reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Dlaczego masz źle skojarzenia z Centrum Mama??? Ciąże powikłane cukrzycą i niedoczynnością tarczycy. Pani doktor pracuję również na Kopernika ,a dodatkowo w Centrum mama jest do dyspozycji Profesor Huras , ordynator Kopernika. Wykonywał moje drugie cięcie , również wspaniały człowiek z ogromną wiedzą.
Byłam tam nawizycie w drugiej ciąży i trafiłam na dr Hrobaczewska. Mila ale dopiero na specjslizacji, a pytałam o lekarza z doświadczeniem. Chodź mój błąd - chciałam szybko termin bo u dr do której chciałam iść pierwszy termin miała dopiero po 8tc. Tydzień wcześniej byłam już trzeci raz u tej w H i było ok a tydzień później serce już nie biło.

Byłam u dr Szczudlika ale jakoś mu nie ufam. Chodź wydawał się ok, da mi dupka i heparyne. Ale jakoś nie przekonał mnie do siebie.

Byłam też u 2 innych lekarzy którzy pracują na Kopernika i było straszni.
 
reklama
Inofem wlasnie na brak owulacji a duphaston na uregulowanie cykli. I to nie prawda ze trzeba odczekac iles tam czasu, mozna sie starac od razu
Właśnie mi lekarz dał zielone światło bezpośrednio po odstawieniu, wiec działamy 😇 nie mierze temperatury, nie badam śluzu - po prostu próbujemy co dwa dni. Czekam tu na wieści, ze Wam się udało 😊
 
Dokładnie w zależności od ich żywotności 3-5 dni. Taka statystykę kiedyś znalazłam. Nie wiem ile w tym prawdy. Ale chociaż można oczy nacieszyć, że nie tylko w owulacje jest prawdopodobieństwo 😄 ból jajnika może występować też po owulacji na skutek pęknięcia pęcherzyka Graffa. Ja delikatny ból owulacyjny często odczuwam jeszcze 2-3 dni po.
Zobacz załącznik 1063645
Dzień po owu 0%? Jestem w szoku. Wiem że do zapłodnienia może dojść do 24h od owu ale ten wykres jakoś dobitnie zmienił moje spojrzenie na to. Wiecie, tak na prawdę nie wiadomo dokładnie o której godzinie mamy owu...
 
Dziewczyny, czy kiedyś zdarzyło Wam się, że miałyście wodnisty śluz po owulacji? Normalnie miałam taki typowy, książkowy, a w tym cyklu wkładki są wręcz wilgotne. Chciałam sprawdzić jaką to ma konsystencje, ale jest jedynie wilgotne i bezbarwne. Zupełnie jakby ciekla ze mnie woda :p
 
Wg aplikacji Flo owulację miałam mieć 14dc, ale test owulacyjny wyszedł mi pozytywny dopiero w 17 dc, dodać do tego 24-36h to mamy za krótki czas na implantacje :( to jest mój pierwszy cykl starań, muszę utrzymać jak najdłużej logiczne myślenie, bo emocje mnie przytłoczą [emoji23]
Kurcze! Też mam problem z Flo... Co prawda nie porównywałam jeszcze owu Flo vs. Testy owulacyjne ale w dacie okresu machnęła mi się już 2-3 razy a cykle mam raczej regularne (32dni)
 
Ja mam podobnie, z tym że mieszkam zagranicą i nie mam takiego dostępu do badań jak Wy wszystkie i już tego Wam zazdroszczę. Tutaj wynik tsh 5 to norma, nie ma powodów do dodatkowych badań a już w ogóle nie ma mowy o leczeniu. Ginekolog? Zapomnij.. Chyba że prywatnie w polskiej klinice daleko od mojego domu, a o cenie nie wspomnę..
Dlatego co jakiś czas jestem w Polsce żeby się zbadać, ale nie ma jak ciągła kontrola i pomoc chociażby ginekologa..


Coś o tym wiem. Pamiętam jak w Polsce zrobiłam sobie tsh wyszła mi 3 coś... wróciłam do nl i chciałam powtórzyć badania juz tam , to usłyszałam od lekarza ze mam poziom tarczycy w normie. Ze polscy lekarze się nie znają ze tak naprawdę POWYŻEJ 5 mógłby mi zlecić badania . Wróciłam specjalnie na tydzień do polski potworzyłam badania naszczęście wynik był już ok.
 
Coś o tym wiem. Pamiętam jak w Polsce zrobiłam sobie tsh wyszła mi 3 coś... wróciłam do nl i chciałam powtórzyć badania juz tam , to usłyszałam od lekarza ze mam poziom tarczycy w normie. Ze polscy lekarze się nie znają ze tak naprawdę POWYŻEJ 5 mógłby mi zlecić badania . Wróciłam specjalnie na tydzień do polski potworzyłam badania naszczęście wynik był już ok.
Ja usłyszałam że lecza od tsh 7/8..zart.
Dobrze ze u Ciebie już ok. Mi w Polsce zrobiono usg i wykryto hashimoto. Za miesiąc, dwa znów wizyta w Polsce sprawdzić czy tsh i ft4 w normie.
 
Ja usłyszałam że lecza od tsh 7/8..zart.
Dobrze ze u Ciebie już ok. Mi w Polsce zrobiono usg i wykryto hashimoto. Za miesiąc, dwa znów wizyta w Polsce sprawdzić czy tsh i ft4 w normie.

Ja się ostatni raz badałam około 3 lat temu , więc dużo mogło się pozmieniać . W tym miesiacu mam zamiar wykonać wszystkie podstawowe badania. Trzymam kciuki aby twoje badania były w normie. :-)
 
Ja się ostatni raz badałam około 3 lat temu , więc dużo mogło się pozmieniać . W tym miesiacu mam zamiar wykonać wszystkie podstawowe badania. Trzymam kciuki aby twoje badania były w normie. :-)

Ja się ostatni raz badałam około 3 lat temu , więc dużo mogło się pozmieniać . W tym miesiacu mam zamiar wykonać wszystkie podstawowe badania. Trzymam kciuki aby twoje badania były w normie. :-)
Daj znać jak wyszły, również życzę pozytywnych wyników :)
 
reklama
Hej!:) dołączam do Was! Jestem świeżo po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Totalny bałagan: nie wiem kiedy będzie owulacja, czy w ogole będzie, wiec próbujemy co dwa dni ☺ Jestem w 9dc i czuje kłucia w macicy, wczoraj pobolewa jajnik.... nie umiem tego nazwać, tak dawno nie miałam owulacji, ze nie pamietam jakie to uczucie:) wiecie jak z zajściem w ciąże po tabletkach? Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Nam się udało zajść w drugą ciążę właśnie w 1 cyklu po odstawieniu tabletek, które brałam wtedy 2 lata ;) Syn jeden, zdrowy, donoszony - wszystko w porządku :)
Powodzenia :)
 
Do góry