reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

chcialam sie was poradzic-ja zawsze mialam nieregularne cykle i chodzilam kiedys dawno z tym do gin, wiec ona stwierdzila ze mam za dlugo ta 2 faze cylku-cialka zoltego(o ile sie nie myle :sorry2:). ale poszperalam w necie na te tematy i znalazlam ze ta faza ma wlasnie stala dlugos cos ok do 16 dni.(sorki dziewczyny moze cos pomieszalalm, jak tak to wyprostujcie mnie...:sorry2:).ogolnie ta moja gin w publicznej przychodzni byla jakas wariatka, a ja taka mloda , bez wiedzy dziewczyna ,nie zadawalam jej juz za duzo pyt tylko tak jak powiedziala tak zostalo.
od jakiegos czasu cykle mi sie wyregulowaly- 31 dni, tylko te dwa ostatnie kiedy sie staralam byly troche krotsze.zauwazylam na forum ze wiele z was ma cykle 31 dniowe i owulacja wystepuje pozniej np w 17 dc.a ja staralam sie , tak mi jakos sie wydaje ze za wczesnie. korzystalam z roznych kalulatorow w sieci i celowalam w te dni. ale moze ja mam ta owulacje przesunieta? prosze poradzcie cos.:-( czy ta gin z ta faza miala racje? a moze ktoras z was ma jakis pomysl co moze u mnie byc nie tak.
wiem ze kazda z nas inna. ale ja na serio taka zielona, gdybym miala normalna gin pewnie wiedzialabym o sobie duuuzo wiecej , a nie wiem prawie nic.
Witaj:-)
Faza lutealna, czyli ta, w której temperatury są podwyższone trwa około 14 dni (ale może trwać też 12-16dni) więc u Ciebie jest w normie.
A próbowałaś testów owulacyjnych albo monitoringu?
Mi gin mówiła, że owulacją w każdym cyklunie musi występować zawsze tego samego dnia.
Kurcze może warto znaleźć jakiegoś dobrego gina, który wszytsko sprawdzi.

nie nie obserwuje???? temperature a co to ma wspolnego... prosze napisz
Mierzy się temperaturę przez cały cykl i mniej więcej można ustalić czy jest i kiedy jest owualcja tak samo jest ze śluzem.
 
reklama
dziekuje ci bardzo napewno bede sobie teraz mierzyc temperature... ktos mi powiedzial ze po wszystkim powinno sie lezec nogami do gory jakies 30 minut nieiwem czy to prawda i niegdy tego jeszce nie probowalam:)
 
Hej moje piękne:happy:
Za niecałą godzinkę mam wizytę u ginka... tym razem liczę na rzetelne informacje i satysfakcjonujący przebieg wizyty, liczę że tak będzie, ale i tak proszę Was o zaciskanie kciuków:-)

Mam za sobą dość nerwowe 2 dni... sprawa dot. mojej mamy, ale nie chcę nikogo wtajemniczać, powiem, ze nie jest lekko :angry::-(
Dlatego też, po lekarzu spotykam się z psiółą i mamy całe popołudnie dla siebie:-) sesja zdjęciowa, babskie pogaduchy i ogólnie naaaj:-)

Miłego dnia i 3majcie kciuki:-)
 
dobra dziewczynki ja sie ewakułuje z pracki ide nacieszuc oczka w sklepach :tak:
kingus - modelka!!!!??? :laugh2: do wieszaka to mi troszke brakuje :laugh2::laugh2: juz nie pamietam czasow jak to bylo miec na wadze <60kg juz w podstawowce mialam ponad 170 cm i 60 kg
milego weekendu kochane - starajcie sie z calych sil!!!:tak: a ja bede zaciskac kciuki za powodzonko!!!
mi necik w domku padl wiec nie wiem kiedy sie odezwe w razie czego do poniedzialku!!!! :happy:
 
dziekuje ci bardzo napewno bede sobie teraz mierzyc temperature... ktos mi powiedzial ze po wszystkim powinno sie lezec nogami do gory jakies 30 minut nieiwem czy to prawda i niegdy tego jeszce nie probowalam:)
ja leże ale nie 30 minut tylko może z 5 a później podkładam poduszkę pod pupe.

