reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Zapomniałam się was zapytać:-p. Kupiłam wiesiołek. Zamierzam brać od następnego cyklu. Trzeba go brać do owulacji, a jeśli ja za chiny nie będę wiedziała kiedy owulacja, to co na oko brać np przez 2 tygodnie?
I jeszcze jedno, jeśli ostatni cykl był coś ok 45 dni, to mam taką długość teraz uwzględnić jeśli chodzi o wszystkie obliczenia?

No owulacja zwykle wystepuje ok 14 dni przed @.(choc u mnie teraz byla tylko tydzien przed ) Wiec najbezpieczniej bedzie obliczyc sobie 2 tyg od najkrotrzego cyklu w ostanim roku.

Tez nie mam zielonego pojecia jaka dlugosc cyklu mam teraz uwzglednic.
Wydaje mi sie chyba ,zeby przyjac srednia ,czyli u mnie pomiedzy 20 ,a 31 ,to bedzie 26 dni.
 
reklama
z mojej tempki nic nie wynika, pokręcona jakaś, chociaż na weekendzie kilka godzin później mierzyłam i dlatego takie zygzaki u mnie :baffled:
Ehh za bardzo pokręcone te moje cykle :confused2:

Ja tez trzymam kiukasy :)))
A gdzie się wybieracie w ta podróż?

Dzieki- do Tunezji na 12 dni, wiec musze zdarzyc dac Wam znac

Ola i Madzia ja tez trzymam za was kciuki :-)

Cheers ;-)
Zapomniałam się was zapytać:-p. Kupiłam wiesiołek. Zamierzam brać od następnego cyklu. Trzeba go brać do owulacji, a jeśli ja za chiny nie będę wiedziała kiedy owulacja, to co na oko brać np przez 2 tygodnie?
I jeszcze jedno, jeśli ostatni cykl był coś ok 45 dni, to mam taką długość teraz uwzględnić jeśli chodzi o wszystkie obliczenia?

Ja mam opakowanie 60 sztuk, bralam 2 dziennie przez okolo 15 dni wlasnie do polowy cyklu, nie wazne mozesz skonczyc troszke wczesniej, lepiej przestac niz brac troche w ciazy jakby cos
 
Zapomniałam się was zapytać:-p. Kupiłam wiesiołek. Zamierzam brać od następnego cyklu. Trzeba go brać do owulacji, a jeśli ja za chiny nie będę wiedziała kiedy owulacja, to co na oko brać np przez 2 tygodnie?
I jeszcze jedno, jeśli ostatni cykl był coś ok 45 dni, to mam taką długość teraz uwzględnić jeśli chodzi o wszystkie obliczenia?

Bajeczka ja bym wyliczyła średnią z 6 ostatnich cykli, bo ten 45 dniowy to mało wiarygodny, może się tak zdarzyć że w tym miesiącu będzie 30 dniowy??
Ale myślę że jak mierzysz tempke to zauważysz ten skok. A swoją drogą to ja biore dopiero 2 cykl wiesiołka i już widzę różnicę, tylko że w tym miesiącu zwiększyłam dawkę biorę 2 x 3 kapsułki wiesiołka 500mg.
 
dzięki laseczki za info :-D
Od jakiej ilości kapsułek wiesiołka zacząć? Kupiłam 100 kapsułek po 500mg. 2 dziennie na początek?
Dzieki- do Tunezji na 12 dni, wiec musze zdarzyc dac Wam znac
Ola kurcze super taka wycieczka, my się może w przyszłym roku w końcu zbierzemy na jakieś wyspy
 
Na moim opakowaniu pisze że na początek najlepiej brać 6 kapsułek dziennie, a po 12 tyg, zmniejszyć dawkę. A i jeszcze gdzieś czytałam że jak podczas brania odczuwasz częste skurcze macicy to znaczy że należy zmniejszyć dawkę.
 
Na moim opakowaniu pisze że na początek najlepiej brać 6 kapsułek dziennie, a po 12 tyg, zmniejszyć dawkę. A i jeszcze gdzieś czytałam że jak podczas brania odczuwasz częste skurcze macicy to znaczy że należy zmniejszyć dawkę.
Az 6 dziennie :szok:, doczytam co na opakowaniu, albo wezmę średnio. 2-3 dziennie na początek.
Zrobiłam sobie przed chwilą testa owulacyjnego, wyszedł negatywny bo ta druga kreska taka blada. Ale co ja bym dała, żeby ujrzeć taki test ciążowy:laugh2::laugh2::laugh2: jak fajnie wyglądają takie 2 kreseczki :-D
 
Hmmm gdzieś mi mój suwaczek małżeński wcięło:szok:. A nic nie ruszałam :errr:

lila1 u mnie na opakowaniu jest napisane: 3-6 kapsułek dziennie, wiec wezmę 3 na początek:tak:
 
Bajeczko cytuje to co napisała a`isha pare postów wcześniej:
Co do wiesiolka to doszukalam sie ,ze "Zalecana dawka oleju z wiesiołka wynosi od 1500 do 3000 mg dziennie." :happy2:

Ja biorę 6 i tak jak napisałam dopiero teraz zauważyłam poprawę. A możesz kupić wiesiołek 1000mg lub 1500mg i brac tylko 2 szt. ;-)
Jak popatrze ile witamin już biorę to chyba niedługo otworze aptekę :-):-):-)
 
Z ta apteka to racja, u mnie się coraz więcej tego robi :-)
Dobrze ze mężuś nie protestuje i tez dzielnie łyka:tak:
Lecę jeszcze jakiegoś filma obejrzeć i spać, dobranoc ;-)
 
reklama
a'isha dziękuje za kciuki!!!

Ola...super taki urlop....i tak- mam ślicznego synusia...moje wielkie szczęście....:tak:
W dodatku synuś dopomina sie rodzeństwa...:-D

Trzymajcie sie kobietki...
powodzenia
 
Do góry