reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Witajcie!
Chciałam się przywitać dopiero jak skończę wszystko czytać (tak tak, od kilku dni próbuję do Was dołączyć). Stwierdziłam, że muszę przeczytać wszystko od początku, żeby wiedzieć o co chodzi :)
Ale... zostało mi jeszcze 100 stron - przez ogórkowe już przeszłam :) potrzebuję chwili, ale już teraz się witam i gratuluję wszystkim dziewczynom, którym się już udało!
 
reklama
Nie czytaj, nie ma sensu [emoji38] zacznij od teraz. Opowiedz coś o sobie. Ile się starasz, czy pierwsze dziecko itp? [emoji3]
Witajcie!
Chciałam się przywitać dopiero jak skończę wszystko czytać (tak tak, od kilku dni próbuję do Was dołączyć). Stwierdziłam, że muszę przeczytać wszystko od początku, żeby wiedzieć o co chodzi :)
Ale... zostało mi jeszcze 100 stron - przez ogórkowe już przeszłam :) potrzebuję chwili, ale już teraz się witam i gratuluję wszystkim dziewczynom, którym się już udało!
 
To nie będzie moje pierwsze dziecko, ale mam nadzieję, że pierwsze, które zabiorę do domu.
Na tą chwilę mam jeszcze czerwone światło na starania - muszę ogarnąć swój organizm i czekam na „zasądzone” mi przez lekarza pół roku.
Do tej pory wszystko szło w dobrym kierunku. Wyszłam z anemii, chodzę do lekarzy, ale... @ spóźnia mi się 5 dni i nie to nie ciąża. Znowu musiało się coś po***ć.
Mam 30 lat i niedoczynność tarczycy od 14 lat - umiałam ją ujarzmić aż do tego cyklu.
 
Może sie w niedrożnym rozwinąć np gdy będzie owulacja komóreczka wyjdzie z jajnika (tak ja blondyna to odczytuje) i np spotka plemnika... o hej kumpel połaczą się i bach!
W zdrowym jajowodzie ryzyko ciąży ektopowej wzrasta o 30%... także chodzi im o ten niedrożny.
Wiem, że piszesz w dobrej wierze - ja się zwyczajnie boje ryzykować...

Niby czemu z usuniętym zajdę szybciej niż bez usuniętego? po laparoskopii kolejnej znów celibat na pół roku... już się naczekałam... wystarczająco. 8 mc czekania to za wiele jak dla mnie...

Komórka jajowa wychodząc z jajnika nie przechodzi przez jakowod tylko trafia do próżni coś między macica a otrzewna. Dopiero potem jest zasysana przez jajowod. Jeśli masz dwa jajowody to jeden z nich przejmuje komórkę jajowa. Jeżeli masz jeden to masz duże szanse ze ponieważ mu nikt nie zabiera jajeczka to on je przejmie. Jeśli masz jeden sprawny a jeden nie to możliwe ze ten niesprawny bedIe przechwycal jakeczko ale ponieważ jest niedrożny to i tak z tego nic nie wyjdzie. :) tak to działa w skrócie i bardzo mocno łopatologicznie :) Po laparoskopii pol
Roku przerwy? Bardzo dużo. Ja miałam operacje z rozcięciem
Powłok
Brzusznych i mi kazano czekać tyle. Po laparoskopii powinno
Się starac po miesiącu z tego co wiem. Mi mówił lekarz ze wtedy szybko się starac póki się nie zrobią zrosty a te są już po 3 mcach :) Ale to Widzisz jakie mamy skrajnie różne informacje. Wiadomo ze jak się bois to warto czekać ale prosze skonsultuj się jescE z jakimś lekarzem. „Hej kumpel” - Hahha :) chciałabym żeby móje jakeczko tak powiedział do plemnika w tym mcu 🤣
 
Chce się z wami czymś podzielić. Pewnie nie które nie wiedzą ale jestem po poronieniu. I tak dzisiaj myslalam bo trochę mnie zmieniło to i pogląd na życie (wierzcie mi przewartosciowal mi się świat) i dziś olśniło mnie jak to upamietnic ze mój aniołek ode mnie poszedł i mam nadzieję że za nieglugo dostane aniołka który będzie że mną tu na ziemi. I jak tylko będę po ciąży po karmieniu zrobie sobie to. Co myślicie?

