reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Kochane powiedzcie mi jak to jest z ciaza w uk? Czy to prawda ze kobiete traktuja dopiero na serio w 3msc? Bo nie wiem czy jak bym poszla do lekarza to czy by mi zrobil badania z krwi? Same pewnie wiecie ze gp nie szczyca sie tu dobra opinia :(((
 
reklama
musisz iść do gp, on zleci test na potwierdzenie ciazy z moczu lub krwi obliczy z kaledazyka co i jak i da znać położonej która zostanie ci przydzielona i ona się do ciebie odezwie. A na usg zaprosza cię między 12-14 tygodniem, wtedy zbiorą cały wywiad. Tak było u mnie. A moja koleżanka np nie miała testu robionego tylko jak ona to powiedziała gp uwierzył jej na słowo że jest w ciąży.
 
A co jesli chodzi o witaminy itp? Polozna sie kontaktuje wtedy w 3msc dopiero? Jesli chodzi o opieke to mysle ze w pl kobiety maja jednak lepiej :/
 
Nie pamietam dokładnie kiedy się ze mną kontaktowała dokładnie, ale było to przed usg, witaminki sama sobie musisz kupić najważniejszy jest kwas foliowy i żelaza często brakuje na początku i zdaza się że ciężarne mają anemie ale nie przesadzaj z dawkami bo też łatwo przedawkowac a najlepsze witaminy masz w warzywach owocach ryby i mięso z kurczaka i indyka orzechy, oliwa z oliwek. Z tabletek około 30% tylko się wchłania a często się wykluczają typu jedną witamina nie da się wchłonąć innej. Jedz dla dwojga, nie za dwoje a będzie dobrze.
 
Magdalenka9191 nie ma za co i myśl pozytywnie nie zamartwiaj się że tu jest inna opieka moja ciaza obumarla i nie sądzę żeby magiczne tabletki czy opieka w pl pomogła. Jak ma być tak bedzie a będzie dobrze.
 
Magdalenka bety na pewno ci GPnnie e zrobi tylko zwykły test na sik ,można zrobić bete prywatnie jakieś 150 funtów przed 12tyg będziesz mieć wizytę u położnej a po 12 tyg scan co do opieki to czy w pl jest lepiej hmmm powiem tak jak pracowała w Pl to się lekarza w nocy budziło i on z jednym otwartym okiem szedł do porodu tutaj jeżeli lekarz by spał na dyzuze to by wyleciał z hukiem co do wit to wystarczy jakiś zestaw i kwas foliowy nie ma co się zamartwiac jak jest wszystko ok i przede wszystkim nastawić się pozytywnie ciążato nie choroba:-)
 
u mnie w przychodni to już nawet sikaczy nie robią... jak Tobie wyszedł pozytywny test to znaczy, że w ciąży jesteś... mi mojego GP udało się namówić na bete... prywatnie chciałan sobie powtórzyć i chyba 27 funtów chcieli za to... ale już sobie darowałam...
 
reklama
Marchew to u ciebie tanio:-) ja kilka razy wlasnie bulilam150 u mnie gp nie dal sie namowic:-) Scanu tez u mnie za mnej niz 100 nie ma
 
Do góry