reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Powiem Ci, ze mama ma racje. Ja tez jestem panikara, ale po narodzinach małej bardziej martwie się o nią.
Nie denerwuj się. Spokojnie. W którym tygodniu jesteś?
8t6d dzisiaj wychodzi takze poczatek dopiero 😊 mama zawsze ma racje 😊 wizyte mam 7 lutego kolejna i wtedy na zwolnienie juz ide, bo gin powiedzial, ze z blizniakami to mam w domu siedziec a nie do pracy chodzic 😂
 
reklama
Decydując się na seks decydujemy się na wszystkie jego konsekwencje łącznie z ciąża. Dla mnie smutne jest decydowanie o tym kto ma się urodzić. Nie chcesz dziecka nie decyduj się na seks. Proste.

Większość kobiet zaczyna seks przed 20. Wiele uprawia go grubo po 50.
Naprawdę uważasz, że każda z tych kobiet uprawiając seks chce mieć dziecko?

Ja sama dziecka chce bardzo ale wiem, że gdyby wpadka zdarzyła się kilka lat temu i z innym partnerem to rozważałabym przerwanie ciąży. Gdybym teraz zaszła w upragnioną ciąże a wyszły by jakieś wady - pewnie także bym się zdecydowała.
Mimo ogromnego pragnienia dziecka nie zgadzam się, że zarodek lub płód na wczesnym etapie jest ważniejszy od matki, jej decyzji i życia....

mam dwie sytuacje w bliskim otoczeniu gdzie jedna moja koleżanka dokonała aborcji w wieku 20 lat. Teraz w wieku 30 ma roczne dziecko , czeka na drugie, jest cudowną mamą, decyzji nie żałuje.
Druga, też 30 lat, jest cudowną mamą, ma trójkę wspaniałych dzieciaków i mówi że co by się nie działo to większej rodziny nie chce.Stosuje oczywiście antykoncepcję, ale gdyby coś się wydarzyło, twiedzi że zdecydowałaby się przerwać ciąże... czy w takim razie, w wieku 30 lat powinna zrezygnować z życia seksualnego ?
 
Ok teraz do dziewczyn z Krakowa - bo ja też pochodzę z Krakowa.
Do jednych z lepszych lekarzy dobrych lekarzy zajmujących się niepłodnośca należą dr. Wojciech Pabian Kraków ul. Czysta 5 /15 -16 centrum medyczne pro creative.
Dr. B. Chrostowski - bardzo dobry czas oczekiwania prywatnie parę miesięcy
Marek Klimek jego ojciec był jeden z najlepszych lekarzy w Krakowie ale jest już starszy i przeszedł na emeryturę Rudolf jego ojciec najlepszy specjalista w Krakowie 12 4225774 nr tel . Od razu mówię do niego iść trzeba mieć sporo kasy . Nie miałam z żadnym do czynienia kontakty dostałam od mojego ginekolog który powiedział mi ze to są najlepsi na cały Kraków. Ja jednak postawilam na Śląsk na klinikę
Byłam u Pabiana. Miałam wrażenie że jestem u psychologa nie ginekologa.
Nie uznał żadnych badań robionych poza jego klinika i zlecił kolejny raz te same badania tylko u niego. Bo niby badanie nasienia robią inaczej (sprawdziłam ta sama metoda - poza tym mas jest po usunieciu jednego jądra z powodu nowotworu i wyniki ma naprawdę w porządku jak na działające tylko jedno jądro.) Nie jest bez płodny bo po operacji byłam dwa razy w ciąży ale poronilam. Jedna to przypadek - zasniad. Druga najprawdopodobniej z powodu zatoru w żyłach. Mam zalecenia na heparynę. Skierowal mnie na wizytę do swojego kolegi zapomniałam nazwisko aby zrobił mi badania prywatnie. Chcieli mi zrobić histeroskopie co dwóch kolejnych lekarzy odradzilo ponieważ w moim wypadku może mieć więcej szkód bo zachodzie w ciążę. A raczej zachodziłam. Ale teraz nie zachodzie raczej z powodu głowy zbyt chce i mimo wszystko lekka depresja z powodu strat dalej jest.
Więc nie polecam Pabiana.
I wizyty bardzo drogie.
 