Tylko niech już mi ten test pozytywny wyjdzie bardzo chciałabym już bobaska w tym roku
Przepraszam, że dopiero teraz, ale dopiero dołączyłam. Ja również widziałam ten tatuaż i pomimo, że zarzekałam się, że nigdy nie chcę mieć to ten symbol... rozrywa serce i mogłabym. Strasznie mi przykro z powodu Twojej straty
 
Mój dzisiejszy test 12 dpo też biały. W dodatku czuje się jak przed @. I tu pytanie do dziewczyn które były lub są w ciąży. Czy zanim dowiedziałyście się o swoich ciążach miałyście objawy zbliżającej się @? Wiem, wiem organizm każdej z nas jest inny ale zastanawiam się czy jest jeszcze dla mnie nadzieja [emoji53]

Ja w pierwszej ciąży nie miałam objawów zbliżającej się @, ale nie pamiętam czy mialam jakieś inne, wskazujące na ciążę przed datą spodziewanej @. Natomiast potem takie dziwne uczucie, że brzuch mnie bolał tak ostrzegawczo, nieprzyjemnie podczas wciągania - tak sobie sprawdzałam czy już coś widać ;).

A w tej ostatniej ciąży biochemicznej czułam dokładnie tak samo przez kilka dni, może nawet nieco mocniej - i to już przed spodziewaną @. Nie wiem czy takie wciaganie brzucha jest niewskazane, glupie pomysły czasem przychodzą do głowy ;). Do tego miałam teraz tkliwe piersi, co mi się bardzo rzadko zdarza, aż się zdziwiłam. Niestety, wszystko szybko przeszło...
 
Dziewczyny dziękuję za kciuki, ale dziś mam 1dc [emoji849][emoji846]
To było komiczne po prostu. Nasikalam do pojemniczka zrobiłam test, pocierając się zobaczyłam krew na papierze. Testy ciążowe naprawde wywołują miesiączkę [emoji6]
Zbieram się do nastepnych starań i obiecuje że : nie będę robiła testów aż do 15dc. Strata mojego czasu i pieniędzy, nie będę zwracała uwagi na żadne mdłości ciągnienia, bóle pleców itd , i będę ignorowała każdą kreskę ktora się pojawi po 10 minutach [emoji16]
Dziś zamawiam testu owu i do dzieła[emoji846]
No i wg obietnic dziś również 1dzien postu Dąbrowskiej bo czuję się paskudnie. Za Was mocno trzymam kciuki! [emoji8]
 
Dziewczyny dziękuję za kciuki, ale dziś mam 1dc [emoji849][emoji846]
To było komiczne po prostu. Nasikalam do pojemniczka zrobiłam test, pocierając się zobaczyłam krew na papierze. Testy ciążowe naprawde wywołują miesiączkę [emoji6]
Zbieram się do nastepnych starań i obiecuje że : nie będę robiła testów aż do 15dc. Strata mojego czasu i pieniędzy, nie będę zwracała uwagi na żadne mdłości ciągnienia, bóle pleców itd , i będę ignorowała każdą kreskę ktora się pojawi po 10 minutach [emoji16]
Dziś zamawiam testu owu i do dzieła[emoji846]
No i wg obietnic dziś również 1dzien postu Dąbrowskiej bo czuję się paskudnie. Za Was mocno trzymam kciuki! [emoji8]
Oj szkoda.. Nie na takie wieści liczylam, ale jeszcze nadejdą inne :D
Jakbyśmy pieniądze wydane na testy (owulacyjne i ciążowe) oszczędziły i zrobiły sciepe to mogłybyśmy wspólnie opłakiwać nasze porażki na wyspach karaibskich 😄
Ja od wczoraj dieta Chodakowskiej :D
 
reklama
Witajcie!
Chciałam się przywitać dopiero jak skończę wszystko czytać (tak tak, od kilku dni próbuję do Was dołączyć). Stwierdziłam, że muszę przeczytać wszystko od początku, żeby wiedzieć o co chodzi :)
Ale... zostało mi jeszcze 100 stron - przez ogórkowe już przeszłam :) potrzebuję chwili, ale już teraz się witam i gratuluję wszystkim dziewczynom, którym się już udało!
Witamy, rozgość się ;)
 
Do góry