reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Witajcie dziewczynki!
tak sobie podczytuję i spieszę z pomocą - przesyłam link do programu, gdzie można zapisywać wszystkie swoje obserwacje.
Karta 3.3 - Programy & Spolszczenia

Ja obecnie nie udzielam się na forum, bo muszę wszystko sobie poukładać w główce. czasami sobie Was czytam i zawsze trzymam kciuki za testujące dziewczyny!

Życzę owocnych starań. Pozdrawiam serdecznie!
 
reklama
witam dziewczynki wieczorowa pora:tak:;-)

ja juz po jazdach i tak jak mowilyscie jezdzic sie nie zapomina poszlo mi o dziwo super:-D no a to by bylo na tyle z dobrych wiesci...

Zle sa takie ze wlasnie mi przychodzi wstreciucha:crazy: no ale trudno nastepnym razem nie zalamuje sie widocznie jeszczenie namnie ta pora:tak: coz za spokuj sama nie moge pojac jak to jest ale czasem zachowuje sie jakbym sie z tym pogodzila:szok:e tam ja postaram sie tak jak wy kochane zdyscyplinowac sie bardziej pomoglyscie mi juz bardzo za co jestem wdzieczna nie wiecei jak bardzo wiem ze nie jestem tutaj sama :-Dtakze po@ kupie testy owulacyjne zaloze dzis kalendarzyk tempki i umowie sie na wizyte u lekarza swiety czas wkoncu kiedys sie uda wiem to:-Da narazie niedlugo zostane ciocia po raz 3 se ciesze z tego takze kochane milego wieczorku i starajcie sie kochane:-D

Sisi nie bój żaby !!! :-)
Damy radę w tym cyklu. Kiedy masz kolejne testowanko ciążowe?
Bo ja owulkę 01.01.2009 a testowanko niestety w połowie stycznia dopiero....
 
Mam do was pytanie.
Wczoraj byłam u lekarza - w związku z dwoma kreseczkami na teście :-)
Zrobił usg i... nic nie zobaczył. Powiedział że to może byc za wcześnie (na granicy wykrywalności) i kazał przyjść za tydzień-dwa.

Ja już zaczynam mieć wątpliwości... Czy test ciążowy może się mylić "na plus"? I czy warto zrobić test z krwi dla pewności?
Nie wiem, czy wytrzymam dwa tyg. na następne usg.
Nie bój sie moja droga usg na początku może nie wykryć wczesnej ciąży... idź na betka będziesz spokojniejsza!!! pozdrawiam
 
Kochana, nie poddawaj się... Nawet jeśli teraz się nie udało, to nic chyba nie stoi na przeszkodzie, by zacząć staranka od nowa... Wiem, ze już byś chciała cieszyć sie Bąbelkiem w sobie, ale to On zdecyduje kiedy zagościć w Naszych brzuszkach... Główka do góry;-)
Co do humorku, to sama nie jesteś...
też jakaś zdołowana od rana jestem. Siedzenie samej w domu całe dnie mnie dobija... Nie ma gdzie iść, a jeśli nawet to sama sie trochę boję, bo długie spacery mnie męczą... Chciałabym pochodzić po sklepach dziecięcych, popatrzeć, wzmocnić mój instynkt... Chciałabym mieć Go o wiele bliżej, by poczuł się ojcem Naszego dziecka... I znów lecą mi łzy :-(
Ciężko mi dziś... Dół, dół i jeszcze raz dół...

I nawet pisząc na blogu jakoś nie mogłam znaleźć słów by napisać to co bym chciała... Ale jak chcecie, to poczytajcie...

Imagination skarbie dziekuję za dobre słowa, wsparcie jest dla mnie bezcenne.
Oczywiście czytałam twojego bloga - piekny, czytałam go któregoś dnia w pracy a kozeanka zaczęła sie na mnie dziwnie patrzeć i podpytywać co ja tam czytam:-D poprostu nie mozna sie oderwać, proszę o wiecej.

