reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Cześć dziewczyny :)
Mam na imię Agata (27l.), razem z mężem staramy się o dziecko od 4 cykli. Niby niedługo, ale dla nas to już wieczność - zwłaszcza dla mnie :( Nigdy nie brałam antykoncepcji hormonalnej, nie miałam żadnych problemów ginekologicznych prócz zapaleń, zawsze cytologia w normie, myślałam, że dzięki temu będzie nam łatwiej :( Kochamy się średnio co drugi dzień,
Cykle mam 28 dniowe, zawsze wszystko jak w zegarku - a w połowie cyklu typowy śluz płodny, szyjka macicy odpowiednio ustawiona, bóle jajników wskazujące na owulację...
W tym miesiącu, zgodnie z moim cyklem, owulacja powinna mi wypadać w okolicach 10... I tak też miałam wszystkie objawy dni płodnych, jednak 17 byłam u ginekologa i pani doktor zauważyła pęcherzyk w jajniku, powiedziała, że to "dziś jest ten dzień". Trochę była zdziwiona, że przy regularnych cyklach tak późno występuje owulacja, ale jak stwierdziła "zdarza się". W sumie w zeszłym miesiącu byliśmy w podróży poślubnej za granicą, więc może to być przyczyna...
Teoretycznie jutro powinnam dostać miesiączkę. Ale czy w przypadku tak przesuniętej owulacji nie powinna przesunąć się też miesiączka? Czy jeśli jutro go nie dostanę, to może być to oznaka że jednak się udało?
impreza na basenie

Czy warto robić od razu test? Dodam, że czuję się ostatnio jakoś dziwnie opuchnięta, nerwowa, jakby podziębiona, ale możliwe, że po prostu się nakręciłam, już nawet kupiłam testy ciążowe...
Szczerze to moim zdaniem nie warto o tym myśleć. Wiem sama jakie może być to trudne. Nakrecanie się utrudnia sprawę.

Myślę, że @ może Ci się przesunąć. Na Twoim miejscu pewnie zrobilabym test 12 dni po owulacji. To podobno już miarodajny czas - jeśli jest zarodek to zagniezdzony i betahcg wzrasta.
 
reklama
Dziś dzwonili do mnie z poradni genetycznej. Wyniki są dobre więc wyślą mi pocztą. Teraz nie wiem co dalej. Mam umówione badanie w listopadzie na 10 dc a cykl mi się przesunął i nie wiem kiedy dzwonić czy znów mi się nie przesunie. Ehh. Dostalam pakiet badań od jednego z gina ale chwilowo jestem splukana i nie dam rady wykonać wszystkich. Są to badania nie refundowane bo pytalam.
 
Szczerze to moim zdaniem nie warto o tym myśleć. Wiem sama jakie może być to trudne. Nakrecanie się utrudnia sprawę.

Myślę, że @ może Ci się przesunąć. Na Twoim miejscu pewnie zrobilabym test 12 dni po owulacji. To podobno już miarodajny czas - jeśli jest zarodek to zagniezdzony i betahcg wzrasta.

Niby o tym wiem, że nie powinno się o tym myśleć i nakręcać, ale nie jest to takie proste kiedy tak bardzo na to czekamy :(
 
Cześć dziewczyny :)
Mam na imię Agata (27 l.), razem z mężem staramy się o dziecko od 4 cykli. Niby niedługo, ale dla nas to już wieczność - zwłaszcza dla mnie :( Nigdy nie brałam antykoncepcji hormonalnej, nie miałam żadnych problemów ginekologicznych prócz zapaleń, zawsze cytologia w normie, myślałam, że dzięki temu będzie nam łatwiej :( Kochamy się średnio co drugi dzień,
Cykle mam 28 dniowe, zawsze wszystko jak w zegarku - a w połowie cyklu typowy śluz płodny, szyjka macicy odpowiednio ustawiona, bóle jajników wskazujące na owulację...
W tym miesiącu, zgodnie z moim cyklem, owulacja powinna mi wypadać w okolicach 10... I tak też miałam wszystkie objawy dni płodnych, nawet podbrzusze mnie mocniej bolało niż zwykle, jednak 17 (21 dc) byłam u ginekologa i pani doktor zauważyła pęcherzyk w jajniku, powiedziała, że to "dziś jest ten dzień". Trochę była zdziwiona, że przy regularnych cyklach tak późno występuje owulacja, ale jak stwierdziła "zdarza się". W sumie w zeszłym miesiącu byliśmy w podróży poślubnej za granicą, więc może to być przyczyna...
Teoretycznie jutro powinnam dostać miesiączkę. Ale czy w przypadku tak przesuniętej owulacji nie powinna przesunąć się też miesiączka? Czy jeśli jutro go nie dostanę, to może być to oznaka że jednak się udało?
impreza na basenie

