reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Dobry wieczór Kochane moje,
dziś absolutnie nie mam weny do pisania, przechodzimy bardzo poważny kryzys i wszystko dziś dla mnie jest czarne i bez kolorów. A najgorsze jest że perspektyw na te kolory też nie ma. Szkoda słów.:-:)-:)-(

Wszystkim Staraczkom, testującym w najbliższych dniach, no i zafasolinkowanym życzę codziennie wieeeeeeeluuu uśmiechu na buziach:happy2:

Przesłałabym Wam fluidków ale moje raczej pozytywne nie są, więc po co watek zaśmiecać.
nie martw sie, po burzy zawsze wychodzi slonce:-) mysle ze niedlugo sie juz wszystko bedzie bardzo dobrze.
dzieki za trzymanie za mnie kciukow.tak bardzo chcialabym meic juz fasolke w brzusiu, ale nie wiem czy nie bede musiala jeszcze troche poczekac. powiem Ci ze moj chlop sie juz tym wszystkim tez stresuje i czuje wielka presje, bo ja sie go bez przerwy pytam czy mysli ze bedziemy miec dzidzie juz niedlugo. a nie moze sie stresowac, bo jego male chlopaki zaczna sie buntowac;-)
bedzie dobrze, zobaczysz :-D
 
reklama
Witam wszystkie starajace sie i te juz zafasolkowane dziewczyny :) :) :)

Ekhh.. ja sie staram, staram i jakos nic narazie... :(
Mam nadzieje jednak ze wkoncu pojawi sie fasolka.... U mnie w miescie juz tyle duzych brzuszkow widze, a ja nadal nic... :(
witam Cie serdecznie. musimy sie wspierac nawzajem i moze wspolnymi silami jakos te fasolki do nas przyciagniemy;-)napewno sie uda!
 
Kurcze dziewczyny jak ja Wam zazdroszcze tego testowania i wypatrywania dzidzi :)
Ja do tej pory zrobiłam kilka testów ale ręce mi się trzęsły i modliłam się aby wynik był negatywny, a teraz dojrzewam do dziecka i naprawdę nie wiem jak to się stało, że naprawdę chcę mieć synka albo córcię :) Naprawdę życzę Wam tych dwóch kreseczek :)
 
Kurcze dziewczyny jak ja Wam zazdroszcze tego testowania i wypatrywania dzidzi :)
Ja do tej pory zrobiłam kilka testów ale ręce mi się trzęsły i modliłam się aby wynik był negatywny, a teraz dojrzewam do dziecka i naprawdę nie wiem jak to się stało, że naprawdę chcę mieć synka albo córcię :) Naprawdę życzę Wam tych dwóch kreseczek :)
(nie)dziekuje ;-)wiesz co mysle ze po prostu dojrzalas do macierzynstwa. ja Ci powiem tak jeszcze nie tak dawno temu nie chcialam miec dzieci, nie bylam w zadnym zwiasku,skupilam sie na nauce i karierze. a potem poznalam tego mojego jedynego i po pewnym czasie pomyslalam sobie ze chcialabym zeby byl ojcem moich dzieci. dojrzalam do tego zeby byc mama i teraz bardzo chce zeby moje marzenie sie spelnilo i zebym juz niedlugo cieszyla sie bycia"podwojna"lub "potrojna"(powiem w sekrecie ze chcialabym miec blizniaki:tak:)
 
oj tak, tez marze o blizniakach :D
No tak, agatii, tez tak mialam, robilam test i za kazdym razem balam sie ze beda 2 kreski, a teraz tak chcialabym ta druga :)
Damy rade, wkoncu musi nadejsc ten dzien :)
 