Może popytaj na forum, bo moze sie okazac, ze któraś z formowiczek mieszka niedaleko i może mogłybyscie sie umówić na spacerek z brzuszkami na przodzie;-)

Pysiu Kochana!!!! Nie wolno Ci się zalamywać, głowa do góóory!!! Praca to tylko praca i trzeba mić do niej dystans...wiem, ze masz stresująca robotę, ale spróbuj stanąc z boku i popatrz na to wszystko jak ktoś inny-niewtajemniczony...od razu nabierzesz luzu do calej sprawy....a z mezem sie pogodzisz, zobaczysz-takie godzenia się sa czasem baaardzo przyjemne...a @ póki nie ma to na nią nie wygladaj, może jednak dotrze do niej, ze jest baaardzo niechcianym gościem:tak:
I PYSIU-jeszcze jedno-jak to nie masz siły..to normalne że każda z nas ma czasem gorszy dzien, kiedy wszystko jest na nie:no:, ale kochana po tej burzy zawsze wychodzi slonko i u Ciebie też niebawem zaświeci jasno i cieplo :-)-bo kto jak nie ty pokona te wszelkie przeciwności losu-ja w Ciebie wierzę, a nie rzucam słów na wiatr!!!;-)

:-)

Ja nie wiem kochana kropeczko jak ty to robisz, ogarniasz nas wszystkie wiesz której co dolega ( nawet jak to problemy z głową :rofl2: jak np. u mnie).
Poprostu jesteś niesamowita i jedyna - dziękuje ci za to, mam nadzieję ze nie zabraknie cie wśród nas nawet jak juz bedziesz miała gromadkę maleńkich kropeczek. Dajesz tyle nadzieji i tyle dobrej energi, ze kiedy sie ciebie czyta to serducho skacze z radości ( moje napewno) DZIĘKUJĘ, DZIEKUJĘ, DZIĘKUJĘ.:tak::rolleyes::rolleyes::rolleyes:;-)

Hmm.. jeszcze jej nie czytałam bo od rana rozsyłam na maile i nie miałam czasu zajrzec. Ale teraz mąż wychodzi do pracy to się zabiorę za lekturę:tak::-D

Pysiu główka do góry. Ja też dziś jakaś rozdrażniona jestem. Ale @ ma przyjsc, więc dlatego. Jak się nie uda tym razem Pysiu to będziemy razem testowac w styczniu:tak::blink: Główka do góry, nie jestes sama:blink:

Agniesiak jak sie nie uda to trzymam za słowo jeśli chodzi o styczeń, cieszę sie ze nie fiksuje sama:rofl2: Ale jak się nie pojawi to testujemy w niedziele 14 .12 :happy::happy::happy:?
U mnie juz lepiej z samopoczucie bo jestem wśród Was, a towarzysto staraczek działa na mnie kojąco.
Dziękuję za e-maila zaraz biorę sie za analize płci.;-):-):-):-);-)
Dzien dobry :(

Jestem zalamana, dostalam telefon ze szpitala ze mam natychmiast sie tam zglosic. To bylo godzine temu ale ja sie strasznie tam isc - boje sie najgorszego. Nawet nie chcieli nic powiedziec o wynikach, powiedzieli ze wszystkiego sie dowiem na miejscu. Ja chyba wiem, czego tam sie dowiem :-( Kolejny wyrok... Nie wiem jak ja sobie z tym poradze. Jednak to prawda, ze kobieca intuicja jest niesamowita. Caly czas czulam, ze cos chyba nie jest ok, bo bole brzucha mam okropne a moja mama wiedziala co mi jest, po 5 minutach rozmowy...
Jezeli usuna mi kolejny jajowod, to odbiora mi ten ostatni cien nadziei. Moje zycie nie bedzie mialo juz sensu. Chce mi sie wyyyyyyyyyyc :-:)-:)-:)-(
Pozdrawiam Was kochane.

