reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki Styczen 2015

Cassiah, właśnie w tym problem, że to nie daje objawów. Żadnych. Poza niemożnością zajścia w w ciążę - owulacja jest normalnie, tylko jajeczko nie przechodzi przez jajowody.
A operować powinnam się w WIMLu w Wawie, tam gdzie wcześniej byłam operowanam. Mają tam dłuższe trokary.

I właśnie dlatego mam dużą wiedzę, aby być mądrzejsza od lekarza. Bo lekarze idą najmniejszą linią oporu, bagatelizują wiele spraw, nie douczają się, działają rutyniarsko i schematycznie, nie myślą, nie analizują. Wszystkie "trudniejsze" przypadki ich przerastają. Ja o diagnozę walczyłam wieeeeeele lat. A potem o leczenie. Nie pozwolę sobie już nigdy na brak działania lub działanie "po łebkach". To moje zdrowie, moje życie i ja jestem za nie odpowiedzialna i ja muszę się zmagać z moją chorobą na codzień, a nie lekarz, który siedzi za biurkiem i dobrze sie czuje... To nie on ponosi konsekwencje swoich działań. Tylko ja.
 
reklama
No i na obecnego lekarza nie mogę narzekać. Jest rozsądny, młody i JESZCZE odważny. Choć zastrzeżenia mam przede wszystkich do patrzenia na pewne sprawy, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to wynik sposobu uczenia lekarzy. Na szczęście to błahostki i sama mam wystarczającą wiedzę na ten temat...
 
Cholera :/ To sobie zrobie te laparoskopie jak bede po wakacjach w polsce we wrzesniu. Ale najpierw jeszcze zbadamy jego nasienie. Jesli sie nie uda w tym miesiacu. To przykre ze trafialas na takich ułomów. Ja w swoim zyciu za duzo sie po lekarzach nie nachodzilam bo w sumie to nigdy mi nic nie bylo. Nawet jako dziecko nie chorowalam zbytnio, nigdy nie lezalam w szpitalu, nie mialam zadnych zabiegow, operacji. Wiec w sumie na temat lekarzy nie moge sie wypowiedziec. Jedynie o mojej jednej ginekolog ktora mam od lat i to byl strzal w 10 i dentyscie ktory jest znajomym rodziny. No i obydwoje prywatni. Ale z opowiesci znajomych niestety slysze historie podobnej do twoich. Dobrze ze wzielas sprawy w swoje rece!
 
Heej baby ;))

Taa Ewmi bardzo chcialam byc w ciazy ale coz zooostane z wami na dluzej ;)))

Smutne sprawy tutaj no ale niestety tak sie dzieje , wiele spraw nas nie ominie ale Ewmi modle sie aby poszlo tobie jakos latwiej
 
Ewe a ty rozmawialas juz ze swoim o badaniu? Po tym jak znowu dostalas malpe powinien sie otrzasnac i leciec do lekarza tego samego dnia.
 
Ja tez mam malo doczynienia z lekarzami .. bo ogolnie to okaz zdrowia jestem ..nie choruje a jak choruje raz na rok to raz a porzadnie i tyle z tego i jak juz to problem z wyproznieniem a tak to nie ;)

Ten miesiac sobie odpuszczam bo w sierpniu gdy Ł bedzie mial urlop idzie zbadac nasienie i to jest dla mnie najwazniejsze teraz ..i gdy cos wyjdzie nie tak to pierwsze co po powrocie do domu zrobie to wywale wszystkie odzywki jakie ma te w proszku , tabletkach a jak bedzie robil awanture to nara bo skoro to bedzie wazniejsze to na co mi taki chlop ;]

Zaczelam przygode z castangusem moze zle zrobilam zamieniajac cyclodynon na castangus bo sluz z nim mialam taki o jakim marzylam ale wiecej w necie o castangusie niz o cyclodynonie no coz przekonam sie sama na wlasnym ciele ;)
 
Jeee super!! Ciesze sie ze ci sie udalo go przekonac! To b wazne! A ty robilas sobie badania? Jestes pewna ze jestes zdrowa?
 
Ewelinko, dobrze, że dał się przekonać. To najważniejsze. Odżywki to ja dawno już bym wywaliła. Ze względu na ogólne zdrowie. Tam kupa chemii jest.
A Ty badania jakieś robisz?
Dziękuję Ci za modlitwę, choć nie jestem jakiś super wierząca, to dużo to dla mnie znaczy.

Cassiah, jeśli nie miałaś żadnych operacji itp to nie ma wskazań od razu do laparoskopii. To inwazyjna metoda. Wymaga pobytu w szpitalu, narkozy i cięć na brzuchu. Zrób sobie shsg czyli sono-hsg. Jest bezpieczne, bo nie naswietlasz jajników rtg, a działa tak samo - wpuszczany jest kontrast i sprawdza się, czy wypływa jajowodami.
Ja będę mieć laparo ze względu też na bardzo silne bóle miesiączkowe, które mogą oznaczać endometriozę. No i pcos jest wskazaniem, bo dzięki temu może uda się zdjąć warstwę błonki z jajników i ułatwić owulke.
 
reklama
Taaa z tymi odzywkami to odwieczny problem broni ich zaciecie jak lew swoja padline masakra .. ale mam nadzieje ze i to kiedys do niego dojdzie ze jest niepotrzebne i to zwlaszcza teraz gdy sie staramy dlugooo ..
Jaa tak konkretnie sie nie badalam ale zrobie to rowniez w swoim urlopie na spokojnie a nie praca i do tego badania na ktore trzeba miec czas i wyznaczona godz a z praca tak to nie latwo wiec spokojnie wszystko idzie ku dobrym dzialaniom ;))
 
Do góry