reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Chodzi mi o naliczanie czy jest jak było że średnia z całego roku czy teraz przez ten wirus się przepisy pozmieniały.. Ostatnio dziewczyna mówiła że zmniejszyli jej etat i już miała mieć inaczej płacone. A nie wiem jak jest z przestojem ekonomicznym 🤷‍♀️ najwyżej dopytam księgowej znajomej ale dopiero po wizycie u gin..

Jeżeli w okresie, który bierze się pod uwagę dla wyliczenia podstawy wymiaru, miała miejsce zmiana wymiaru czasu pracy, to podstawę wymiaru zasiłku wylicza się na nowo. Tak samo L4 będzie płatne 100% wynagrodzenia, ale już tego po zmianie. Także sytuacja zmienia się na pewno przy zmianie wymiaru etatu czy zmniejszeniu wynagrodzenia. Specem nie jestem, ale jeśli warunki zatrudnienia nie zmieniają się, to w mojej ocenie sam przestój ekonomiczny nie ma wpływu na zasiłek czy l4. No chyba, że kryzys spowoduje upadłość lub likwidację firmy pracodawcy.
 
Wczoraj wstawiłam mój lekko pozytywny test , który był robiony z 3 moczu.. dziś rano powtórzyłam z pierwszego test tej samej firmy i niestety drugiej kreski prawie nie było już wiadac.. teraz znowu z 3 moczu powtórzyłam test innej firmy i kreseczka się pojawiła.. nie wiem co robić bardzo się boje ze hcg spada i to biochemiczna.. nie wiem czy odstawiać luteinę czy co robić :(

Na teście strumieniowym z dzisiaj przynajmniej na moim telefonie widzę najładniejszą i wyraźną kreseczkę! 😍 Koniecznie zrób sobie jutro będę, będziesz wiedziała co się dzieje.. W którym dpo jesteś i na kiedy przewidywana @?
 
Miesiączka ma być 7-8 jeśli nie przyjdzie to dopiero wtedy [emoji17]

Kochana nie nastawiaj się negatywnie, bo jest jeszcze czas - to jeszcze 5 porządnych dni w trakcie których z bieli może się ukazać piękna gruba kreseczka!
U mnie też jezeli @ się nie pokaże to najwcześniej będę testowała w środę..
Trzymam za Ciebie kciuki!
 
@rossig najlepiej zadzwonić do swojej placówki, bo u mnie 4 placówki q mieście i każda inny cennik i inne warunki.

Ja też na razie odpuszczam trochę forum. Na pewno trochę będę zaglądać, ale nie tak jak do tej pory... Za bardzo się nakręcam A potem za bardzo przeżywam;((((
Ok dziękuję. Rozumiem, trzymaj się 🤗
 
Jeżeli w okresie, który bierze się pod uwagę dla wyliczenia podstawy wymiaru, miała miejsce zmiana wymiaru czasu pracy, to podstawę wymiaru zasiłku wylicza się na nowo. Tak samo L4 będzie płatne 100% wynagrodzenia, ale już tego po zmianie. Także sytuacja zmienia się na pewno przy zmianie wymiaru etatu czy zmniejszeniu wynagrodzenia. Specem nie jestem, ale jeśli warunki zatrudnienia nie zmieniają się, to w mojej ocenie sam przestój ekonomiczny nie ma wpływu na zasiłek czy l4. No chyba, że kryzys spowoduje upadłość lub likwidację firmy pracodawcy.
No nie zmienia się nic jedynie postojowe mamy płatne 50% a normalne dni pracy 100%. Też mi się wydaje że średnia normalnie z całego roku jak było do tej pory.. Ale zobaczymy..
 
Na teście strumieniowym z dzisiaj przynajmniej na moim telefonie widzę najładniejszą i wyraźną kreseczkę! 😍 Koniecznie zrób sobie jutro będę, będziesz wiedziała co się dzieje.. W którym dpo jesteś i na kiedy przewidywana @?
Termin miesiączki wypada na dziś bądź jutro.. Wiec dziś jest 13 lub 14 dpo.. miałam właśnie w planie iść jutro na betę i progesteron ale teraz jus straciłaś nadzieje bo tym jedym teście :( ze względu na wcześniejsze poronienie mam od wczoraj stosować luteinę.. jednak obawiam się biochemicznej po tym ze na teście ,który powtarzałam tej samej firmy co wczoraj kreska jest wręcz bledsze.. ciaza która poroniłam była podtrzymywana sztucznie przez luteinę 3 tygodnie.. bardzo obawiałam się powtórki :(
 
Chodzi mi o naliczanie czy jest jak było że średnia z całego roku czy teraz przez ten wirus się przepisy pozmieniały.. Ostatnio dziewczyna mówiła że zmniejszyli jej etat i już miała mieć inaczej płacone. A nie wiem jak jest z przestojem ekonomicznym 🤷‍♀️ najwyżej dopytam księgowej znajomej ale dopiero po wizycie u gin..
Nic się nie zmieniło w tym temacie z tego co wiem. To są stare przepisy, że jeśli podstawa wymiaru się zmienia to i naliczane jest to z nowego wymiaru, a nie całość 12 miesięcy.
A masz ucięty etat? Chyba, że chodzi Ci o takie typowe "postojowe" gdzie zakład jest zamknięty na 4 spusty i pracownicy otrzymuja 60%(?) na czas zamknięcia firmy.
 
Nic się nie zmieniło w tym temacie z tego co wiem. To są stare przepisy, że jeśli podstawa wymiaru się zmienia to i naliczane jest to z nowego wymiaru, a nie całość 12 miesięcy.
A masz ucięty etat? Chyba, że chodzi Ci o takie typowe "postojowe" gdzie zakład jest zamknięty na 4 spusty i pracownicy otrzymuja 60%(?) na czas zamknięcia firmy.
Nie mamy zmniejszonych etatów tylko właśnie przestój ekonomiczny zabierają nam premie uznaniowe ( i tak by mogli zabierać) no i płacą za postojowe 50% a normalne dni 100% więc myślę że skoro etat się nie zmniejsza to powinno być po staremu alr pewności nie mam..
 
reklama
Nie mamy zmniejszonych etatów tylko właśnie przestój ekonomiczny zabierają nam premie uznaniowe ( i tak by mogli zabierać) no i płacą za postojowe 50% a normalne dni 100% więc myślę że skoro etat się nie zmniejsza to powinno być po staremu alr pewności nie mam..
No to na to faktycznie muszą być ustalone jakieś nowe przepisy. @Dorciaaaa88 chyba pracowała w kadrach jeśli mi się nic nie pomieszało 🙈 może pomoże 😉
 
Do góry