Czy warto robić od razu test? Dodam, że czuję się ostatnio jakoś dziwnie opuchnięta, nerwowa, jakby podziębiona, ale możliwe, że po prostu się nakręciłam, już nawet kupiłam testy ciążowe...
Jeśli tak bardzo Ci się przesunęła owu ,to raczej nie dostaniesz miesiączki po 28d, bo przy prawidłowym cyklu jeśli owu była to od 10-14 dni powinna się @ pojawić , jeśli wcześniej to znaczy że faza lutalna nie prawidłowa ,może to być przez ten wyjazd ,że się przesunie
 
Hej.
Dołączam do Was dziewczyny bo staramy się o dzidziusia. Rozpoczynamy 3 cykl starań.
Mam 27 lat i 6 letniego synka. :)

miłego dnia wszystkim staraczkom :)
 
dziewczyny a powiedzcie, czy ktorac tak miala, mam 6 dni do @ boli mnie dol brzucha ale tez krzyz troche, czuje sie jak bym miala dostac @...
Tak, teraz przed @ miałam tak samo.

To ja też dołączę;) mnie dopadło wczoraj;) w 41dc.
Czy to możliwe żeby owulacja przesunęła się o 2tyg z powodu stresu i intensywniejszego okresu życia?
Pewnie, że tak ;)

Cześć dziewczyny :)
Mam na imię Agata (27 l.), razem z mężem staramy się o dziecko od 4 cykli. Niby niedługo, ale dla nas to już wieczność - zwłaszcza dla mnie :( Nigdy nie brałam antykoncepcji hormonalnej, nie miałam żadnych problemów ginekologicznych prócz zapaleń, zawsze cytologia w normie, myślałam, że dzięki temu będzie nam łatwiej :( Kochamy się średnio co drugi dzień,
Cykle mam 28 dniowe, zawsze wszystko jak w zegarku - a w połowie cyklu typowy śluz płodny, szyjka macicy odpowiednio ustawiona, bóle jajników wskazujące na owulację...
W tym miesiącu, zgodnie z moim cyklem, owulacja powinna mi wypadać w okolicach 10... I tak też miałam wszystkie objawy dni płodnych, nawet podbrzusze mnie mocniej bolało niż zwykle, jednak 17 (21 dc) byłam u ginekologa i pani doktor zauważyła pęcherzyk w jajniku, powiedziała, że to "dziś jest ten dzień". Trochę była zdziwiona, że przy regularnych cyklach tak późno występuje owulacja, ale jak stwierdziła "zdarza się". W sumie w zeszłym miesiącu byliśmy w podróży poślubnej za granicą, więc może to być przyczyna...
Teoretycznie jutro powinnam dostać miesiączkę. Ale czy w przypadku tak przesuniętej owulacji nie powinna przesunąć się też miesiączka? Czy jeśli jutro go nie dostanę, to może być to oznaka że jednak się udało?
impreza na basenie

Czy warto robić od razu test? Dodam, że czuję się ostatnio jakoś dziwnie opuchnięta, nerwowa, jakby podziębiona, ale możliwe, że po prostu się nakręciłam, już nawet kupiłam testy ciążowe...
Wyjazd mógł coś zmienić, jak najbardziej, to zmiany klimatyczne itp.
U mnie w poprzednim cyklu opóźnil się okres o kilka dni bo wyjezdzalismy na wakacje z Mężem. :)
Poczekaj te 14 dni od owulacji i zobaczysz wtedy czy się udało :)

Hej.
Dołączam do Was dziewczyny bo staramy się o dzidziusia. Rozpoczynamy 3 cykl starań.
Mam 27 lat i 6 letniego synka. :)

miłego dnia wszystkim staraczkom :)
Hej, powodzenia, trzymam kciuki :)
 
reklama
Do góry