reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Hmm dziewczyny o co chodzi z tym kwasem foliowym ? Od kiedy podjęliśmy decyzje o staraniu brałam zwykły kwas, teraz kupiłam pragna start co by może pomógł. Czy lepiej zostać przy zwykłym jak dieta w miarę zdrowa i badania w normie ?
Chyba jedynym wyjściem, aby być pewnym jak wyglada poziom kwasu foliowego jest zrobienia badania na jego obecność. To normalne pobranie krwi i robi je każde laboratorium - przynajmniej te, w których ja robiłam badania.
 
reklama
Hmm dziewczyny o co chodzi z tym kwasem foliowym ? Od kiedy podjęliśmy decyzje o staraniu brałam zwykły kwas, teraz kupiłam pragna start co by może pomógł. Czy lepiej zostać przy zwykłym jak dieta w miarę zdrowa i badania w normie ?
Najlepiej przy staraniach brać kwas foliowy, który ma status leku a nie suplementu diety, wiadomo dlaczego. Status taki ma Folik. Tak mi zalecało kilku ginekologów i dodatkowo farmaceutów. Nigdy nie miałam robionych badań genetycznych ani badań na poziom tej witaminy we krwi.

Zdrowa kobieta powinna brać 0,4 mg dziennie (1 tabletka). Dopóki lekarz nie zaleci inaczej to nie powinno się brać więcej. Niemniej kwas foliowy nie pomaga w zajściu w ciążę. Bierze się go w trakcie starań, aby uniknąć wad cewy nerwowej u dziecka od samego poczęcia. Więc nie wiem w czym chcesz żeby kwas Ci pomógł?
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej przy staraniach brać kwas foliowy, który ma status leku a nie suplementu diety, wiadomo dlaczego. Status taki ma Folik. Tak mi zalecało kilku ginekologów i dodatkowo farmaceutów. Nigdy nie miałam robionych badań genetycznych ani badań na poziom tej witaminy we krwi.

Zdrowa kobieta powinna brać 400 mg dziennie (1 tabletka). Dopóki lekarz nie zaleci inaczej to nie powinno się brać więcej. Niemniej kwas foliowy nie pomaga w zajściu w ciążę. Bierze się go w trakcie starań, aby uniknąć wad cewy nerwowej u dziecka od samego poczęcia. Więc nie wiem w czym chcesz żeby kwas Ci pomógł?

tak tak znam funkcje kwasu foliowego, bardziej chodziło mi tutaj o suplement który aktualnie zażywam :) skusił mnie chyba opis 😂 Załączę Wam ;) tez niegdyś nie badałam poziomu, chyba dobiorę do końca opakowanie i zobaczymy obym musiała się przerzucić na takie na pierwszy trymestr 😁 dzisiaj mój 16 dc wydaje mi się ze jeszcze nie było owulacji, faktycznie po biochemicznej cykl bardzo się przesuwa bo ogólnie cykle mam tak 25 dniowe, boje się tylko ze owulacja wogole się nie pojawi w tym cyklu :(
 
Zapomniałam o zdjęciu :)
 

Załączniki

  • E9EAD5C1-9301-4A71-BB47-B53C36DC862A.jpeg
    E9EAD5C1-9301-4A71-BB47-B53C36DC862A.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 70
Zapomniałam o zdjęciu :)
Jak już chcesz brać te suplementy to dodatkowego kwasu foliowego już nie można :) Więc trzeba podjąć decyzję :D Ja z kolei brałam Folik + Solgar Female Multiple w trakcie starań, ale w grudniu się poddałam i wszystko odstawiłam a w styczniu zaszłam w ciążę, więc znów leciałam po kwas foliowy do apteki 😂
 
Jak już chcesz brać te suplementy to dodatkowego kwasu foliowego już nie można :) Więc trzeba podjąć decyzję :D Ja z kolei brałam Folik + Solgar Female Multiple w trakcie starań, ale w grudniu się poddałam i wszystko odstawiłam a w styczniu zaszłam w ciążę, więc znów leciałam po kwas foliowy do apteki 😂

Przerzuciłam się ze zwykłego kwasu foliowego na ten suplement, nie biorę tego i tego :)
 
Dziewczyny ile dpo najwcześniej może wyjść test?
Strzelałabym, że 10 dpo. Najwcześniej zagnieżdżenie jest 6 dpo, po 2 dniach betaHcg wykrywalny jest we krwi, więc dodać do tego jeszcze ze 2 dni zeby hormon był wykrywalny w moczu. To chyba taki najwczesniejszy możliwy „bezpieczny” termin.
 
reklama
Do góry