reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Mi brak sił na to oczekiwanie . 24 dc , chyba pms mi się zaczal jestem płaczliwa i agresywna na zmianę i bol piersi ten co zawsze na tydzień przed @ .
 

Załączniki

  • 20200406_221408.jpg
    20200406_221408.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 53
reklama
Żurek się łatwo robi, 4 kiełbasy typu śląska (te zwykłe małe) 100 g wędzonego boczku, włoszczyzna, jedna cebula drobno posiekana, ziele angielskie, sól, pieprz, ziemniaki w kostkę od razu surowe albo osobno gotowane i dodane na końcu, gotujesz to, potem wyciagasz kiełbase i boczek żeby pokroić (można surowe pokroić i od razu takie gotować), na końcu zakwas żurku z butelki (ewentualnie z proszku żurek) i przyprawiasz majerankiem, do tego trochę śmietany i dwie łyżki mąki mieszasz w szklance z odrobiną zupy, żeby się nie zważylo i dodajesz do garnka i włala [emoji854][emoji6]
Większość ludzi gotuje na białej kiełbasie ale wg mnie to jest wtedy barszcz biały [emoji3]
Nic, bo nie dostalam niczego. Może w Kauflandzie uda mi się kupić...
1. Na kryzys zawsze kupuje ogórki kiszone! Ale przed ostatnia @ zjadłam wszystkie [emoji2368]
2. Pamiętam z dzieciństwa jajka faszerowane pieczarkami. Mam w ustach ten smak, ale bez majonezu Winiary nie da się [emoji6]
3. Żurku nie umiem [emoji2356]
4. Może zrobię karkówkę nadziewana śliwka, morela suszona, mega!
5. Na piątek chciałam zrobić łososia w rukoli

Jesteśmy tylko we 2 więc za dużo też nie chce... Myślę że to wystarczy. Ciasta nie piekę bo gruba jestem [emoji6]

P. S. Nie kupiłam nic dovrego do jedzenia, ale za to mam olej z wiesiołka [emoji7] dziś wzielam pierwszy raz.
Obiło mi sie tez o uszy że czarnuszka jest dobra na płodność, więc kupiłam i olej i ziarna - smakuje przeokropnie [emoji1785]

A ty co planujesz?
 
Mi ginekolog i endokrynolog powiedziała, że najprostszy kwas foliowy 'folik'( ten taki zielono-biale opakowanie) jest najlepszy. Wszystkie 'mieszanki' gorzej się wchłaniają,a jak powiedziałam że biorę pregne to kazała mi oddać jakiejś koleżance której nie lubię [emoji3526] i jak zrobiłam badania to wszystko jest ok,także polecam najprostszy, najtańszy kwas foliowy on jako jedyny chyba też nie jest suplementem diety
Ciekawe, mój pregne polecał. Teraz właśnie zamówiłam, a wcześniej miałam ten folik właśnie. Ale ja jeszcze biorę terdyferon. Tam też jest 0.35 kwasu foliowego.
 
Nic, bo nie dostalam niczego. Może w Kauflandzie uda mi się kupić...
1. Na kryzys zawsze kupuje ogórki kiszone! Ale przed ostatnia @ zjadłam wszystkie [emoji2368]
2. Pamiętam z dzieciństwa jajka faszerowane pieczarkami. Mam w ustach ten smak, ale bez majonezu Winiary nie da się [emoji6]
3. Żurku nie umiem [emoji2356]
4. Może zrobię karkówkę nadziewana śliwka, morela suszona, mega!
5. Na piątek chciałam zrobić łososia w rukoli

Jesteśmy tylko we 2 więc za dużo też nie chce... Myślę że to wystarczy. Ciasta nie piekę bo gruba jestem [emoji6]

P. S. Nie kupiłam nic dovrego do jedzenia, ale za to mam olej z wiesiołka [emoji7] dziś wzielam pierwszy raz.
Obiło mi sie tez o uszy że czarnuszka jest dobra na płodność, więc kupiłam i olej i ziarna - smakuje przeokropnie [emoji1785]

A ty co planujesz?
Żurek jest mniam, też kiedyś nie umiałam.
Ja idę trochę na łatwiznę. Kupuje Żurek Winiary w torebce. Kiełbasa, cebula, ziemniaki i marchewkę startą daje do tego [emoji6]
Tylko robię z dwóch opak żurku
 
Ja właśnie też robiłam dziś listę co dobrego zrobić na święta, i bedzie:
Żurek, schab że śliwka, jajka sadzone na pierzynce marchewkowo szpinakowej,
No i standardowo gyros, jakąś wiosenną itp.
Z ciast robię sernik, i czekoladowo dyniowe [emoji16]
Coś tam zawsze w lodówce będzie!

A i mam już zawijasy zamrożone ostatnio robiłam jak mężowi szykowalam żarcie w trasę to miałam wenę i kreciłam dalej [emoji16]
 
Dzięki za odpowiedzi. Ja na SM. Dowiedziałam się 2 lata temu. Chciałam wiedzieć czy może któraś ma 'mini' przejścia czy przeszkody
 
reklama
Do góry