Dobry wieczór:-)
Dziewczynki 40 minut czytania:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
A i tak dobrze nie pamiętam coście tam naskrobały:sorry2:
Agnessita - radzę ci o zachowanie bardzo dużego opanowania i stanowczości. Wiem coś o tym ponieważ sama miałam ochotę spakować rzeczy i jechać do przybranych rodziców, w końcu mówili, ze zawsze mogę tam wrócić:happy: Rano poszłam do pracy z wielkim kacem i jeszcze przez kilka dni męczyłam go o wyjaśnienia zachowania i w ogóle traktowania innych ludzi przez niego - zachowywał sie jakby był pępkiem świata:crazy: Następnie poszłam do szefowej po urlop - odmowa!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Musiałam zostać, albo życic wszystko i nie wracać do tego. Nie mogłam spać, męczyłam sie.Coś mi powiedziało, co mam robić, kto wie, być może moja mama z nieba postanowiła interweniować:szok:
Efektem tego było stanowcze konsekwentne opanowane działanie.
Zostałam, szykowałam jedzenie, prałam gotowałam, sprzątałam. Nie zwracałam na niego uwagi, całą miłość okazywałam ukochanemu zwierzakowi.
Po jakimś czasie przyszedł, przeprosił i obiecał poprawę. Powiedział, ze skoro kocha kobietę inną niż matka to musi okazać jej szacunek i miłość.
Po roku od tamtego czasu widzę stanowczą poprawę:-)
Facet potrzebuje czasu aby zrozumieć, że teraz ma inną rodzinę niż tylko rodzice, mama, rodzeństwo. Musi się przekonać, ze teraz dba o żonę ewentualnie potomstwo, zapewnia byt, robi więcej niż zwykle a nie cały czas ktoś za niego!
Dziewczyno u mojego M dorośniecie trwało podczas naszego związku prawie pięć lat:szok::rofl2::szok::rofl2::szok::rofl2::szok::rofl2:
jeżeli chodzi o słodkie leniuchowanie, czas tylko dla siebie.... No cóż jak odstawiałam tabletki anty nie byłam przekonana co do dziecka, to M mnie namawiał. Teraz minie 8 miesięcy jak nie biorę tabletek, pół roku jak się staramy o potomka i ja zaczynam czuć, że chyba potrzebuje dziecka, nie chce tylko dlatego, że M chce, że zegar mi tyka, ale dlatego, ze czegoś mi brakuje w życiu i to właśnie jest to.
Jeśli chodzi o traktowanie faceta jak dawcy spermy - no cóż, to mój M tak zaczął sie zachowywać. Dzisiaj go proszę o odrobinę czułości, przytulania, sexu dla przyjemności, ekstra dotyku, a on mówi, że było już tyle sexu, że ma dosyć a czule przytuli mnie na pewno:-D
A tak w ogóle to nie wiem, czy coś teraz wyszło, czuje się całkowicie zwyczajnie, nawet brzuch już mnie nie boli ani piersi. Wreszcie przestałam chodzić do ubikacji, nie ma żadnych objawów które mogły by sugerować ciążę.
Właśnie takiego samopoczucia mi trzeba było, takiego co daje spokój aż do spodziewanej @. Tylko czasami "mamuśka" dzwoni i pyta się czy zostanie w końcu tą przybraną babcią no i bratowa zamęcz mnie telefonami, bo to nienormalne by w tym wieku jeszcze nie mieć dziecka :-p
Imagination - śliczny brzuszek:-) Ciałkiem sie nie przejmuj jakieś balsamiki, kremy i trochę ćwiczeń jeżeli lekarz nie zabronił z pół roczku i będziesz laska mamuśka. Nie jedne widziałam w rodzinie ze sporą wagą a po porodzie po jakimś czasie wracały do formy.:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
 
czesc dziewczynki!ale naskrobalyscie!wiecie co?czytam was bardzo chetnie.przez caly dzien w pracy czekalam tylko na wieczor az z wami pogadam.ja juz zupelnie stracilam nadzieje,ze kiedykolwiek bede w ciazy.czym wiecej czytam postow dziewczyn zafasolkowanycvh,tym bardziej sie doluje.bardzo sie ciesze ich szczesciem,ale kiedy czytam o brzuszkach i objawach,to lezki same leca.nie mam juz przyjemnosci ze swojego zycia i sama juz nie wiem,czy to jest zwiazane z fasolka(ktorej nie ma).czas sie tak ciagnie,zyje tylko od owu do @,i od@ do owu.nie mam sily,zeby cos zmienic,nie potrafie.dzisiaj zamowilam test owu,jakis najnowoczesniejszy z mozliwych,ale po co mam go robic,przeciez wiem,kiedy mam owu,a i tak sie nie uda,to bez sensu.przepraszam dziewczynki,ze tak smuce,ale nawet jak zadna z was nic mi nie napisze,to i tak troche mi lzej na serduszku.chyba musze sie odizolowac od tego wszystkiego,ale to oznacza,ze od was tez,a tego nie chce,bo w sumie mam tylko was.przesylam buziaczki!:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
żadna mi nie pomoże:-(