Tutaj można ściągnąć sobie kartę do wpisywania temperatury

megapliki | Karta 3.3
 
tak pomyslalam ze moze jak sie nie wie kiedy jest ta owulka to warto sie przytulac regularnie(co 2 dni) do ok 15- 20 dnia cyklu?
ale np jak ktos chcialby miec dziewczynke to lepiej zeby trafic na te pare dni przed glownym dniem owu. ja ogromnie marze o coreczce, ale np mam tez pewne ,, zamowienie,, zeby ja wlasnie miec.;-):-D
tzn w rodzine meza, moja tesciowa ma 5 chlopcow wnuczkow, i 1 wnuczke ktora mieszka za granica. jak w tym roku swietowalismy w sierpniu nasza 3 rocznice slubu to tesc(wspanialy facet) zyczyl nam corki, a sobie kolejnej wnuczki. inni tez zycza nam coreczki, nie wiem dlaczego... mowia ze do mojego meza pasowalaby mala ksiezniczka.
 
nie nie obserwuje???? temperature a co to ma wspolnego... prosze napisz
Tylko temperaturę mierzy się zaraz po przebudzeniu zawsze o tej samej porze i w tym samym miejscu. Nie można mierzyć pod pachą ja mierzylam w buzi:tak:

tak pomyslalam ze moze jak sie nie wie kiedy jest ta owulka to warto sie przytulac regularnie(co 2 dni) do ok 15- 20 dnia cyklu?
ale np jak ktos chcialby miec dziewczynke to lepiej zeby trafic na te pare dni przed glownym dniem owu. ja ogromnie marze o coreczce, ale np mam tez pewne ,, zamowienie,, zeby ja wlasnie miec.;-):-D
tzn w rodzine meza, moja tesciowa ma 5 chlopcow wnuczkow, i 1 wnuczke ktora mieszka za granica. jak w tym roku swietowalismy w sierpniu nasza 3 rocznice slubu to tesc(wspanialy facet) zyczyl nam corki, a sobie kolejnej wnuczki. inni tez zycza nam coreczki, nie wiem dlaczego... mowia ze do mojego meza pasowalaby mala ksiezniczka.
To chyba będzie dobry pomyśł żeby w tych dniach intensywnie się poprzytulać.
W taki razie życzę Wam dziewczynki :tak::tak::tak:

Już było to parę razy wklejane ale ja wkleiłam jeszcze raz ;-)

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę
w zależności od dnia stosunku

dzień 0 oznacza owulację


-5 0%
-4 11%
-3 15%
-2 20%
-1 26%
0 15%
1 9%
2 5%
3 0%

zrobiłam ładną kolorową tabelkę ale mi się rozjechała i nie chce się wkleić :-(
 
Ostatnia edycja:
ell- ona powiedziala wtedy dokladnie cos o ,, niewydolnosci cialka zoltego,, i ze ta faza za dluga. zabrzmialo dla mnie jak wyrok, nie wiedzialm co to jest, ale ona nie zrobila mi zadnego badania, tylko po wywiadzie tak to wymyslila-ustalila i tyle.

kingus- tego co jestem pewna na 1000% to wlasnie tego ze musze znalezc dobrego gin. w moim zyciu bylam w sumie u 3 roznych ginek i zawsze byly jakies nie sympatyczne, zmeczone zyciem i pacjetami, gadajace jakies teorie bez zadnych badan, traktujace mlode pacjentki- dziewczyny na zasadzie: masz niereguralne cykle- to tabletki, albo to albo tamto... bez zadnego wglebiania w problem , wyjasnienia itp.odziewdzalam gin kilka razy w celu takich rytunowych kontroli czy wszystko ok, i nikt mi nigdy tak naprawde nie pomogl rozwiazac moje watpliwosc i odp na pyta, o zadnych badaniach nie wspominajac.
jade do polski przed swietami na ok 3-4 tyg. MUSZE ZNALEZC DOBREGO LEKARZA I COS SIE DOWIEDZIEC W KONCU!
 
reklama
Dzien dobry...


ielisabeth, aukcja wygrana ???

Elisabeth...i jak aukcja wygrana...
...
Jarzębinko, Pixellko, niestety przegrana, myślę sobie, ze ludzie korzystaja z tego programu, który za nich wygrywa aukcje... z resztą było cos nie tak z tymi aukcjami bo facet je anulował w momencie zakończenia, więc może dobrze, że przegrałam
Czekam na kolejne historie ;-);-)
A jak się czujesz?
ja dziś czuję się znacznie lepiej, za to mój synek dostał wieczorem katarku i noc nieprzespana:rofl2:... ale daję radę...
Mi gin mówiła, że owulacją w każdym cyklunie musi występować zawsze tego samego dnia.
.
Kinguś byc może tak jest, mi przez 2 cykle wypadała w tym samym dniu 12dc, ale w tym miesiącu wypadła w 14dc, więc może to róznie być, dlatego uważam, ze warto sie obserwować...
dziekuje ci bardzo napewno bede sobie teraz mierzyc temperature... ktos mi powiedzial ze po wszystkim powinno sie lezec nogami do gory jakies 30 minut nieiwem czy to prawda i niegdy tego jeszce nie probowalam:)
Paulusia ja w to nie wierzę, nigdzie w literaturze nie spotkałam się z opisem, że leżenie do góry nogami ma pomóc w zajściu w ciążę, ale na pewno nie zaszkodzi, jeśli ktoś lubi robić świecę po przytulankach;-)

 
Do góry