reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
Gemini, znalazłam coś o niewydolności ciałka żółtego, to nie jest wyrok, to się leczy:


Często spotykamy się również z sytuacją, gdy owulacje występują w większości cykli miesiączkowych, jednak ze względu na zbyt małą produkcję progesteronu przez ciałko żółte (niewydolność ciałka żółtego) kobieta nie zachodzi w ciążę. U kobiet tych obserwujemy obniżenie stosunku LH do FSH poniżej 1.

Leczeniem jest wtedy suplementacja gestagenowa, najlepiej przy użyciu pochodnych czystego progesteronu (progesteron, duphaston).


w ogóle tu jest fajny artykuł:
Niepłodność - diagnostyka i leczenie
 
znow ja :-D
dziewczynki nie robilam wczesniej testow owu i nie za bardzo orientowalam sie jak to dziala, ale teraz poczytalam w necie i juz wiem.
i mam takie pytanie- jesli pokaza sie te dwie II( ale jedna bedzie jasniejsza) to i tak juz oznacza ze owulacja bedzie???????? ale ze nie jest to ten szczyt owulacji, najbardziej plodny dzien?
a gdybym chciala wlasnie celowac w coreczke- to mogalabym wlasnie w tym dniu sie przytulac i zakonczyc staranka w tym dniu? i poczekac zeby plemniczki z hromosomami zenskimi dotarly do komorki? czy to sie sprawdzi, czy taka ,,metoda,, dziala? czy ktoras z was tak sobie zaplanowala i wcelowala w dziewczynke?
sory ze ja tak marudze z ta coreczka, ale od 15 lat marze o coreczce Gabrysi, nie chodzi mi o to ze nie chce miec synka, ale chcialabym miec coreczke pierwsza.
 
elisabeth- dziekuje bardzo ! ciekawy artykul. nawet o mezczyznie pisze-super!przeczytam go od deski do deski!!!!
a teraz tylko przeczytalam o tym cialku zoltym.wiec tak, u mnie moze byc problem z progesteronem(juz to kiedys pisalam ze mam takie pdejrzenia), ale zdrugiej strony tam napisane ze przy stosunku tych dwoch hormonow wystepuje zanik @ i otylosc. a ja @ mam zawsze! co miesiac( ostatnio w odchyleniach paru dni), a otyla nie jestem raczej szczupla, z owlosieniem normalnie.
moj maz ma jednego brata i 4 siostry. brat jest super plodny- nie ma zadnych problemow z tym ;-), co prawda jego zona miala wczesniej problem( i cos mi sie wydaje ze wlasnie z progesteronem) ale teraz maja juz 2 synkow(tego drugiego to nawet nie wiedza kiedy splodzili ;-)).wiec tak sobie mysle, ze moj maz tez raczej ma plemniki ok skoro rodzony brat ma dobre(tzn nie maja jakis wad genetycznych, rodzinnych cos w tym stylu). a i ojciec meza(moj tesc) splodzil 6 dzieci. wiec to ja musze sie przebadac, zrobie pierwsezy krok napewno ,jak pojade do plski na prxelomie grudnia-stycznia.

chodzilo mi o prolaktyne, bo to chyba ona odpowiada za to... juz mi sie wszystko miesza... no ja w koncu zmykam stad, jade na zakupy a potem obiad, a nie moge sie oderwac od kompa .wiec papa
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny!u mnie dzisiaj piekna,sloneczna pogoda,a ja mam wolne.niestety jutro musze isc do pracy.ciesze sie ,ze nie bede sama w dzien nastepnej@.razem zawsze jest razniej.poki co nie mam zadnych objawow,oprocz lekkiego bolu podbrzusza.jak dostane@to obiecalam sobie,ze robie sie na bostwo.scinam wlosy,ide na solarium i troszke diety tez nie zaszkodzi.a jak wy sie czujecie?(szczegolnie te babki,ktore testuja okolo 10,11).no to bede konczyc,ale napewno jeszcze dzisiaj sie odezwe.buziole!PA!PA!;-):tak:;-):tak:

Bardzo dobry pomysł z tym fryzjerem :-)
u mnie nie ma żadnych objawów fasolki... ale może za wcześnie na cokolwiek... boli mnie tylko (kłuje) prawy jajnik od kilku dni :zawstydzona/y: Testuje 11 więc jesteśmy na tym samym etapie :-)

emms2 ja tez testuje ok 10 lub 11 jakie objawy mozna tak wczesnie zauwazyc? kiedy mialas owu bo ja 2 dni temu (przytulanko dopiero wczoraj) czyli jesli fasola jest to zacznie "kielkowac" zo ok 5 dni ale czy tak szybko sa objawy to nie wiem chyba ze @
pozdrawiam .)

a może wszystkie razem 11 zatestujemy?

dziewuszki - życzę milego weekendu! pojawię się w poniedziałek i powiem czy dostałam @ czy jednak nie...
niby mam wszelkie objawy @ ale póki jej nie ma to jest nadzieja. Jakoś tak dziwnie jakby pęcherz mnie pobolewał i wydaję mi się że ciągle chce mi się siku, choć naprawdę wcale nie mam pełnego pęcherza, ale mogłam się przeziębić w końcu.
Termin @ mam na poniedziałek lub wtorek ale moge tez dostać wcześniej...
trzymajce kciuki żeby zołza nie przyszła jednak do mnie...

Trzymam kciuki :-) MOCNO

witam wszystkich.... z mezem staramy sie o malenstwo od jakis 7 miesiecy:-(bardzo pragniemy miec dzidzie ale jak narzaie nic nie wychodzi niestety... staramy sie nie myslec podczas seksu o tym zeby nam sie udalo ale jak narazie bez efektow i co miesiac czekanie na to czy nie bede miala okresu a jak sie okazuje ze jednak go dostalam przeplakana noc mnie czeka.. prosze poradzicie cos:)

nie smuć się kochana :-)
 
znow ja :-D
dziewczynki nie robilam wczesniej testow owu i nie za bardzo orientowalam sie jak to dziala, ale teraz poczytalam w necie i juz wiem.
i mam takie pytanie- jesli pokaza sie te dwie II( ale jedna bedzie jasniejsza) to i tak juz oznacza ze owulacja bedzie???????? ale ze nie jest to ten szczyt owulacji, najbardziej plodny dzien?
a gdybym chciala wlasnie celowac w coreczke- to mogalabym wlasnie w tym dniu sie przytulac i zakonczyc staranka w tym dniu? i poczekac zeby plemniczki z hromosomami zenskimi dotarly do komorki? czy to sie sprawdzi, czy taka ,,metoda,, dziala? czy ktoras z was tak sobie zaplanowala i wcelowala w dziewczynke?
sory ze ja tak marudze z ta coreczka, ale od 15 lat marze o coreczce Gabrysi, nie chodzi mi o to ze nie chce miec synka, ale chcialabym miec coreczke pierwsza.
Pojawiają się dwa wyraźne prążki: W strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin- u mnie tak na testach było napisane.
Z trafieniem w płeć to ja nie pomoge bo się nie znam :zawstydzona/y:
 
Gemini z tym trafianiem , to chyba jest różnie, moi znajomi wspomagali się testami owu, bo za pierwszym razem chcieli chłopca a potem dziewuszkę i o ile z chłopcem wyszło, to z dziewczynką nie bardzo, bo właśnie na 15 listopada mają termin ale będzie drugi chłopiec:-p, pomogło o tyle że szybko w ciąże znajoma zaszła :tak:
 
reklama
Ja owu miala 27,a przytulanko bylo 26 wieczorem,28 wieczorem i wczoraj wieczorem.chyba jestem jakas przewrazliwiona.badzmy w kontakcie.napisz jak cos u siebie zauwazysz.pozdrowka!PA!;-);-);-)
jasne i uwiez mi nie jestes przewrazliwiona :-) jak moj m nie mial ochoty na przytulanki a to bylo tuz przed owu to prawie wreczalam mu pozew rozwodowy i awantura byla okrutna;-)
napisz mi jeszcze jakie dlugie masz cykle (ja 25-28dni)
i czy wspomagasz sie testami owu., temp., czy idziesz na zywiol:-)

dziewczyny 10 narodowe testowanie :-D:-D
 
Do góry