reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

reklama
Hej. Jak u Ciebie się objawia Hashimoto ?
Jeszcze zanim zrobiłam badania hormonów strasznie zaczęły wypadać mi włosy dosłownie były wszędzie i leciały garściami miałam też mniej energii od kiedy biorę lek energii mam zdecydowanie więcej włosy w zasadzie przestały mi tak leciec nawet przed braniem hormonu więc nie wiem czy przypisywać to tarczycy ale ponoć tak.
 
Jeszcze zanim zrobiłam badania hormonów strasznie zaczęły wypadać mi włosy dosłownie były wszędzie i leciały garściami miałam też mniej energii od kiedy biorę lek energii mam zdecydowanie więcej włosy w zasadzie przestały mi tak leciec nawet przed braniem hormonu więc nie wiem czy przypisywać to tarczycy ale ponoć tak.

A co dostałaś?
Ja od 2 lat biorę letrox, ale po to żeby utrzymać tsh na odpowiednim poziomie przy staraniach. Mam takie same objawy jak Ty. Nawet tabletki nie pomogły. I nie wiem teraz jak to rozumieć. Niby objawy Hashimoto, a wyniki hormonów mialam wszystkie w normie. Normalnie już głupiej,ale chyba lekarz wie co robi.
 
A co dostałaś?
Ja od 2 lat biorę letrox, ale po to żeby utrzymać tsh na odpowiednim poziomie przy staraniach. Mam takie same objawy jak Ty. Nawet tabletki nie pomogły. I nie wiem teraz jak to rozumieć. Niby objawy Hashimoto, a wyniki hormonów mialam wszystkie w normie. Normalnie już głupiej,ale chyba lekarz wie co robi.
Ja dopiero od października mam zdiagnozowane przez dwa miesiące brałam letrox 25 ale TSH się nie ruszyło ( 2.5 ) i dostałam dawkę 50 biorę ja dopiero od miesiąca a po 3 mam zrobić badanie. Ja zrobiłam cały pakiet badań na tarczycę jedynie wyszly mi jedne przeciwciała wysokie dokładnie Atg cała reszta dobra ( na własną rękę poszłam jeszcze na USG tarczycy wyszły mi zmiany przypisywane do Hashimoto ) Endo stwierdziła że mam dobre wyniki gdyby nie fakt że chce dziecko nie przepisywała by mi hormonu ale tak to chce zejść poniżej 2.
Badalas cały komplet hormonów czy samo TSH ft3 i ft4?
 
Wczoraj miałam termin @, dzisiaj 1 dzień spóźnienia, ale to mój 2cykl po poronieniu. Dziewczynki boję się jak diabli poprzednia ciąża skończyła się w 6tc. Z drugiej strony jest we mnie póki co jakoś spokój i euforia zarazem że może tym razem będzie dobrze
będzie dobrze nie martw się :** będziemy wszystkie 3mać kciuki ;)))
 
reklama
A co dostałaś?
Ja od 2 lat biorę letrox, ale po to żeby utrzymać tsh na odpowiednim poziomie przy staraniach. Mam takie same objawy jak Ty. Nawet tabletki nie pomogły. I nie wiem teraz jak to rozumieć. Niby objawy Hashimoto, a wyniki hormonów mialam wszystkie w normie. Normalnie już głupiej,ale chyba lekarz wie co robi.
A jeszcze przy Hashimoto jest ważna suplementacja witaminą D oraz selenem ( selen obniża przeciwciała ) oczywiście najpierw trzeba sprawdzić poziom oraz wykluczyc nietolerancję glutenu bo przy tej chorobie najlepiej zrezygnować ze wszystkiego co organizm nie toleruje ponoć zwiększa to ilość przeciwciał. Ja chodzę do endokrynologa która pracuje również w klinice niepłodności więc ufam jej że wie co robi.
 
Do góry