reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Bashi pocieszę Cię, później będzie gorzej :-p:-D
Avocado a nie mówiłam!!!! super!!! Jeszcze raz GRATULACJE!!!!!:-) napisz później jak udała się kolacja i niespodzianka;-)
 
reklama
aniolkowa trochę nie rozumiem, to dopiero 10dc i to że na razie nic tam nie widać nie oznacza że nie będzie owu, przecież czasem się przesuwa w czasie i jest trochę później... A ten duphaston to masz brać od którego dnia cyklu??? a co z IUI?? czemu masz być na clo???
 
Jak na 10dc pecherzyki są za malutkie, no chyba ze faktycznie owu sie przesunie w czasie, ale to sporo by sie musiała przesunąć, bo wyglada jakbym miała początek cyklu. Teraz mam brać przez 2 miesiace duphaston od 15-25 dc na wywołanie owu(? nie wiedziałam, ze na to tez on jest i po co na wywołanie owu od 15dc) a za 2 miesiace przyjść i wtedy zrobi mi stymulację clo. Mówi, ze dziwi sie, ze mi tego nie zrobili przed IUI. Pytał czy w ogóle mi sprawdzali czy pecherzyki pękają i stwierdził, ze Gonal jest raczej stosowany przy IVF. Jestem skolowana, wszystko przeciwne do tego co mam w klinice...
jeszcze on te wszystkie informacje tak szybko z siebie wyrzucał, ze ja nie wiem czy wszystko spamiętałam jak trzeba :-(
 
Ostatnia edycja:
aniolkowa ja lekarzem i ekspertem nie jestem, ale moim zdaniem to on zbyt pochopnie ocenił sytuację, nie ma pewności że owu nie będzie, bo to dopiero 10dc, po stymulacjach czasem tak jest że cykl troszkę się rozregulowuje i faktycznie owu może się spóźnić, a on od razu każe brac dupka na wywołanie owu...:eek: poza tym nie wiem czy dupek brany od 15-25 dnia cyklu wywołuje owu, pierwszy raz słysze,ale poczytaj o tym w necie. A jak to jest z Twoją owulacją? w klinice robili ci jakieś badania czy owulujesz i czy pęcherzyki pękają??? Mi się wydaje że skoro masz regularne cykle to owu raczej jest i bez sensu brać clo... Nie wiem, nie chcę Ci mieszać ale moim zdaniem ten gin zbyt pochopnie ocenił sytuacje....
 
Roxi nigdy mi nie badali czy pecherzyki pękają a na owu kiedyś chyba pobierali mi krew, ale pewna nie jestem i jedynie na podstawie wykresów wiem, że owuluje, ale pewności 100% tez nie mam. Nigdy nie miałam usg po owulacji, zeby stwierdzić czy faktycznie była. Mam cały zapas dupka i kiedyś juz sobie tak sama brałam dwa cykle od 16-26 dc, więc nic tak naprawdę na tym nie tracę a co do tego clo muszę jeszcze poczytać. Wiem, ze nasza Noelka na nim zaszła. Cieżko mi z tym wszystkim...
 
Aniolkowa kurcze nie jestem tu specjalistká ale nie podoba mi sie podejscie Twojego gina,czytajac niejednoo forum dowiedzialam sie ze dupek lub lutke powinno sie brac 3 go dnia wyzszych temperatur poniewaz wtedy jest pewnosc ze owulacja byla w przeciwnym razie dupek brany przed owulacjá tylko já wstrzyma i rozleguluje cykl.poza tym wiem ze dupek jest brany od 3go dnia wyzszych temperatur aby wydluzyc faze lutealná.Nie wiem ..... moze cykl Ci sie rozlegulowal po stymulacjach,przeciez przyjmowalas hormony.Moim zdaniem powinnas poradzic sie jeszce w klinice.u mnie ostatnio sprawdzali progesteron w dniu 21-23 cyklu,aby stwierdzic czy owulacja byla.Wiec na Twoim miejscu mierzyalbym temperature i sprawdzila czy owulkajest ,poza tym poczytalabym na necie o przyjmowaniu dupka na owulacje.Nie zalamuj sie Kochana-bedzie dobrze!!!! zobaczysz!!!!
 
aniolkowa ja tu sie najmniej znam ja hormonach,tabletkach itp ale ten lekarz niezle namieszal teraz.mierzenie temperatury nie gwarantuje ze owulacja tez byla.robilas testy owulacyjne zawsze?jesli chodzi o clo to ja tez sie spotkalam ze to pierwszy krok tutaj,daja go nawet jak ktos owuluje.a jak to nie zadziala to gonal, iui i ivf.znam osoby ktorym clo nawet gp przepisywal i jak sie ma cykle reguralne to badanie krwi robia a jak niereguralne to moczu.
ja tez nie mam pojecia jak moj cykl w tym miesiacu bedzie wygladal po tej stmulacji.
nie zalamuj sie aniolkowa i na ciebie kolej przyjdzie.szkoda tylko ze lekarze tak wszystko jeszcze utrudniaja ;-(
 
Dziewczyny, to jest moj dzisiejszy szczesliwy test :tak:
 

Załączniki

  • szczesliwy test_28.11.13.jpg
    szczesliwy test_28.11.13.jpg
    40,3 KB · Wyświetleń: 60
Jak wczesniej pisalam, pojechalismy z mezem do restauracji, zamowilam 2 kawalki ciasta tortowego - poprosilam by nie marudzil,bo ja dzisiaj decyduje, ze najpierw ciasto, a potem dopiero glowne danie :-D i powiedzialam, ze musze mu cos powiedziec... On na to czy chcesz powiedziec, ze jestes w ciazy :tak:wiec dalam mu ta torebke... zobaczy spioszki i juz byl pewny... pozniej zobaczyl test... byl bardzo szczesliwy... powiedzial, ze caly czas bardzo mocno sie o to modlil... oczy zaczely mu blyszczec... a to spojrzenie... jeszcze nigdy na mnie nie patrzyl w ten sposob... :-) od razu zaproponowal, zebysmy zrobili wszystkie potrzebne badania... ze bedziemy teraz razem dowiadywac sie wszystkich potzrebnych rzeczy na temat ciazy... :-)

Powiedzial, ze juz sie domyslal, ze cos jest na rzeczy, jak po powrocie z pracy zamiast jechac na zakupy, ktore planowalam wczesniej, lagodnym, lecz stanowczym glosem, powiedzialam mu, zeby zawiozl mnie do restauracji ;-) a w samochodzie siedzial cichutko, bo nie chcial zepsuc tej niespodzianki :-p mezczyzni... :-D

Postanowilismy, nie mowic nikomu, az minie 12 tygodni. Za niecale 3 tyg jedziemy na urlop, pozniej wracamy do pracy 2 stycznia. Planujemy powiedziec w pracy (pracujemy w tej samej firmie, na tym samym stanowisku) pod koniec stycznia... To bedzie w okolicach naszej rocznicy slubu (27 stycznia) :-)

Poki co, we wtorek mam wizyte w klinice. Ciesze sie, ze udalo nam sie naturalnie, jednakze zupelnie nie jestem przeciwna pomocy ze strony nauki. Poprosze o badanie na TSH - bo to musze koniecznie jak najszybciej sprawdzic. Oczywiscie nadal bede brala leki na tarczyce - sa bezpieczne w ciazy i nie wolno ich przerywac, jedynie nalezy badac i regulowac dawke.

Dziekuje bardzo za milego komentarze. Jestescie wspaniale.
 
reklama
Do góry