 
Katasrtofa trzymam kciuki zeby okazało sie, ze nic złego sie nie dzieje daj znac co lekarz powiedział.
Pamietaj, ze masz nas i wszystkie sie o ciebie martwimy i wspieramy jednocześnie:blink:

Dziękuję Pysio za wsparcie odliczam dni do niedzieli kiedy to nieproszona @ nie powinna się pojawić ale bolą mnie dziś plecy jak na jej nadejście:-( w niedzielę się okaże. Wiem żeby zaciężyć nie można o tym myśleć ale jak niemyśleć skoro się tak bardzo chce. Chyba Ameryki nie odkryłam jestem jedną z bardzo wielu z takimi refleksjami no ale cóż. Pozdrawiam wszystkie staraczki i te który już zafasolkowały!!!!
Do Katastrofa nie załamuj się to może być coś innego ale gdyby wydarzyło się to co spodziewasz to proszę cię błagam zmień swój nick z Katastrofa na coś innego. Jestem terapeutą teraz niepraktykującym ale ciągle z jakąś tam wiedzą i wiem że takie negatywne nośniki przyciągają następne. Twoja podświadomość wykonuje polecenia jak słyszy katastrofa to zrobi wszystko aby taka katastrofa się wydarzyła. Może nie mam racji ale po co ryzykować. Trzymam kciuki za ciebie i fasolkę!!!!

Katarinko chyba każda z nas przezywa te oczekiwania do nastepnej @ lub fasolki:-) podobnie. Zaczekajmy do niedzeli ( tak sobie tez tłumaczę ale najchetniej zaraz zrobiłabym teścik). Och tylko żeby mieć wiecej cierpliwości:nerd:

Cześć dziewczyny!
Słyszałam,że to najfajniejsze forum i dlatego do Was zajrzałam.
Mam taki "problem". W maju poroniłam niestety pierwszą ciążę. Teraz znowu się staramy o dzidziusia,ale co miesiąc to samo. Wczoraj moja Przyjaciółka wyciągnęła mnie do lekarza ponieważ spóźnia mi się @. Dopiero 5 dni,ale jednak. Lekarz zrobił mi usg i okazało się,że jest pęcherzyk. Na razie jest pusty,ale nie to mnie martwi ponieważ tak jest na początku. Powiedział mi,że mam jajniki wielopęcherzykowe. Co to oznacza? Czy pęcherzyk może oznaczać coś innego niż ciążę? Test wychodzi ciągle negatywny.

Form z pewnościa najwspanialsze, więc trafiłaś Kasiulku pod dobry adres.
Jeśli chodzi o pecherzyk to sie nie orientyję- jeszcze nigdy nie doszłam do tego momentu- a jeśli chodzi o duzo pęcherzyków na jajniku to cos o tym wiem.
Ja mam PCo duzo torbieli na jajniku, które utrudniaja zajscie w ciaze ale to sie leczy. Radziałbym zrobić badanie chormonów to w połączeniu z usg da diagnazę.
Ja hormonków nie maiałam robionych ale dziewczynki na forum z pewnościa ci to dobrze wyjaśnią.

Sisi-no nie wiem, ale mam te II tylko nie sa identyczne, ale baaardzo zblizone, mam nadzieje, ze to to, tymbardziej, ze sie sluzik pojawil i ten boooool, okropnie mnie boli, siedze zwinieta, wstac nie moge, lewy jajnik...:wściekła/y:
No jak tylko Mąz wroci to zaraz go do lozeczka zaciagne, ale wczesnie nakarmie, zeby silę mial:-D:-D:-D
A Ty uwazaj tam na slupki i przechodniów jak już dopadniesz kólka:tak:...i powodzenia na tesciku!!!!
No już dzisiaj nie odpuszcze...a wczoraj wolalam poczekać az się te kreski umocnią...tymbardziej ze mnie się marzy maly Franio:-):-D:-)
Cholercia i sam juz nie wiem jak z tą owulacją.... wieczorkiem zrobię jeszcze raz tescik...i oczywiście meza zaciągne do łozeczka jak wróci:-D
No podobno tak...a masz klocie? bo ja się zwijamz bólu po lewej stronie-to co Aguś - dzialamy razem??? :-)
Katastrofaxxx-wrócilas kochanie????

