reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
U mnie to się cuda na kiju po ciąży porobily. W czerwcu w połowie cyklu, myślę że to było owu, zlazl ze mną glut jak czop porodowy. Cokolwiek to było było olbrzymie, ciagnace się i lepkie. Błeee. [emoji37]
Ja bez ciąży ale w tym cyklu też takie coś miałam, myślałam, że to jakiś skrzep krwi a to taki glut [emoji1785]
 
A jak się nie chce to co wtedy? Ja bardzo zadko sikam po seksie częściej przed. I w życiu nie miałam żadnej infekcji czy jeszcze innych *******[emoji2368]
Ja też nigdy po nie siusiam 🤷‍♀️ i nigdy nie słyszałam, że trzeba 💁‍♀️ mi nawet gin mówił, że warto przytulać się przed snem, żeby nawet z łóżka nie wstawać 🤷‍♀️
 
Cytując mamęginekolog:
Zatem oto co macie zrobić:

  1. Nigdy, przenigdy nie myjemy pochwy wewnątrz.
  2. Po stosunku idziemy robić siku aby zapobiec zakażeniu układu moczowego.
  3. Jeżeli staramy się o ciążę, to nie musimy nóg podnosić do góry (nie ma dowodów naukowych aby to zwiększało płodność) ale warto poleżeć chociaż te 15 min, przytulić partnera, nie zaszkodzi a być może plemnikom da większą szansę.
  4. Jeżeli po stosunku PILNIE, musicie się ubrać i obawiacie się zabrudzenia - to podmyjcie się tylko ZEWNĘTRZNIE (najlepiej samą wodą, nie ma konieczności używania specjalnych płynów do higieny intymnej) i tak… to jest ten moment gdy wkładki higieniczne się przydadzą (ale po 1-2 h wkładkę wyrzućcie).
  5. Większość osób jednak współżyje przed snem - i tu pytanie - iść spać czy iść się myć? Myć się nie musicie, ale po stosunku idziecie zrobić siku. 😉
 
reklama
Cytując mamęginekolog:
Zatem oto co macie zrobić:

  1. Nigdy, przenigdy nie myjemy pochwy wewnątrz.
  2. Po stosunku idziemy robić siku aby zapobiec zakażeniu układu moczowego.
  3. Jeżeli staramy się o ciążę, to nie musimy nóg podnosić do góry (nie ma dowodów naukowych aby to zwiększało płodność) ale warto poleżeć chociaż te 15 min, przytulić partnera, nie zaszkodzi a być może plemnikom da większą szansę.
  4. Jeżeli po stosunku PILNIE, musicie się ubrać i obawiacie się zabrudzenia - to podmyjcie się tylko ZEWNĘTRZNIE (najlepiej samą wodą, nie ma konieczności używania specjalnych płynów do higieny intymnej) i tak… to jest ten moment gdy wkładki higieniczne się przydadzą (ale po 1-2 h wkładkę wyrzućcie).
  5. Większość osób jednak współżyje przed snem - i tu pytanie - iść spać czy iść się myć? Myć się nie musicie, ale po stosunku idziecie zrobić siku. 😉
"Poza częstym myciem okolic intymnych, ważne jest także korzystanie z toalety tuż po seksie.

Nie da się ustalić żadnych norm czasowych – im szybciej kobieta skorzysta z toalety, tym lepiej. Mówi się, że najlepiej zrobić to w ciągu kilku pierwszych godzin, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wyskoczyć szybko z łóżka, wrócić i spokojnie zasnąć u boku partnera."
W ciągu Kilku pierwszych godzin-> zawsze 🤷‍♀️ ale nie zawsze odrazu... 31 lat I ani razu żadnego zakażenia 🙃
 
Do góry