reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
Chyba zacznę mierzyc temperaturę. Widzę, że większośc z Was mierzy..
Jutro zaczynam, założę sobie zeszycik i narysuje wykres. (Widziałam kiedyś u mamy jak byłam młodsza ale nie wiedzialam co to:-p:zawstydzona/y:) Teraz już wiem i będe mierzyc:-p:tak::-D
A powiedzcie mi... jak te jajko jest to wtedy czuje kłucie tak? A temperatura się jakoś wtedy zmienia?
 
Dziewczyny jutro ide na badanie krwi betaHCG wiec trzymajcie mocno kciuki!:-)
Co ma być to bedzie... a ja bede w koncu wiedziała na czym stoję.
buziaczki**
 
ta temp. to DZIWNA SPRAWA!!! ja dopiero w tym cyklu sobie zaczelam mierzyc...

No to mam nadzieje, ze zaczelas i skonczysz i juz wiecej nie bedziesz musiala:-)
A-porownalam te moje 2 ostatnie wykresy i opisy jakie mam przy nich i pokazuje mi ze: tak jak dzisiaj w 16dc mnie boli jajnik na owulacje i spadla mi temperatura i od wczoraj "pozytywny" test owulacyjny, tak w ubieglym miesiacu mialam ten spadek w 15dc i mam zanotowane wtedy "slaby bol jajnika" a wtedy tez w 15dc i 16dc mialam te slabe kreski testowe. Moze ja mam tak, ze w dniu owulacji-albo w tym co boli mne jajnik -jak dzisiaj i miesiac temu - to spada mi temperatura...??? taki wybryk natury??? Jesli jutro bedzie wyzsza to znaczy ze tak poprostu mam...:tak::-)




Chyba zacznę mierzyc temperaturę. Widzę, że większośc z Was mierzy..



Jutro zaczynam, założę sobie zeszycik i narysuje wykres. (Widziałam kiedyś u mamy jak byłam młodsza ale nie wiedzialam co to:-p:zawstydzona/y:) Teraz już wiem i będe mierzyc:-p:tak::-D
A powiedzcie mi... jak te jajko jest to wtedy czuje kłucie tak? A temperatura się jakoś wtedy zmienia?

Aga-pewnie ze mierz i łykaj folik:-) Wiesz jak masz mierzyc czy Ci napisac? Ale kochanie nie musisz rysowac wykresu, jest wiele programow i stronek ktore same to robia slicznie za Ciebie tylko wpisujesz tam temperature...ja robie to na FF (online) i jeszcze robilam przez chwilke na 28dni, ale tam jest platne po miesiącu wiec zrezygnowałam, i mma też fajną stronę od Elizabeth...ale sciagnełam ja na pulpit i nie umiem znaleźc adresu...bo ona w sumie jest najfajniesza-taki program gdzie nie trzeba byc polaczonym z interetem zeby w nim cokolwiek zapisywac. Jak Elizabeth nas czyta to na pewno poda raz jeszcze namiary skad ta stronke sciagnac.:-)


Kinga85-kciuki na Twoja jutrzejsza betkę zaciśniete-poproś o wynik w tym samym dniu, niewiele się doplaca-kilka zlotych - a masz odpowiedź juz po kilku godzinkach!!! I pochwal się nam jak wrocisz!!!
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jutro ide na badanie krwi betaHCG wiec trzymajcie mocno kciuki!:-)
Co ma być to bedzie... a ja bede w koncu wiedziała na czym stoję.
buziaczki**

Kciuki zaciśnięte:tak::-D Powodzenia Kochana, czekam na dobre wieści!!:happy:

Aga-pewnie ze mierz i łykaj folik:-) Wiesz jak masz mierzyc czy Ci napisac? Ale kochanie nie musisz rysowac wykresu, jest wiele programow i stronek ktore same to robia slicznie za Ciebie tylko wpisujesz tam temperature...ja robie to na FF (online) i jeszcze robilam przez chwilke na 28dni, ale tam jest platne po miesiącu wiec zrezygnowałam, i mma też fajną stronę od Elizabeth...ale sciagnełam ja na pulpit i nie umiem znaleźc adresu...bo ona w sumie jest najfajniesza-taki program gdzie nie trzeba byc polaczonym z interetem zeby w nim cokolwiek zapisywac. Jak Elizabeth nas czyta to na pewno poda raz jeszcze namiary skad ta stronke sciagnac.:-)

No nie bardzo wiem... polećcie mi jakąś stronkę do mierzenia temp. ale po polsku:zawstydzona/y::tak::blink: BYłabym wdzięczna, :happy2:
 
Marcia26 ja myślę, że dobrze że Ci zlecił te badanka, może woli dmuchac na zimne? Nie przejmuj się, co lekarz to inna metoda, są tacy co zlecaja za mało, bo mówią, że nie potrzeba i potem może byc z tego dramat. Zrobisz sobie te tsh i ft4 i przynajmniej bedziesz spokojna i on też :-).
 