Oznaczanie poziomów estradiolu i progesteronu dostarcza istotnych informacji o przebiegu procesu owulacji.
Estradiol (E2) jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (razem z FSH) w celu oszacowania rezerwy jajnikowej, w późnej fazie pęcherzykowej (na kilka dni przed spodziewaną owulacją) w celu oceny dynamiki dojrzewania pęcherzyków oraz po owulacji w celu oceny czynności ciałka żółtego. W monitorowaniu owulacji (szczególnie w cyklachstymulowanych gonadotropinami) powtarzanie badania estradiolu w połączeniu z USG umożliwia ocenę rozwoju pęcherzyków a także określenie optymalnego momentu do podania leków zawierającychgonadotropinę kosmówkową (hcg) w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka (pęcherzyków).
NORMY
hormon
dzień
Poziom
co oznacza
E2​
3dc​
<75 pg/ml​
Poziomy niższe są lepsze do stymulacji. Podwyższone E2 może oznaczać obecność torbieli lub obniżoną rezerwę jajnikową.​
Ok. 2 doby przed owulacją​
>= 200 pg/ml​
Norma na jeden dojrzały pęcherzyk​
6-8 dzień po owulacji​
>=100 pg/ml​
Ciałko żółte oprócz progesteronu produkuje również estradiol​
Przelicznik: 1 pg/ml = 3,67 nmol/l.
Uwagi:

  1. W przypadku gdy pęcherzyk(i) nie produkuje(ą) dostatecznej ilości E2 pomimo tego, że osiągnęły już odpowiednią wielkość (zazwyczaj przyjmuje się, że są to pęcherzyki o średnicy przynajmniej 17, 18 mm) można opóźnić podanie leków wywołujących jego (ich) pęknięcie.
  2. Bezpośrednio przed owulacją poziom estradiolu spada.
  3. W cyklach stymulowanych gonadotropinami (najczęściej do zabiegów IVF) stężenie E2 > 2000 pg/ml sygnalizuje zagrożenie zespołem hiperstymulacji jajników.
  4. Estradiol jest wytwarzany przez wszystkie pęcherzyki jajnikowe (również te mniejsze) i o ile samo jego stężenie daje pewną informację o cyklu, to bez badania USG nie można na jego podstawie ustalić czy owulacja nastąpiła lub nastąpi.

Progesteron jest produkowany przez powstałe z pęcherzyka jajnikowego ciałko żółte, przez łożysko w ciąży oraz w śladowych ilościach przez nadnercza. Odpowiada za właściwe przygotowanie śluzówki na przyjęcie zarodka, utrzymuje ciążę, a spadek jego stężenia przy odpowiednio przygotowanym endometrium wywołuje miesiączkę. Stężenie progesteronu w pierwszej fazie cyklu jest bardzo niskie. Nieznaczny wzrost obserwuje się na ok. półtora doby przed owulacją. Potem ilość progesteronu produkowanego przez powstające ciałko żółte wzrasta osiągając szczyt w 7, 8 dniu po owulacji. Jeśli nie doszło do ciąży ciałko żółte zanika, w innym przypadku jego czynność zostaje podtrzymana przez rosnące stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Wraz z wiekiem ciąży następuje stopniowe przejęcie produkcji progesteronu przez łożysko. Między 8 a 10 tygodniem ciąży ciałko żółte zanika, a łożysko staje się jedynym źródłem progesteronu w organizmie. Badanie progesteronu wykonuje się w celu oceny funkcji ciałka żółtego i (czasami) monitorowania wczesnej ciąży.

NORMY

hormon
dzień
norma
co oznacza
Progesteron​
7-8 dni po owulacji​
>= 10 ng/ml​
Prawidłowa czynność ciałka żółtego​
II faza cyklu​
<= 3ng/ml​
Brak owulacji​

poczytaj może to. Nie mam za bardzo czasu by szukać w którym dniu cyklu robiłaś badania ponieważ jak widzisz wg tabel to jest ważne.
 
Do góry