Kropeczko zaciskam mocno kciuki za wasze przytulanko i zeczę pieknej owocnej nocki i zebysmy tu niedługo mogły cieszyc sie razem z Toba, maleńką istoską:tak::tak::tak:

w.kropeczka a to dla ciebie
1.testy owu
2.a to rezultat w 10t4dc.......sorki za jakość zdjeć ale Wika mi pogniotla i ciezko było zrobic fotkę...ktosik 4cm22mm

Takie maleńkie cudenko a daje tak duuuuuuuuuzo radości. Ach.......;-)
Pixellko jak widze zdjecie twojego szczęscia, to aż sie buzia sama usmiecha:tak:

Dziewczyny jutro ide na badanie krwi betaHCG wiec trzymajcie mocno kciuki!:-)
Co ma być to bedzie... a ja bede w koncu wiedziała na czym stoję.
buziaczki**

Kinga kciuki zacisnięte czekamy na wyniki.
 
Ja kolejne mam miec kolo 5 albo 6 stycznia a owulka kolo 22 grudnia :-Dtakze juz nie moge sie doczekac nie twierdzac ze wczesniej nie bede fikac hihi:rofl2:
 
Chyba zacznę mierzyc temperaturę. Widzę, że większośc z Was mierzy..
Jutro zaczynam, założę sobie zeszycik i narysuje wykres. (Widziałam kiedyś u mamy jak byłam młodsza ale nie wiedzialam co to:-p:zawstydzona/y:) Teraz już wiem i będe mierzyc:-p:tak::-D
A powiedzcie mi... jak te jajko jest to wtedy czuje kłucie tak? A temperatura się jakoś wtedy zmienia?

Agniesiak poczytaj sobie;-)

Metoda Billingsów - ocena śluzu szyjkowego
Kiedy skończy się miesiączka, ilość wydzieliny w pochwie jest niewielka, a powodem jest zmieniający się poziom hormonów płciowych. To tzw. okres suchy, niepłodny, co nie sprzyja żywotności i aktywności plemników.
clip_image002.gif

clip_image003.jpg

Trwa on średnio 4 dni. Początek okresu płodnego sygnalizuje obfitszy śluz, początkowo gęsty o zabarwieniu białożółtym, zarówno w pochwie, jak i w przedsionku pochwy.
Następnie zmienia się on w przejrzysty, lepki, rozciągliwy, przypominający białko jajka. Szczyt płodności przypada w połowie cyklu. Ostatni dzień obecności takiego śluzu w pochwie to dzień jajeczkowania. Po owulacji śluz znowu staje się gęsty, matowy i nie daje się wyciągać w nitki. Należy jeszcze odczekać 3 dni i można współżyć aż do następnej miesiączki. Wtedy zaczyna się drugi w czasie cyklu okres niepłodności.
Śluz estrogenny (okołoowulacyjny)
Śluz gestagenny (poowulacyjny)
przejrzysty
nieprzejrzysty
szklisty
mętny, kłaczkowaty, gęsty
elastyczny
przyczepny
ciągnący się
nie ciągnący się
daje uczucie wilgotności w pochwie
nie ma uczucia wilgotności w pochwie
śliski
lepki, nieśliski
czasami z domieszką krwi
białawy lub żółtawy





Metoda termiczno-objawowa
Metoda ta łączy mierzenie temperatury, obserwację zmian wyglądu śluzu i badanie szyjki macicy. W fazach niepłodnych szyjka macicy jest twarda, skierowana ku tyłowi. Jej zewnętrzne ujście jest zamknięte.
W okresie płodnym szyjka staje się miękka, lekko uniesiona do przodu a miejsce szyjki ku górze i rozwarte na szerokość opuszki palca. Badania ujścia szyjki macicy powinien nauczyć lekarz z poradni planowania rodziny.
Przy ustalaniu początku okresu płodnego wybierasz wcześniejszy objaw, który zauważysz: rozpulchnienie szyjki macicy, podwyższoną temperaturę lub dający się wyciągać w nitki śluz szyjkowy. Natomiast koniec okresu płodnego sygnalizuje całkowity zanik wszystkich objawów świadczących o płodności.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Wady:




Metody naturalne
Metoda termiczna
W czasie jajeczkowania wzrasta poziom progesteronu - hormonu, który sprzyja utrzymaniu ewentualnej ciąży. Jednocześnie zwiększa on ciepłotę ciała. W dniu owulacji temperatura gwałtownie podnosi się o 0,5 - 1C i stopniowo obniża się aż do wystąpienia miesiączki.
Trzeba więc codziennie rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, sięgnąć po termometr. Wyniki najlepiej odnotowywać na papierze milimetrowym, wtedy dzień owulacji uwidoczni się na wykresie, jako linia gwałtownie wznosząca się do poziomu ponad 37C. 5 dni przed tym skokiem temperatury i 4 dni po nim to okres zalecanej wstrzemięźliwości w kontaktach seksualnych.
Metoda termiczna polega na systematycznym, codziennym mierzeniu i dokładnym zapisywaniu temperatury ciała (tuż po przebudzeniu i zawsze tym samym termometrem). U zdrowej kobiety w czasie jajeczkowania ciepłota ciała nieznacznie spada, a następnie podnosi się, często nawet do 37,5C. Przez całą drugą połowę cyklu utrzymuje się na tym poziomie. Od 3 dnia podwyższonej temperatury zaczyna się okres niepłodny. Na początku stosowania metody termicznej należy przez co najmniej sześć cykli współżyć tylko po owulacji.
Stosowanie metody termicznej znacznie ułatwia aparat Bioself 2000. Podnosi również skuteczność tej metody do 97%. Jest to elektroniczny termometr z komputerem. tak zaprogramowany, by eliminował ewentualne błędy przy pomiarze temperatury oraz interpretacji jego wyników. Aparat sam dostosowuje się do zmian cyklu i pozostaje dokładny nawet wówczas, gdy cykle są nieregularne. Naciskając odpowiedni przycisk, kobieta może w każdej chwili odczytać informację o płodności w danym dniu. Przyrząd ten można kupić w aptece.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Jak rozpoznać zbliżającą się owulację:
Śluz:

Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny.od koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję owulacja.
Temperatura:
clip_image004.jpg
Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie.

Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji.

Wiemy już, jak określić okresy płodne i niepłodne na podstawie obserwacji śluzu i temperatury.

Dodatkowe objawy:

Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to:

  • napięcie piersi, wrażliwość brodawek;
  • ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym;
  • plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi.

Ostatnie badania mówią o tym, że odbywanie stosunków codziennie, albo nawet kilka razy dziennie, na dwa dni przed i w dzień owulacji poprawia odsetek ciąż. Chociaż liczba plemników jest wtedy zmniejszona w ejakulacie, to stale odnawiany zapas plemników ma znacznie większe szanse na wnikanie do śluzu i zapłodnienie komórki jajowej.


Cześć dziewczyny!
Słyszałam,że to najfajniejsze forum i dlatego do Was zajrzałam.
Mam taki "problem". W maju poroniłam niestety pierwszą ciążę. Teraz znowu się staramy o dzidziusia,ale co miesiąc to samo. Wczoraj moja Przyjaciółka wyciągnęła mnie do lekarza ponieważ spóźnia mi się @. Dopiero 5 dni,ale jednak. Lekarz zrobił mi usg i okazało się,że jest pęcherzyk. Na razie jest pusty,ale nie to mnie martwi ponieważ tak jest na początku. Powiedział mi,że mam jajniki wielopęcherzykowe. Co to oznacza? Czy pęcherzyk może oznaczać coś innego niż ciążę? Test wychodzi ciągle negatywny.

kasiulek a to artykuły z neta:dry:

Ginekologia Praktyczna 2/2007

streszczenie artykułu:

Zespół policystycznych jajników i znaczenie ultrasonografii


Gin Prakt 2007;2: 15-22

autorzy: Barbara Kozak-Pawulska, Romuald Dębski, Iwona Sudoł-Szopińska, Jerzy Garwoliński,




Zespół policystycznych jajników (PCOS – polycystic ovarian
syndrome) stanowi heterogenne schorzenie, charakteryzujące się zaburzeniem cyklicznych, regularnych procesów prowadzących do owulacji. Towarzyszy temu
hiperandrogenemia, prawidłowe lub podwyższone stężenie hormonu LH w surowicy krwi i podwyższony stosunek LH do FSH.
Hiperandrogenemia w zespole PCO jest przyczyną wzrostu liczby pęcherzyków i przerostu komórek osłonki. W aktywowaniu produkcji androgenów w komórkach tkalnych aktywność podobną do LH wykazują insulina oraz insulinopodobny czynnik wzrostu. Ultrasonografia jest metodą obrazową z wyboru w diagnostyce PCOS. Kryterium rozpoznania PCOS w badaniu USG jest uwidocznienie 10 lub więcej pęcherzyków o średnicy 2–8 mm, ułożonych obwodowo wokół hiperechogennego zrębu. W artykule omówiono etiopatogenezę, obraz kliniczny PCOS, metody obrazowe stosowane
w rozpoznawaniu tego zespołu, z podkreśleniem znaczenia ultrasonografii.
 
A u mnie:
boli mnie brzuch jak na @ - tydzień temu się skończyła, owulka też już była, jest mi niedobrze jestem osłabiona - oj chyba cholerna grypa się zbliża:crazy:
 
Czyli myślimy tak samo...to się baaardzo ciesze, bo u ciebie to nie tylko gdybanie ze tak może byc, ale sa na to śliczne ponad 4 cm dowody:-D:-):-D
Ja wlaśnie przed chwilką zrobilam tescik raz jeszcze...:zawstydzona/y: i mam takie same juz te kreski-...a czy ty robilas jeszcze test po tym jak wyszedl Ci juz pozytywny...czy już nie? Bo ja tak moge testowac i testowac i moze te testy bedą pozytywne az do swiąt....:rofl2: jak na razie pozytywne sa 2 z wczoraj i 2 z dzisiaj, z tym ze ten ostatni ma najbardziej takie same te kreski:-)
Dziekuję bardzo Pixelko!!! kochana jesteś!

Martynko-no prosze cie slonce-jeszcze 2 dni poczekaj...nie szukaj tak tych objawow, bo zaraz nam tu urodzisz słonko:-)))) a jak az tak się niecierpliwisz to biegnij jutro na betkę z rana i powinno już wyjsc co i jak, bo to byłby tylko jeden dzien przed terminem@...

Usciski i trzyyyymajcie za mnie kciuki kochane!!!

ok uciekam już bo dzisiaj sie nie odklejam od laptopa wcale;-) a to tez nienajlepiej na prokreacje wpływa-tyle fal i promieniowanie...papapki!

KATASTROFAXXX-I CO KOCHANIE-ODEZWIJ SIE DO NAS!!!

KEVINKA-JAK BETKA?

w.kropeczka..tak jak widzisz na moich testach...testowałam rano i wieczorem ok 11-12 i 22, wczesniej 2 h nie piłam rano 14dc mi wyszła najmocniejsza druga kreseczka a o 22 juz miałam słabszą i bóle podbrzusza silne...., 15dc rano juz mi prawie druga kreska nie wyszła....
 
reklama
vusia u mnie etsty nigdy sie nie myliły, ale jeśli poszłaś w 4-5tc to faktycznie na usg może nic nie byc widać..najbezpieczniej iść 30 dni od owu...u mnie to był 6t4dc a owu miałam 15-16dc.....i widzialam już ktosika i bijące serduszko....

a test betahcg i tak radzę zrobic..najlepiej 2 x w odstępie 48h..to da pewnosć, ze ciaza jest i przyrasta prawidłowo...
 
Do góry