reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hej bardzo długo się nie odzywałam bo miałam urlop i ogólnie jakoś trochę wyluzowalam i nie myślę tak ciąży. Między czasie byłam na wizycie u Endo i przepisała mi bromergon bo stwierdziła że mam podwyzszona prolaktynę ( wynik około( 27). Bardzo źle się po nim czułam na początku , a zaczęłam go brać od 4 DC(6 lipca). Ogólnie @ niby przyszła jak w zegarku 1 sierpnia , ale była dziwna o 12 w południe przy podcieraniu różowo, i do końca dnia kilka plam na podpasce i do tego nadal piersi mnie kluly. Rano trochę więcej krwi. Bez skrzepów itp. w ciągu dnia na mogłabym być na jednej podpasce ale oczywiście zmieniam chyba raz czy dwa i zawsze tylko kilka plam krwi że sluzem i przy podcieraniu papier różowy. 3 dnia rano tylko resztki krwi i cały dzień nic mogłabym mieć wkładkę sama 4 dnia też nic. I koniec okresu,na następny dzień lub jeszcze kolejny zrobiłam test pink o czułości 20 pooludniu, bo raczej tak skąpego okresu prawie bez bóli nigdy nie miałam. Wyszedł negatyw więc stwierdziłam że ten okres taki może po tym bromergonie czy coś. I ogólnie piersi dalej mnie kłują raz kiedyś cały cykl teraz mam 23 DC i wczoraj dostalam strasznych boli krzyżowych że ledwo chodze promieniują do nogi i biodra czasem zakuje podbrzusze i nie wiem co jest grane ..... Bóle są do teraz nie funkcjonuje normalnie do pracy nie poszłam bo ledwo chodze. Czy to rwa kulszowa ?czy coś nie tak, ogólnie od jakiegoś czasu kręci mi się w głowie jak za szybko wstane, i mam straszne wąchania nastrojów że mama jak mnie zobaczyła to się pytała czy w ciąży jestem ja stwierdziłam że niemożliwe bo jestem miej więcej w połowie cyklu. I dziś przypomniał mi się ten dziwny okres. Może ciąża ? Lub pozamaciczna ? Ale test chyba by pokazał wtedy 2 dni po ustaniu tego krwawienia ?
Test pokazuje ciążę pozamaciczna
 
reklama
No właśnie też mi się wydaje że na plamienie trochę za późno. Jeśli nie rozkręcić mi się okres do jutro to jednak zrobię test. A jakie mogą być jeszcze przyczyny plamienia w terminie okresu?

Moze ciąża, bo nie wiem robiłaś test? Strasznie dużo postów więc nie wiem, nie kojarzę wszystkich 😉skoro @ się nie rozkręca to może po prostu plamienie i ciąża? Zrób test
 
Oby było tak jak piszesz, bo ja 39 lat mam i czas mnie goni ty masz jego sporo na zadbanie o to
Przy dobrych wiatrach to jeszcze z 10 15 lat masz jeszcze :p ja w tą ciążę zaszlam w pierwszym cyklu. Mam nadzieję że kolejna też pójdzie gładko bo się późno biorę za macierzyństwo. Może i lepiej skoro pierwsza ciąża i takie problemy po niej... czytałam że nawet 19 latki już konizuja. I niby młodszy organizm sam zwalczy. Życzę Ci z całego serca żebyś zdążyła jeszcze w tym roku. :)
 
Plamienie implantacyjne przypada wtedy, kiedy dochodzi do implantacji zarodka, jak sama nazwa wskazuje. Z kolei do implantacji dochodzi 6-12 dni po owulacji, przy czym 6 dpo jest to bardzo wcześnie, a 12 dpo jest to bardzo późno. Zazwyczaj badania wskazują, że u większości kobiet do implantacji dochodzi 9 dpo. Implantacja 11-12 dpo lub nawet wyjątkowo później często wiązała się z nieprawidłowo rozwijającą się ciążą. Dlatego aż dwa tygodnie po owu na plamienie implantacyjne w terminie @ to zdecydowanie za późno ;) Mylenie plamienia z @ dotyczy tego, że kobieta dostanie je na około tydzień przed terminem @ i sobie myśli, że to po prostu wcześniejsza @.

Co nie zmienia faktu, że plamienie implantacyjne dotyczy tylko co 4-5 kobiety.
Ja przytoczylam tylko to,co sama ostatnio wyczytałam w związku z moim dziwnym okresem, poczytalam pare wypowiedzi lekarzy i wszedzie tłumaczyli, ze to plamienie implantacyjne moze przypasc w terminie miesiaczki lub blisko niej...
Jak jest?nie wiem, ale wiem, organizm kobiecy i cale te cykle sa niezbadane ;)
 
"Krwawienie implantacyjne występuje najczęściej w terminie spodziewanej miesiączki, nic więc dziwnego, że w pierwszej chwili pomyliłaś je z menstruacją, szczególnie jeśli Twoje okresy nie są zbyt obfite. Musisz jednak wiedzieć, że krwawienie towarzyszące implantacji zarodka przeważnie różni się od standardowego okresu."
Tu szybki przyklad ;)
Ja wiem, ze źródło jest wazne, ale jednak troche tych opini lekarzy i odpowiedzi lekarzy poczytalam, tym samym...wszystko jest mozliwe! I tego sie trzymajmy :)
 
No właśnie też mi się wydaje że na plamienie trochę za późno. Jeśli nie rozkręcić mi się okres do jutro to jednak zrobię test. A jakie mogą być jeszcze przyczyny plamienia w terminie okresu?
Kochana,ja mialam "okres"dwa miesiace ciazy...dlatego dowiedzialam sie o niej w 13 tyg ;) a co to bylo?nie wiem, skonczylo sie samo,ciaza wzorowa, dziecko zdrowe..
 
reklama
Dziewczyny moje kochanie! W tym cyklu chce spróbować działać jakoś inaczej. Powiedziecie jak to u was wygląda z sexem? Ile dni przed owu sie wstrzymujecie? I ile dni po owulacji najlepiej działać.
Bo ja juz z głupialam. Enty cykl z rzędu i nic.
Mam nadzieję że teraz prolaktyna będzie dobra i wkoncu sie uda.
 
Do góry