reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Cytując mamęginekolog:
Zatem oto co macie zrobić:

  1. Nigdy, przenigdy nie myjemy pochwy wewnątrz.
  2. Po stosunku idziemy robić siku aby zapobiec zakażeniu układu moczowego.
  3. Jeżeli staramy się o ciążę, to nie musimy nóg podnosić do góry (nie ma dowodów naukowych aby to zwiększało płodność) ale warto poleżeć chociaż te 15 min, przytulić partnera, nie zaszkodzi a być może plemnikom da większą szansę.
  4. Jeżeli po stosunku PILNIE, musicie się ubrać i obawiacie się zabrudzenia - to podmyjcie się tylko ZEWNĘTRZNIE (najlepiej samą wodą, nie ma konieczności używania specjalnych płynów do higieny intymnej) i tak… to jest ten moment gdy wkładki higieniczne się przydadzą (ale po 1-2 h wkładkę wyrzućcie).
  5. Większość osób jednak współżyje przed snem - i tu pytanie - iść spać czy iść się myć? Myć się nie musicie, ale po stosunku idziecie zrobić siku. 😉
I swoją drogą, to chyba jest taki odruch po stosunku 🤷‍♀️ ja nie zawsze go mam, ale jak widać człowiek dowiaduje się nowych rzeczy całe życie 😅
 
I swoją drogą, to chyba jest taki odruch po stosunku 🤷‍♀️ ja nie zawsze go mam, ale jak widać człowiek dowiaduje się nowych rzeczy całe życie 😅
Odruch zdecydowanie nie.. Ja często po prostu padam i najchętniej odpłynęła bym w blogi sen, ale mimo wszystko czuje jak mnie zalewa, a w mokrej pościeli spać nie lubię, wiec siłą rzeczy w końcu wstaje do toalety.
 
Dawno mnie tu nie było...
Już drugi miesiąc biorę metforminę a pierwszy cykl letrozol. Niestety lekarz na usg w 14dc stwierdził drugi raz cykl bezowulacyjny. Moje ostatnie dwa cykle trwały 42 dni... teraz moje pytanie. Dlaczego dzisiejszy test lh zrobiony z ciekawości w 32dc wyszedł mega pozytywnie? Wiem też, że pozytyw nie oznacza owulacji, zwłaszcza tak późno 😁 ale czemu lh takie wysokie może być?
Ja co prawda bez metforminy ale na letrozolu (femara) i tez nie mam po niej owulacji :( biorę inozytol, ponoć w dużych dawkach działa jak metformina ale wciąż owulki brak.
chodzisz na monitoring? Może ci się bardzo przesunęła owulacja? Ponoć na letrozolu czasem tak bywa... chyba ze masz PCOS to testy mogą wychodzić pozytywne nawet cały cykl. Dlatego ja ich nie robię.
ja tez miałam nadzieje na pozna owulacje ale u mnie pecherzyki w 25 dc zaczęły malec a były już spore 13 i 14 mm :( od przyszłego cyklu próbuje letrozol+ gonadotropiny. Mam 30% szans na bliźniaki i 6% na trojaczki 😁
 
Ja w tym cyklu miałam dwa pęcherzyki i byłam obsrana że będą bliźniaki ale beta taka niska że chyba jedno jest [emoji28] gin mówiła że 8% szans jest na bliźniaki u mnie.
Ja co prawda bez metforminy ale na letrozolu (femara) i tez nie mam po niej owulacji :( biorę inozytol, ponoć w dużych dawkach działa jak metformina ale wciąż owulki brak.
chodzisz na monitoring? Może ci się bardzo przesunęła owulacja? Ponoć na letrozolu czasem tak bywa... chyba ze masz PCOS to testy mogą wychodzić pozytywne nawet cały cykl. Dlatego ja ich nie robię.
ja tez miałam nadzieje na pozna owulacje ale u mnie pecherzyki w 25 dc zaczęły malec a były już spore 13 i 14 mm :( od przyszłego cyklu próbuje letrozol+ gonadotropiny. Mam 30% szans na bliźniaki i 6% na trojaczki [emoji16]
 
reklama
Ja też nigdy po nie siusiam [emoji2368] i nigdy nie słyszałam, że trzeba [emoji2272] mi nawet gin mówił, że warto przytulać się przed snem, żeby nawet z łóżka nie wstawać [emoji2368]
Ja to samo i nigdy mi nic nie było ale lekarze co nie którzy muszą coś wymyślec żeby pieniądze zgarnąć [emoji85]
 
Do góry