reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania 2018

U mnie w domu zawsze byla zywa choinka, najczesciej wycinana albo wykopywana z zasobow ogrodowych ;) i nigdy jej specjalnie nie pielegnowalismy. Jesli ucieta, to do wielkiej donicy z ziemia, zeby utrzymala ciezar i do pokoju. Niektorzy radza, zeby robic okres adaptacji w jakimś chlodniejszym pomieszczeniu w domu, zeby drzewko szoku nie doznalo, ale u nas tego nigdy nie było :) a choinka stoi zawsze kolo grzejnika i jak sie ją ubiera w wigilie tak stoi do gromnicznej :) igieł triche jest, ale nie zdarzylo sie jeszcze, zeby wylysiala :D
W ubieglym roku mieliśmy jodelke, cięta. Stala grzecznie, nikt jej bardzo nie dotykal, igiel sladowe ilosci. Tylko podlewalam raz ma jakis czas wodą i tyle :)
 
reklama
Hej ja już po obiadku u nas dzisiaj udka pieczone z buraczkami (takie zachciewajki dzisiaj miałam )
@tola_tola puki @ nie ma to nadzieja zawsze jest trzymam &&&& @Migdalove dobrze ze już nie masz objawów bo zapalenie pęcherza potrafi być naprawdę męczące
@AniaS35 u mnie tez odkąd pamietam była sztuczna choinka ale tez zawsze mi się marzyła prawdziwa ale przy moim synu który cały czas coś prprawia na niej albo szuka cukierków to nie wiem czy by jakaś igła została na koniec Świat ;)

A mnie dziś strasznie kłuje prawy jajnik już myslalam ze to owu ale testy owulacyjne coraz jaśniejsze wiec już nie wiem o co chodzi mam nadzieje ze to nie cykl bezowulacyjny
Miłego popołudnia ;)
 
@AniaS35 u mnie tak samo jak u Inki, z tym, że różnica polega na tym, że drzewko dostajemy od leśniczego ;)
U teściów też jest zawsze żywa choinka, oni akurat kupują i muszę powiedzieć, że wybierają inny rodzaj, coś w typie świerka srebrzystego czy coś (nie znam się na tych wszystkich rodzajach, jest jaśniejszy i ma długie, grube igliwie) i on w porównaniu do drzewka u moich rodziców, to praktycznie w ogóle nie gubi igieł. Chyba, że tak im się dobrze drzewko trafia, ale ono stoi w samej podstawce, koło kaloryfera, raz na jakiś czas podlewane wodą :)
Ale to fakt, że zapach żywej choinki dodaje prawdziwego uroku swietom :) U nas w pokoju niestety będzie sztuczna i tak się zastanawiam kiedy ją wyciągnąć,czy już po 6 grudnia, bo u mnie w domu zawsze ubieralo sie dopiero w Wigilie. A Wy kiedy ubieracie choinki?
 
@adiika u nas.choinke.ubieralo sie w domu po Mikołaju ... ale wlasnie taką.prawdziwą to chyba.najlepiej ubrac w swieta lub w przed dzień świąt prawda?
 
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz w.sumie taki przed swiateczny temat jeszcze ale no przynajmniej bede.miała czas sie zastanowić :p:D
 
Ja jeszcze na uczelni ale już tylko godzinka i woooolny wieczorek. Od którego dnia cyklu radzicie robić testy owu?

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@AniaS35 u moich rodziców taka choinka w doniczce(kupiona w lidlu) stoi chyba już 2 rok:) tzn od wiosny stoi sobie w ogrodzie i nawet wypuszcza nowe pędy. A potem, jeśli przetrwa do następnych świąt, to znowu jest ubierana. Trzeba tylko podlać od czasu do czasu.
 
@Asiula86 u mnie tak podobnie, jeśli sie choinke wykopuje z ogrodu. Po swietach czeka grzecznie na swoj czas i z powrotem sadzi się ją w to samo miejsce :) trzeba tylko ostrożnie wykopać korzenie. Czasem sie przyjmą, a czasem nie. No i u nas stoi nie jedna choinka, ale trzy, w kazdym pokoju :D
 
My tylko raz mieliśmy choinkę żywą i stała prawie miesiąc, oczywiście leciały igiełki ale nie stała się tak szybko łysa, jeszcze nawet ją posadziliśmy ale się nie przyjęła. :c Gwiazdka to chyba jedyne święto, które ateiści tolerują. U nas w domu tylko ja z narzeczonym jesteśmy ateistami a rodzice wierzący więc święta są normalnie odprawiane, aczkolwiek nie śpiewamy kolęd, każdy nie lubi śpiewać a i przestaliśmy dzielić się opłatkiem, rodzice dziwnie się czuli jak się dzielili kiedy ja nie chciałam.
 
reklama
@AniaS35 u nas tez choinka zawsze cięta jest. Preferuje świerki, choć one niemiłosiernie kłują [emoji23]
Ale te zapach! U nas w stojaku żeliwnym i podlewam ja co jakiś czas. Stoi długo, igiełki spadają śle bez dramatu.
A choinki sztuczne to takie mi sie podobają
1510681678-239ea2578e9405b6-aaaaaa.jpeg

I kupuje do sesji zdjęciowych [emoji3]


atdc9vvjktz16vlw.png
 
Do góry