reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

U mnie w miescie jest jeden szpital, podzielony na pol, jedna czesc to NHS, a druga prywatna BMI- wyslalam email z zapytaniem o koszta prywatnej wizyty u ginekologa i myslalam ze sie przewróce jak dostalam odpowiedz 200-350 funtów

Łooo matko, a ja myslałam że 100£ to dużo chcą :szok::szok::szok:
 
reklama
O to fakt, ja też myślałam że jak prywatnie to sobie po prostu idę a nie jeszcze GP pytać, tym bardziej że u mnie sporo się czeka na wizytę. Ja czekałam ostatnio 1,5 tygodnia żeby się dostać do GP. Chore to jakieś… tym bardziej że wywalasz tyle kasy na prywatnego…
 
O to fakt, ja też myślałam że jak prywatnie to sobie po prostu idę a nie jeszcze GP pytać, tym bardziej że u mnie sporo się czeka na wizytę. Ja czekałam ostatnio 1,5 tygodnia żeby się dostać do GP. Chore to jakieś… tym bardziej że wywalasz tyle kasy na prywatnego…

U mnie to nawet sprawnie idzie, nie trzeba dlugo czekac. Ale ostatnio zaczelam rozmyslac czy jednak nie poczekac z dzidzia jeszcze. Zostal mi rok studiów tutaj, teraz na koniec roku zawalili nas pracami do napisania i mysle jakbym jeszcze miala dzidzi do tego to chyba bym chodzila do tylu :laugh2:
 
Ola85, 200-350 funtów?
Cena powalająca z nóg!!! :szok:
Niedaleko mnie jest prywatna polska przychodnia i ja myślałam, że jak wołaja za ginekologa od 60 do 100 pandów (zależnie od badań wykonywanych) to dużo! Teraz widzę, że to jest super niska cena...
W tej przychodni gin jest najdroższy i psychiatra (95pandów). Reszta specjalistów waha się między 35 a 70 pandziorków. Minusem jest tylko, że przyjmuja raz w tygodniu w niedzielę...:sorry2:
Z dostaniem do GP nie mam większych problemów bo jeśli zadzwonię wcześnie rano to wizytę mam tego samego dnia. Gorzej już z tym co załatwię z GP...:wściekła/y:
Pozdrówka i powodzenia z NHS! Ja też mam z nimi nieustanna walkę...:blink:
 
Ostatnia edycja:
A ktos znajomy u Ciebie tak dostal od lekarza albo moze Ty?
nie ,ja też jeszcze go nie biorę ale wiem że GP może przepisać receptę i wtedy masz za friko,wystarczy pogadać z lekarzem,naświetlić sprawę i tyle.
Dziewczyny nie dowiecie się do póki nie pójdziecie do GP.Mój GP jest świetny,nigdy nie miałam żadnych problemów jeśli chodzi o lekarza i ja nie muszę czekać 1.5 tyg. na wizytę,idę się zarejestrować i tego samego dnia mam już wizytę.

Wiem i dużo na temat prywatnych ginekologów czytałam że są cholernie drodzy ale jest jeszcze szpital,zawsze można poprosić o mały opis ciąży od GP,ewentualnie skierowanie i iść na badania do szpitala za friko:)

Radziłabym umówić się z GP i porozmawiać jak w przypadku zajścia w ciążę wyglądałaby sprawa i będziecie miały pewność.A co do badań tych początkujących,kontrolnych to ja też czekam do lipca jak będę w Pl to za grosze zrobię.

pozdrawiam!
 
Moja kumpelka jest tu w 5 miesiącu ciąży i nie narzeka na lekarzy. Ja to wiem że jestem przyzwyczajona do polskich ginekologów, jak poszłam na wizytę to zbadał z góry na dół. A tu GP to po prostu lekarz ogólny. Jakbym poszła prywatnie to też by pewnie badał, tylko koszty kosmiczne.
Póki co nie jest tak źle, zacznę się martwić jak fasolki nie bedzie przez rok…
 
nie ,ja też jeszcze go nie biorę ale wiem że GP może przepisać receptę i wtedy masz za friko,wystarczy pogadać z lekarzem,naświetlić sprawę i tyle.
Dziewczyny nie dowiecie się do póki nie pójdziecie do GP.Mój GP jest świetny,nigdy nie miałam żadnych problemów jeśli chodzi o lekarza i ja nie muszę czekać 1.5 tyg. na wizytę,idę się zarejestrować i tego samego dnia mam już wizytę.

Wiem i dużo na temat prywatnych ginekologów czytałam że są cholernie drodzy ale jest jeszcze szpital,zawsze można poprosić o mały opis ciąży od GP,ewentualnie skierowanie i iść na badania do szpitala za friko:)

Radziłabym umówić się z GP i porozmawiać jak w przypadku zajścia w ciążę wyglądałaby sprawa i będziecie miały pewność.A co do badań tych początkujących,kontrolnych to ja też czekam do lipca jak będę w Pl to za grosze zrobię.

pozdrawiam!

A tak wogóle to przeciez co z tego, ze lekarz recepte mi wypisze skoro i tak musze to wykupic, przeciez tu nie ma nic za darmo- no chyba ze ktos pobiera benefity to jest zwolniony z oplat.
Mnie to nie dotyczy. Takze nie ratuje mnie taka opcja.
 
Ola85 ale skąd od razu taka złość:) idź po prostu do lekarza albo jak będziesz przy okazji i się zapytaj a Twoje wątpliwości się rozwieją.

Ja gdy przyleciałam do UK i nie miałam przyznanych jeszcze benefitów,zarejestrowałam się w przychodni i umówiłam na wizytę do GP po tabletki antykoncepcyjne i dostałam bez problemu receptę i tabletki dostałam za friko.Myślę że z kwasem foliowym będzie tak samo.

Powodzenia i pozdrawiam!
 
reklama
Najlepiej iść i się dowiedzieć jak to jest z tym kwasem foliowym, bo tabletki antykoncepcyjne to wiem że na 100% dają za darmo. Jutro z ciekawości chyba sprawdzę jaka jest cena kwasu foliowego w sklepie.

Pozdrówka, do jutra :-)
 
Do góry