reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Ja okres powinnam dostac we srode lub czwartek testy ciemnieja, glowa mi peka wieczorami, piersi strasznie bolesne wiec jestem dobrej mysli I wysylam wam ciazowe fluidki
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 99
A ja jak byłam młodsza to jeszcze myślałam, że jak się nie zabezpieczę to od razu trojaczki [emoji33] [emoji23]

Czym się objawia IO? To są problemy z cukrem tak? Mając cukier w normie lub mniej można to wykluczyć?

A ja kilka dni przed @ jeszcze na zaden cykl się tak nie cieszyłam :D
Ja nie miałam żadnych objawów. Ze strony lekarzy padło podejrzenie i zrobili badania. Gdyby nie to to myślę że do dzisiaj bym nie wiedziała że mam IO.

Jak kiedyś mierzyłam cukry to nawet były 40 ale nic mi nie było. Czułam się dobrze. Od dłuższego czasu nie mierze ale pani doktor w klinice pow że mam zacząć mierzyć i udać się do diabetologa. Jutro będę się rejestrować do diabetologa bo w końcu wyprosiłam skierowanie od rodzinnego.
 
Ja nie miałam żadnych objawów. Ze strony lekarzy padło podejrzenie i zrobili badania. Gdyby nie to to myślę że do dzisiaj bym nie wiedziała że mam IO.

Jak kiedyś mierzyłam cukry to nawet były 40 ale nic mi nie było. Czułam się dobrze. Od dłuższego czasu nie mierze ale pani doktor w klinice pow że mam zacząć mierzyć i udać się do diabetologa. Jutro będę się rejestrować do diabetologa bo w końcu wyprosiłam skierowanie od rodzinnego.

A jak się diagnozuje w takim razie? Bo tak zaczęłam się zastanawiam co to i skąd to 🤔
 
Czy któras z Was miała przypadek niepeknietego pęcherzyka owulacyjnego ? Jeśli tak czym się to objawia ?
Po poronieniu byłam na kontroli u lekarza w 14 dniu cyklu był pęcherzyk owulacyjny 18mm , lekarz stwierdził ze owulacja za 2 dni ( czyli 2 lipca )i żeby się starać o ciąże, w tych dniach tez doszło do współżycia jednak od 2 dni oczuwam bardzo nieprzyjemny kujący bol prawego jajnika czyli z tego z którego była owulacja 😞 obawiam się ze pęcherzyk mógł nie pęknąć i przez to te bole ? Co dzieje się z takim pęcherzykiem czy powinnam z tymi bólami udać się ponownie do lekarza ? 🤦🏼‍♀️
Z takiego niepeknietego pęcherzyka może powstać torbiel i wtedy należy isc do lekarza. Ale torbiel raczej boli po kilku dniach w czasie terminu @ niejuz po 2 dniach od niepekniecia potencjalnego. Może poprostu zaszłaś w ciaze. Albo masz taka bolesna owulacje. Ale jak bardzo cię boli to Zawsze można isc do lekarza sprawdzić. Mnie przy torbieli bolały jajniki na zmianę nie tylko ten z torbielą i miałam taki ciężki brzuch jakby przy wzdęciach. Coś mnie tm gniotło i uwierało najbardziej wieczorem.
 
A jak się diagnozuje w takim razie? Bo tak zaczęłam się zastanawiam co to i skąd to [emoji848]
W Pl miałam robiona krzywa cukrowa i cukier na czczo a tutaj w DE krzywa insulinowa i cukrowa i wyszło mi wskaźnik homa 6.2 a insulina po 2h prawie 200

Ale z tego co się orientuję to powinno się robić cukry na czczo później po obciążeniu 1h 2h czasami robią jeszcze po 3h i insulina tak samo na czczo później po obciążeniu 1h 2h i chyba też 3h. Warto to zbadać dla świętego spokoju nawet jeśli się jest szczupłym bo ta choroba nie dotyka tylko osób z nadwagą lub otyłością.
 
@Melisiak serdeczne gratulacje kochana @KiedyPytam a test bedziesz robila @wuzetka_ a ty kiedy testujesz?

Jutro zrobię sikańca ;) po tej przebojowej niedzieli miałam fatalną noc, ale przynajmniej krwawienia, oprócz tamtego jednorazowego, już nie było. Temperatura wciąż podwyższona, więc jeśli wczoraj była implantacja, to jutro spróbuję wykryć czy coś się wydarzyło. A jeśli nie to pewnie @ zaraz przyjdzie ;)
Czuję się fatalnie, nie wiem czy nie gorączkowałam w nocy, bo się budziłam dosłownie zalana potem... Mam taką niechęć do pracy dziś, że szok :D
 
reklama
Z takiego niepeknietego pęcherzyka może powstać torbiel i wtedy należy isc do lekarza. Ale torbiel raczej boli po kilku dniach w czasie terminu @ niejuz po 2 dniach od niepekniecia potencjalnego. Może poprostu zaszłaś w ciaze. Albo masz taka bolesna owulacje. Ale jak bardzo cię boli to Zawsze można isc do lekarza sprawdzić. Mnie przy torbieli bolały jajniki na zmianę nie tylko ten z torbielą i miałam taki ciężki brzuch jakby przy wzdęciach. Coś mnie tm gniotło i uwierało najbardziej wieczorem.
A mnie przy torbielach wogule jajniki nie bola. Zależy od organizmu. Mi np torbiele też nie zatrzymują miesiączki i znikają po około 2 miesiączkach bez żadnej ingerencji lekarzy i żadnej farmakologii.
 
Do góry