8t6d dzisiaj wychodzi takze poczatek dopiero [emoji4] mama zawsze ma racje [emoji4] wizyte mam 7 lutego kolejna i wtedy na zwolnienie juz ide, bo gin powiedzial, ze z blizniakami to mam w domu siedziec a nie do pracy chodzic [emoji23]

Słuchaj gina. Serio. Ja się upierałam jak wariatka, ze chce pracować i tak prawie do 7 mc, a wylądowałam na patologii z zagrożona ciaza. Miałam niewydolność szyszki macicy i pessar.
Plamilam na początku ciąży, mam mięśniaka, krory mi się powiększył po poprzedniej ciąży. Operacyjny niestey i koniecznie do usunięcia, dlatego tak nam się spieszy z dtlrugin bobasem biorąc pod uwagę moje 36 lat. Skończyło się nieplanowanym cc, przed którym broniłam się rakami i nogami.
Teraz gin od razu mi zapowiedział, ze z uwagi na moją historie z poprzedniej ciąży, plus to, ze ten mięśniak jest większy plus mój pesel jakos noe widzi pracy w ciąży... No ale...zobaczymy. Najpierw to muszę w nią zajsc. Tak bardzo chciałbym zeby ten miesiąc okazał się szczęśliwy. Nie musiałabym mojej malutkiej do żłobka oddawać [emoji26] na sama myśl o tym serce mi pęka.
 
U mnie był niby cień ale beta dodatnia A i tak niestety poszło w sumie dzień albo dwa po terminie okresu.
Jak dla mnie lepiej żeby mąż wiedział, nie wyobrażam sobie przeżyć straty kropeczki bez męża. Ja wiem że to niby tylko kreski, ale już człowiek zmienia podejście i wgl wszystko
No nie to ja mam zupełnie inne podejście w tym wszystkim. Wolę chronić chyba męża przed tymi rozczarowaniami? Nie chce by też cierpial przez to wszystko. I łatwiej mi przejść przez to "samej"
 
@Ania7812, a gdzie te testy kupujesz?
Dziękuje za te badania. Homocysteine tez trzeba zrobić? Przepraszam, ze tak wypytuje, ale te kwestia to dla mnie czarna magia
Sprawdź na necie ja kupiłam na EBay mieli promocje na święta i kupiłam 4paczki (3paki ) a 5 gratis wyszło mnie około 55zl za paczkę plus 1 gratis czyli sumując to 40zl 3pak. Wszystko kupuje na eBay teraz eBay wysyła z zagranicy np UK do polski za bardzo niska przesyłkę lub za free !

Homocysteine się robi aby zobaczyć czy witamin się dobrze przyswajają czy się nie odkładają tylko po tym badaniu to można określić. Wiem tylko z innych forum ze dziewczyny pisały ze jak jest homocysteina kolo 10 to nie można zajść w ciążę . Musiały obniżać
 
A ja rozumiem.
Mimo że swojego i partnera dziecka chce bardzo mocno, to rozumiem że każdy ma w życiu czas kiedy dziecko nie powinno się w nim pojawić - nie ten partner, nie ta sytuacja materialna czy nie ta dojrzałość...
i mimo że moje dziecko dla mnie będzie dzieckiem od pierwszego testu sikańca to pod kątem rozwojowym do dziecka mu będzie jeszcze daleko.
Tak jak ciąży biochemicznej nie traktuje się tak jak poronienia w 12 czy 18 tygodniu (a de facto biochemiczna to poronienie tylko bardzo bardzo wczesne i biologiczne normalne i poprawne zjawisko) tak trudno mi zrozumiem nazywanie kobiety która chce usunąć wczesną ciąże ‚morderczynia’...
Smutne jest takie podejście, brak empatii i chociaż malutkiego zrozumienia.
Jesli ktokolwiek ma swiadomosc, ze ma nienajlepszy okres w zyciu i moment na przyjscie dziecka nie jest wlasciwy to niech sie zabezpieczy!!!! kurde, ludzie, zyjemy w XXI wieku, to nie sa czasy naszych babek i prababek, ze metoda kalendarzykowa byla jedyna dostepna! jest mnostwo srodkow antykoncepcyjnych, nie tylko dla kobiet!!! Przepraszam za to co napisze ale jesli NIE CHCESZ MIEC DZIECKA TO MYSL GLOWĄ A NIE PIZ*Ą czy CHU**M!!!
Zgodze sie z tym co napisalas... ja poronilam w 6 tygodniu ciazy, nie bolalo mnie to az tak bardzo bo kropka na monitorze nie zdazyla jeszcze zadomowic sie w moim sercu, mialam swiadomosc, ze to jeszcze nie jest jednak ten maly czlowieczek, dziekuje Bogu za to, ze nie zdazylam go pokochac, bo latwiej mi bylo zyc z ta strata ale co innego poronic, gdy wiem, ze nie mialam na nic wplywu a co innego usunac tego kropka z wlasnej glupoty... Nigdy!!! Jesli kiedykolwiek znalazlabym sie w sytuacji bez wyjscia (choc wiem, ze wyjscie zawsze jest) to urodzilabym i oddala do adopcji. Jest tyle par, ktore tak bardzo pragna dziecka a nie moga miec...
 
reklama
Do góry