reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

hejka :-)

powiedzcie mi czy temperatura wzrasta w czasie owulacji, czy juz przed?
a tak poza tym to ktoras testuje w najblizszym czasie?

Tempka szczytuje w czsie owulacji, a wlasciwie gdy tepka gwaltownie wzrosla to znaczy ze juz do owulki doszlo.

To tak podrecznikowo ,bo u mnie to juz niczego pewna nie jestem:baffled:.

Co do testowania to u mnie 3dc wiec jestem na poczatku ,i Bog Jeden wie ile ten cykl potrwa :confused:.
 
reklama
hejka :-)

powiedzcie mi czy temperatura wzrasta w czasie owulacji, czy juz przed?
a tak poza tym to ktoras testuje w najblizszym czasie?

[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif] Wzrost temperatury oznacza, że owulacja już wystąpiła.
[/FONT][/FONT][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Zwykle w pierwszej połowie cyklu temperatura jest normalna i utrzymuje sie na stałym poziomie. Tuż przed owulacją spada o 2 – 3 kreski, dzieje się tak na skutek chwilowego spadku stężenia produkowanych hormonów[/FONT][/FONT].
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]W drugiej połowie cyklu, to jest po owulacji, gdy ciałko żółte zaczyna produkować progesteron, następuje skok temperatury, który powinien być wyższy o min. 0.2 C od poprzednich 6 temperatur.

U mnie dopiero 11 dc więc jestem na etapie testowania ale testami owulacyjnymi :))
[/FONT][/FONT]
 
z mojej tempki nic nie wynika, pokręcona jakaś, chociaż na weekendzie kilka godzin później mierzyłam i dlatego takie zygzaki u mnie :baffled:
Ehh za bardzo pokręcone te moje cykle :confused2:
Ja czekam na 2 krechy we wtorek za tydzien, a w srode jedziemy w podróz poslubna- oby w trójeczke :)
Ja tez trzymam kiukasy :)))
A gdzie się wybieracie w ta podróż?
 
reklama
Zapomniałam się was zapytać:-p. Kupiłam wiesiołek. Zamierzam brać od następnego cyklu. Trzeba go brać do owulacji, a jeśli ja za chiny nie będę wiedziała kiedy owulacja, to co na oko brać np przez 2 tygodnie?
I jeszcze jedno, jeśli ostatni cykl był coś ok 45 dni, to mam taką długość teraz uwzględnić jeśli chodzi o wszystkie obliczenia?
 
Do góry