No ja je też tu kupowalam przez internet ale placilam za 10 sztuk kolo 9 funtów chyba z wysylką, wiec jakieś 4 razy drożej, ale w aptece w Uk to dopiero mają cenę...kilkanascie funtów za 5 sztuk zwykly i kolo 20 digital...dlatego ja zamawialam online:-)

Pixelko-ja II kreski ujrzalam wczoraj po raz pierwszy jak testowalam o 7 wieczorem (przedwczoraj i w sobote byla tylko jedna kreska) więc nawet te 24 godz od wczoraj minie dopiero dzisiaj wieczorem...no a nóż-widelec ta owulka jest wlaśnie teraz jak mnie boli tak mocno....-to moze jeszcze zlapiemy to jajo poki się nie zmarnuje:tak:;-):tak:...no tak ... Boze Narodzenie za pasem , a my tu tylko o jajkach jak przed Wielkanocą:-D:-p:-D

martynko-no wlaśnie moja temperatura jest jakas dziwna, w poprzednim cyklu tez sie nijak miala, bo w 16dc nagle spadla znacznie (z 36,8 do 36,3) a potem w 17dc znowu skoczyla na 36,7, w 18dc na 36,9 i taka juz podniesiona utrzymywala sie ( z malymi zmianami) do @...

w.kropeczka mi te niby II wyszły 14dc rano a ból podbrzusza miałam wieczorem....więc napewno mniej niz 24h po tych najmocniejszych kreskach wiec owu musiała u mnie byc później
 
reklama
:-D
w.kropeczka mi te niby II wyszły 14dc rano a ból podbrzusza miałam wieczorem....więc napewno mniej niz 24h po tych najmocniejszych kreskach wiec owu musiała u mnie byc później

Pixelko-czy to oznacza, ze niekoniecznie moment bolu jajnika jest tym kiedy jajeczko sie de facto uwalnia, tak? moze jest tak, ze mozemy odczuwac bol zanim sie jeszcze uwolni....i tak np bylo u Ciebie, bolalo Cię bo sie zbieralo do uwolnienia, ale wyskoczylo dopiero pozniej... i stad zalapalo sie na zolnierzyka po drodze...? bo jakbys miala owulacje w tym dniu co bol to nie byloby szans na zalodnienie bo jajko tyle nie zyje -czytalam, ze max jego zdolnosc po uwolnieniu do zaplodnienia to 12 godzin (!), a serduszkowaliscie dopiero jakis czas po tym bolu...prawda??? Kurcze to tylko daje mi nadzieje, ze moze jednak jeszcze sie jakis tam plemniczek dzisiaj zdąży zakrasc po starankach:-)

w.kropeczka- kropeczko jesli do mnie prezyjedziesz to dkla ciebie tez cosik wyczaruje,.... hehe:-D:rofl2::-D

:szok::rofl2::szok::rofl2: :szok:No to teraz muszę się porzadnie zastanowić:-D:-D:-D czy podjąc takie ryzykoooooo:szok::szok::-p:-p

No nie bardzo wiem... polećcie mi jakąś stronkę do mierzenia temp. ale po polsku:zawstydzona/y::tak::blink: BYłabym wdzięczna, :happy2:

Kup sobie termometr elektroniczny (zwykly lub specjalny -dokladniejszy do pomiarow w cyklu -zapytaj w aptece) i mierz codziennie rano o tej samej godzinie w pochwie, zanim wstaniesz z lozka-czyli pobudka-siegasz ręką bez wstawania po termometr-mierzysz, zapisujesz i dopiero wstajesz na siku itd...
Dlatego najlepszy jest elektroniczny bo po minucie masz juz wynik, a z rteciowym to trzeba lezec z 5 minut...Wazne by zawsze mierzyc tym samym temometrem, w tym samym miejscu (mozna tez w buzi ale wynik z pochwy jest bardziej wiarygodny) i o stalej godzinie.
Zapisujesz tez inne dolegliwosci, jak krotki sen, zdenerwowanie, plamienie, napiecie w piersiach, zmiany nastroju.....krwawienie, obserwacje sluzu itd...jakies leki jesli zazywasz itp.itd....

A ta stronka-hmmm...na poczatek mozesz sie zarejestrowac na www.28dni.pl i tam wprowadzic dane - jest tam miesiac bezplatnej obslugi.
Natomiast tego arkuszu jaki ja mam nie moge znalezc w sieci-a jest naprawde fajny!-wiem ze zna go Elizabeth-jak nas czytasz to daj namiarki kochanie!!!!

Marcia26 ja myślę, że dobrze że Ci zlecił te badanka, może woli dmuchac na zimne? Nie przejmuj się, co lekarz to inna metoda, są tacy co zlecaja za mało, bo mówią, że nie potrzeba i potem może byc z tego dramat. Zrobisz sobie te tsh i ft4 i przynajmniej bedziesz spokojna i on też :-).

Dokladnie Marcia-zgadzam sie z Kluliczkiem!!! Lepiej zrobic wiecej badan niz za malo:-)
Kluliczku-a jak ty nam się miewasz kochana...jeszcze kilka tygodni i finał!!!! trzymam kciuki zeby bylo wszystko po Twojej myśli:-):tak::-) I dziekuje za dodanie mnie do listy staraczek!

Dziewczyny-zrobiłam jeszcze jeden test...nie piłam nic 2 godzinki, jadlam jedynie 2 mandarynki i nie sikałam...i mam dwie takie same kreski!!!!!!! czyli jeszcze nic straconego...ok. biegnę robić sie na bostwo i będę wabiła meza ja wróci;-)))))))
 
Ostatnia edycja:
Do góry