ale, że miałam monitoring to wiem dokładnie kiedy owulacja była.
 
Jak robicie testy owulacyjne bo się chyba skuszę. W którym dniu cyklu zaczynacie jak nie macie pewności?
Najlepiej wyliczyć sobie wg swoich 3 ostatnich cykli.
Przy 28 cyklu dość późno masz owulacje. Jak mi mój doktor tłumaczył to wypada ona mniej więcej w połowie ale wiadomo, że każdy organizm jest inny. Mi lekarz powiedział że powinnam robić od 10dc przez 7 dni. Ale, że miałam monitoring to wiem dokładnie kiedy owulacja była.
Źle mi tu napisało chodziło mi,ze przy cyklu 28dniowym owu jest ok 14dc czyli jak piszesz w polowie. A w moim przypadku przy nieregularnych cyklach owulka wychodzi 20dc
 
reklama
Ja ostatnio też mam nieregularne i mam wrażenie że w tym cyklu miałam w 22 dniu. Śluz by się zgadzał. Ostatnio mam wahania @ tydzień w tą tydzień w tą. Czuję że i tym razem nadejdzie. Jestem jednak dobrej myśli...
Najlepiej wyliczyć sobie wg swoich 3 ostatnich cykli.

Źle mi tu napisało chodziło mi,ze przy cyklu 28dniowym owu jest ok 14dc czyli jak piszesz w polowie. A w moim przypadku przy nieregularnych cyklach owulka wychodzi 20dc
 
Do góry