reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Mimi lepiej się czujesz? Mnie pierwsza biegunka złapała 1,5 tygodnia po rozpoczęciu brania. Ale tak to mam spokój tfu tfu na szczęście narazie. Ale pierwszy cykl i na owulację nie wpłynęło.
Cały czas mnie boli brzuch, już nie biegam do toalety ale samopoczucie masakra... Ciekawe co będzie jutro..
 
reklama
Mają też parę filmików na YouTube :) my zaczęliśmy stosować się do ich wskazówek i jedliśmy dużo ryb, orzechów, siemie lniane i zero alkoholu przez cały cykl. Wcześniej coś tam podpisałam a teraz kompletnie nic no i pyknęło co prawda skończyło się biochemiczną tak jak pisałam wcześniej ale teraz tez będę stosowała tzw płodną dietę myśle ze to pomogło :)

Nawet o nich nie słyszałam 🙈
Widz
 
Hej dziękczynny, pisałam tu kiedyś, w sumie niewiele ale czytałam i nadal czytam na bieżąco. My z mężem staraliśmy się o pierwsze dziecko 3 lata, po badaniach okazało się ze mąż ma słabe nasienie. Zrobiliśmy in vitro i udało się za pierwszym razem (mamy coreczke) Po 3 latach niespodziewanie zaszłam w ciąże, ale niestety w 9 tyg okazało się ze serduszko przestało bić. Od tego czasu minęły dwa lata a ja wciąż nie tracę nadziei ze uda się naturalnie. 16.05 mąż ma znowu badanie nasienia zobaczymy co tym razem wyjdzie. Póki co 5 dzień cyklu wiec jeszcze trochę i zaczynamy maraton 😂 trzymam mocno kciuki za Was wszystkie
Ale po co....? Nie rozumiem.
Jeśli masz krótkie cykle to byłoby możliwe że masz owulke już podczas okresu. Chyba że masz pewność że występuje później. Dałam tylko jakąś opcje.. Wiem że takie rzeczy są możliwe.
 
Mają też parę filmików na YouTube :) my zaczęliśmy stosować się do ich wskazówek i jedliśmy dużo ryb, orzechów, siemie lniane i zero alkoholu przez cały cykl. Wcześniej coś tam podpisałam a teraz kompletnie nic no i pyknęło co prawda skończyło się biochemiczną tak jak pisałam wcześniej ale teraz tez będę stosowała tzw płodną dietę myśle ze to pomogło :)


Widz
Widziałam tez ze szpinak, pomidory, mocarella, często fasola, papryka sie przwija. Tazke będę jadla duzo tych produktów z partnerem i zobaczymy co będzie. Kupipam pregne, castangus i testy owu tazke czas pokaże co z tego wyjdzie.
 
U mnie dzisiaj jakaś masakra...
2dc i wczoraj wieczorem wzięłam Glucophage xr 1000 1tabl a od rana latam do WC, mam skręt jelit, mdłości, ból żołądka, zawroty i ból głowy... Wiedziałam, że po metformine tak może być ale, żeby aż tak.... Mam nadzieję, że dlugo to nie potrwa
Dopiero zaczęłaś brać? Możesz tak mieć przejściowo, ja tak miałam. Ale jak tak będzie kilka miesięcy, to lepiej powiedzieć lekarzowi. Mi zmieniono Glucophage na Metformax i przewlekłe biegunki się skończyły.
 
Schudłaś w czasie brania metformaxu? Ćwiczyłaś, trzymałaś dietę? Długo u Ciebie trawy te rewolucje?
Ja schudłam 6 kg na metformaxie i wróciłam do wagi „sprzed” problemów hormonalnych, bo metformax i duphaston wyregulowały mi w końcu wszystko :) Dlatego nie powinno się traktować tego jako lek na chudnięcie, tylko jeśli tycie było spowodowane glukozą/insuliną/hormonami płciowymi a jak lek to wyreguluje to wiadomo :) Rewolucje jelitowe powinny trwać maksymalnie miesiąc, może dwa lub trzy. Jak nadal będziesz miała biegunki to lepiej porozmawiać z lekarzem, żeby zmienił lek na innej firmy o tym samym składzie - często to pomaga. Może też wymagasz mniejszej dawki na początek. U mnie za szybkie zwiększenie dawki spowodowało przewlekłe biegunki.
 
Bierzesz tylko 1000 dziennie? Może poproś o zmianę dawki po 500? Ja brałam 1000 dwa razy dziennie po 500 i pierwsze dni tylko bolał żołądek, potem było już ok.
Też tak myślę. Podzielenie dawki może pomóc! Rozpoczęcie leczenia od razu od 1000 na raz może niestety spowodować problemy jelitowe :( Ja niestety ostatecznie nabawiłam się krwawień, ale potem to wszystko minęło.
 
reklama
Wzięłam osłonowe na żołądek może to jakoś pomoże
To nie jest kwestia żołądka tylko jelit przy metforminie. Ale osłony zawsze są dobre, bo wyściełają ściany jelita, które są podrażnione od biegunek. Mi pomagały przy tych metforminowych biegunkach :)
 
Do góry